10 اتفاقی که نیاز داریم در فیلم Joker 2019 شاهد وقوع آنها باشیم؛

اواخر سال جاری، فیلم انفرادی Joker با نقش آفریمی خواکین فینیکس پا به گیشه می گذارد، فیلمی که با بودجه کمی ساخته شده امـا انتظار داریم در گیشه با استقبال خوبی روبرو شود و در میان پرفروش های سال قرار بگیرد. از Joker 2019 بعنوان یک فیلم تاریک یاد شده که به روایت خاستگاه متفاوت شخصیت جوکر می پردازد، ولی هنوز اطلاعات چندان زیادی از این فیلم نداریم.

اینطور به نظر می رسد که برای ساختن این فیلم مقدار زیادی از کمیک بوک مشهور The Killing Joke اثر آلن مورد الهام گرفته اند، و البته خود فیلم حال و هوایی شبیه به فیلم های کلاسیک The King of Comedy (سلطان کمدی) و Taxi Driver (راننده تاکس) آثار به یادماندنی مارتین اسکورسیزی دارد. به هر حال، طبق اطلاعاتی تاکنون به دست آورده ایم، در این گزارش ۱۰ اتفاقی که نیاز داریم در فیلم Joker شاهد وقوع آنها باشیم را به اطلاع شما می رسانیم.

همچنین بخوانید | ۱۰ نقش فراموش نشدنی لیام نیسون (Liam Neeson)، به ترتیب

جوکر مجری یک برنامه گفتگومحور (تاک شو) را گروگان می گیرد: در فیلم The King of Comedy، رابرت دنیرو شخصیتی به نام روپرت پاپکین را به تصویر می کشد، یک کمدین شکست خورده که برای رسیدن به آرزویش، تبدیل شدن به یک کمدین تلویزیونی، حاضر به انجام هر کاری است. جری لانگ‌فورد الگوی اوست که مجری یک برنامه تلویزیونی می باشد، پس روپرت او را گروگان می گیرد و بهای آزادی‌اش را حضور در نمایش «جری» اعلام می‌کند — سرانجام او به استودیوی تلویزیونی راه می‌یابد تا تک‌گوئی کمدی خود را اجرا کند. حال، اعلام شده که شخصیت جوکر هم یک کمدین شکست خورده است، دنیرو نیز در این فیلم در نقش مجری یک برنامه تاک شو ظاهر شده.

پس، نیاز داریم که در یکی از صحنات فیلم، دنیرو تبدیل به جری لانگ‌فورد قصه شود و جوکر هم همان کمدین شکست خورده باشد که بدون شک از جالب ترین و تحسین برانگیزترین صحنات Joker خواهد بود. جوکر خودش را به اجرا در این برنامه می رساند و برای یک لحظه بسیار بزرگ، جلوی دوربین قرار می گیرد و تبدیل به ستاره ای همیشه دوست داشته باشد می شود. همه توجه ها به سمت اوست، او که از یک کمدین تبدیل به جنایتکاری بی رحم می شود و به تمام دنیا خبر می دهد تا از وی بترسند.

جوکر 2019

اولین آرایش بعنوان دلقک: ما تاکنون نسخه های متفاوتی از جوکر را در فیلم های مختلف دیده ایم، که در تمام آنها جوکر با آرایش صورت خودش شناخته می شود. اما در هیچکدام از فیلم ها اینکه جوکر چطور به این ظاهر رسید نشان داده نشد. اما Joker 2019 فرق می کند و روایت کننده داستان خاستگاه این شخصیت است، پس ما نیاز داریم تا نشان دهند که جوکر چرا و چطور به آرایش دلقک میرسد. اگر به یاد داشته باشید، در یکی از صحنات ترسناک فیلم Batman به کارگردانی تیم برتون، جک نیکلسون بازیگر نقش جوکر ظاهر جدید خودش را به نمایش می گذارد، آینه را می شکند و شروع می کند به خندیدن. در فیلم جدید، می توانند جوکر را نشان دهند که جلوی آینه نشسته و در حال آرایش کردن صورت خودش است، سپس شروع کند به خندیدن (یک صحنه مشابه در تریلر وجود دارد). در واقع اگر خاستگاه این آرایش دلقک را فاش نکنند نمی توانند ادعا کنند که Joker روایت کننده داستان خاستگاه این شخصیت است.

جوکر مادر خودش را می کشد: خانم فرانسیس کانروی برای بازی در نقش پنـی فلک (Penny Fleck) در این فیلم انتخاب شده، مادر جوکر. حال، در The King of Comedy که فیلم جدید جوکر را با الهام از آن ساخته اند، شخصیت رابرت دنیرو با مادرش زندگی می کند و روزهایش را درون زیرزمین می گذارند، با خودش حرف می زند و در رویاهای خودش که تبدیل شدن به یک ستاره کمدی است غرق می شود.

Joker 2019

مادر او همیشه بر سرش داد می کشد و وی را به سمت جنون می کشانـد. خانم کانروی که بخاطر نقش های عجبیش در سریال American Horror Story شهرت دارد و قبلا هم در فیلم Six Feet Under (شش فوت زیر زمین) یک مادر سلطه جو را به تصویر کشیده بود، ظاهرا در Joker 2019 هم مادری مشابه را جلوی دوربین برده است. و پادشاه دقلک جرم و جنایت نمی تواند تبدیل به یک دیوانه کامل شود، مگر اینکه مادر خودش را به قتل برساند.

اولین قرار عاشقانه با شخصیت زازی بیتز که بد پیش می رود: زازی بیتز که سال گذشته بخاطر حضور درخشانش در فیلم سینمایی Deadpool 2 به شهرت جهانی دست یافت، در فیلم انفرادی Joker شخصیتی به نام سوفی را به تصویر کشیده است که معشوقه جوکر می باشد. در فیلم به یادماندنی Taxi Driver، که یکی از عناوین الهام بخش Joker 2019 بوده است، شخصیت رابرت دنیرو که تراویس بیکل نام داشت عاشق یک زن (با بازی Cybill Shepherd) می شود. در ابتدا، او با تراویس برخورد می کند و به یک قرار عاشقانه رضایت می دهد.

این خانم بتسی نام داشت که که یکی از داوطلبان حاضر در دفتر انتخاباتی سناتور چالز پَلِنتاین، که نامزد انتخابات ریاست جمهوری است، می‌شود. پس از تماشا کردن تعاملات بتسی با همکارش تام از پنجره، تراویس به بهانه داوطلب شدن وارد می‌شود تا با بتسی گفتگو کند و او را به قهوه دعوت کند. با وجود اینکه بتسی در ابتدا از روی کنجکاوی به شخصیت تراویس علاقه‌مند می‌شود، به علت عدم رفتار مناسب از سوی تراویس، او را رد می‌کند. رفتار نامناسب تراویس در دعوت کردنِ بتسی به دیدن یک فیلم غیراخلاقی در سینما (که خود تراویس به‌طور مرتب می‌بیند) به اوج می‌رسد. پس از ناامید شدن از بتسی، روند فروپاشی روانی که در تراویس آغاز شده بود، سرعت می‌گیرد. اما او این اتفاق را پایان رابطه اش با بتسی نمی بیند، از طرفی تراویس به شدت ناپایدار است، پس او بتسی را تعقیب می کند و در محل کارش او را آزار می دهد. حال این احتمال وجود دارد که بین آرتور فلک (جوکر) و سوفی اتفاقی مشابه رخ دهد و به روانی تر شدن وی کمک کند.

همچنین بخوانید | تیزر تریلر فیلم انفرادی جوکر منتشر شد؛ لبخند بر لبان خواکین فینیکس

آشنایی او با هارلی کویین: ما نمی دانیم که فیلم Joker چطور به پایان می رسد چون از وقایع داستان آن تقریبـا بی اطلاع هستیم، اما به احتمال خیلی خیلی زیاد سرنوشت جوکر به یک مکان آشنا ختم می شود، تیمارستان آرکهام. این می تواند یک پایان مناسب برای اولین فیلم انفرادی جوکر باشد و همچنین شرایط را برای تولید قسمت بعدی آمـاده کند. البته یکی از شرط های مهم خواکین فینیکس برای بازی در Joker این بود که هیچ تعهدی برای بازی در قسمت های بعدی وجود نداشته باشد، ولی با این وجود ساخته شدن Joker 2 غیرممکن نیست.

اگر گذر او به تیمارستان آرکهام بخورد — که در تریلر فیلم هم نویدش داده شده است — جوکر باید با دکتر هارلین فرانسیس کویینزل آشنا شود، حتی اگر او هنوز به هارلی کویین تبدیل نشده باشد. این اتفاق می تواند نوید یک ادامه جالب و تماشایی را به ما بدهد، و دقیقا چیزی است که به آن نیاز داریم.

حضور کوتاه بازرس گوردون: با وجود اینکه تمرکز فیلم جدید جوکر بر روی روایت داستان خاستگاه پادشاه دلقک جرم و جنایت قرار دارد، شخصیت های مثبت گاتهام هم باید نقشی در داستان داشته باشند. مثلت بیل کمپ و شی ویگم در نقش پلیس های گاتهام بازی می کنند که به نظر می رسد مسئول رسیدگی به پرونده جوکر باشند. پس، حضور کوتاه بازرس گوردون می تواند از بخش های جالب فیلم باشد و وقوع آن بعید نیست.

جیم گوردون

جوکر توماس وین را می کشد: بطور رسمی تایید شده که برخلاف کتاب های مصور، توماس وین پدر بروس (بتمن) قرار است نقش بسیار مهمی را در داستان خاستگاه جوکر ایفا کند. مثل همیشه، توماس یک تاجر پولدار است، اما این بار با یک تفاوت بزرگ؛ او شهردار شهر گاتهام می باشد. پس شاید بخشی از برنامه های شیطانی جوکر برای به زانو درآوردن شهری که او را پس زد، کنار زدن شهردارش باشد. پس این اتفاق می تواند یک ترور سیاسی باشد، ولی در کل برای اینکه بروس وین یک روز تبدیل به بتمن شود باید پدرش را در دوران کودکی خودش از دست بدهد.

بروس وین وارد مسیر تبدیل شدن به بتمن می شود: نقش مهم توماس وین در داستان این فیلم به نظر می رسد تایید می کند جوکر کسی است که او را به قتل می رساند و بروس را یتیم می کند. از طرفی بروس وین در این فیلم حضور دارد، پس این نظریه می تواند تبدیل به واقعیت شود. حضور بروس جوان در این فیلم می تواند تایید کند که جوکر پدر و مادر او را می کشد (یا فقط پدر) و وی را وارد مسیری می کند که انتهای آن تبدیل شدن به بتمن است. این اتفاق جوکر و بروس را تبدیل به یک دشمن خونی می کند و این دقیقا چیزی است که انتظارش را داریم.

همچنین بخوانید | فیلم انفرادی Joker صاحب یک پوستر رسمی شد؛

ملاقات مارتا وین و جوکر: در کتاب های مصور، وقتی فلش (بری آلن) به گذشته می رود تا مادر خودش را نجات دهد باعث ایجاد یک خط زمانی جدید می شود که در آن یک سری چیزها تفاوت دارند. مثلا سوپرمن هرگز ظهور نمی کند، واندر وومن و آکوامن دشمن هم هستند، بروس وین هیچوقت تبدیل به بتمن نمی شود. در این واقعیت جایگزین، بروس وقتی که کودک بود بجای پدر و مادرش کشته می شود. در عوض، توماس وین کسی است که تبدیل به بتمن می شود و مارتا وین هم پا به قلمرو جنون می گذارد و تبدیل می گردد به جوکر.

ما انتظار نداریم که در این فیلم شاهد اتحاد جوکر و مارتا باشیم، اما خیلی جالب است اگر نبرد ذهنی آنها را نظاره گر باشیم. وقتی که پسرش را از دست می دهد، مارتا دیوانه می شود و همین اتفاق مسیر را برای تبدیل شدن به جوکر باز میکند. در فیلم جدید، شاید وقتی او شوهر خودش را از دست می دهد، به اندازه ای دیوانه می شود که در نهایت پا به تیمارستان یا زندان بگذارد.

جوکر

جوکر یک استندآپ دیوانه کننده اجرا می کند: در تریلر این فیلم شاهد نمایش آرتور فلک در کلوب های کمدی و تلاش وی برای خنداندن مردم هستیم. ما می بینیم که زوال ذهنی او در یـک نقطه ای آغاز می شود، آرتور در دفترچه خودش می نویسد که “بدترین چیز در مورد داشتن یک ذهن بیمار این است که مردم انتظار دارند تو درست رفتار کنی انگار که نمی کنی،

خیلی خوب می شود قبل از اینکه تبدیل به شاهزاده جرم و جنایت گاتهام شود، شاهد بازگشت او به روی صحنه برای اجرای آخرین اسندآپ کمدی باشیم، بعد از اینکه متوجه می شود بعنوان یک جنایتکار روانی خیلی موفق تر است!

همچنین بخوانید | آیا جوکر در فیلم Birds of Prey حضور دارد؟ (ظاهرا بعله!)

تایید شده که اکران فیلم انفرادی Joker از تاریخ چهارم اکتبر (مصادف با جمعه ۱۲ مهر ۹۸) آغاز خواهد شد.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.