فصل ششم The 100: دو سوال مهم بعد از تماشای اپیزود چهارم (چهرهِ پشتِ شیشه)

چهارمین اپیزود از فصل ششم سریال The 100 واقعا جالب و تماشایی بود، وقایع مهیج این قسمت داستان سریال را وارد یک مسیر کاملا متفاوت و غیرمنتظره کرد؛ این اپیزود “چهرهِ پشتِ شیشه” نام داشت و با یک سری اتفاق های عجیب ما را غافلگیر کرد، حالا واقعا سخت است که بخواهیم در مورد وقایع آینده فصل ششم حدس درستی بزنیم. در میان تمام اتفاق ها، مرگ کلارک از همه غیرمنتظره تر بوده است!

البته طرفداران سریال The 100 با تماشای این مدل اتفاق ها چندان غافلگیر نمی شوند چون نویسندگان سریال عادت دارند مخاطب را هیجان زده کنند. مثلا، دیوزلا در موقعیتی قرار گرفت که حالا با اوکتیویا همکاری می کند، کسی که تا همین چند روز قبل دشمن خونی وی بود (برای آنها چند روز). اگر این دو نفر بتوانند ماموریت خوشان را تکمیل کنند، ممکن است به هدفی که مدتهاست دنبالش هستند برسند؛ دیوزا بعد از آن بجای اینکه بعنوان یک تروریست دیده شود شاید بتواند در کنار بقیه زندگی کند یا حداقل بچه اش را نجات دهد، اوکتیویا هم می تواند به همه ثابت کند که هنوز یک انسان است، نه هیولا.

همچنین بخوانید | تریلر سریال های Katy Keene و Nancy Drew محصول The CW

در طرف دیگر، بعد از اینکه تلاش برای دزدیدن کلارک از Sanctum با شکست روبرو شد، پرایم ها او را گرفتند تا کاری بسیار بدتر با وی انجام دهند: استفاده از بدن کلارک بعنوان یک میزبان برای دختر مدتها از دست دادشان ژوزفین. و ظاهرا کلارکی که طرفداران عاشقش هستند و دوستش دارند، برای همیشه از دست رفته و اکنون فقط ژوزفین باقی مانده است. اما بعد از دیدن این اپیزود از فصل ششم The 100 دو سوال بسیار مهم در ذهن ما ایجاد شد.

فصل ششم The 100

سوال اول: کلارک واقعا مرده؟

بعد از پایان شوکه کننده “چهرهِ پشتِ شیشه” طرفداران حتما متعجب شدند و از خودشان پرسیدند که کلارک مرده یا زنده است. با توجه به اینکه الیزا تیلور بازیگر نقش اصلی سریال است و مردم هم عاشق کلارک گریفن هستند، از طرفی فصل هفتم هم قرار است ساخته شود، به نظر نمی رسد که نویسندگان The 100 تصمیم به خارج کردن کلارک از داستان گرفته باشند. اما در این سریال تاکنون اتفاق های عجیب زیادی رخ داده و بعید نیست که مجبور شویم مدتی را بدون کلارک بگذرانیم، ولی خروج دائمی او چندان منطقی به نظر نمی رسد. فعلا، خبری از کلارک نیست و ژوزفین کنترل بدن او را در اختیار دارد، اما هنوز معلوم نیست که این شرایط تا چه مدتی ادامه خواهد یافت.

به نظر این اتفاق در جهت هیجان بخشیدن به داستان فصل ششم بوده، چون نویسندگان The 100 همیشه تلاش می کنند تا با این مدل حوادث جلوی تکراری شدن سریال را بگیرند و طرفداران را تشنه اپیزودهای بعدی کنند. در واقع ما The 100 را بیشتر بخاطر همین نوع ماجراها می شناسیم و قضیه مرگ کلارک هم قطعا یکی از چالش هایی است که نویسندگان برای شخصیت های سریال ترتیب داده اند؛ بدون شک بلامی و رفقا یک راه برای بازگرداندن کلارک پیدا می کنند.

همچنین بخوانید | شبکه The CW سریال The 100 را برای فصل هفتم تمدید کرد؛

سوال دوم: فرزندان جبرئیل چه نیازی به پرایم ها دارند؟

کاملا واضح است که فرزندان جبرئیل با پرایم ها (یا حداقل کسانی که نایت بلاد هستند) مشکلی اساسی دارند، اما واقعا چرا؟ تا اینجا، این گروه به ظاهر شورشی، به کسی آسیب فیزیکی نرسانده اند — اابته بجز گرگ تنها. آنها سابقه استفاده از دارت های فلج کننده را دارند، با دزدیدن و شکنجه دادن هم مشکلی ندارند، ولی تاکنون کسی را از قصد نکشته اند. باز هم به جز در نظر گرفتن کارهای آن یک نفر که موجب مرگ رز شد. حتی دکتری که سعی داشت کلارک را بدزد هم به او گفت که در کنار فرزندان جبرئیل امنیت خواهد داشت.

فصل 6 سریال The 100

اواخر اپیزود “چهرهِ پشتِ شیشه”، در حالی که نگهبانان Sanctum کلارک را نجات دادند، پرایم ها یک شعله در بدنش کاشتند و موجب مرگ ظاهری وی شدند، کنترل بدنش هم در اختیار ژوزفین قرار گرفت. پس سوال اینجاست که آیـا در این سیاره آدم خوب هم پیدا می شود؟ یا فقط پر شده از آدم های بد؟ (ما با نسبتا خوب هم قانع می شویم!) در این میان به نظر می رسد که فرزندان جبرئیل سر پرایم ها را بخاطر وجود شعله در بدنشان می خواهند، اما چرا براحتی آن را خودشان در نمی آورند؟ واقعا چه نیازی به سر پرایم ها دارند و تا این اندازه روی آن حساس هستند؟ اصلا معلوم نیست که پیرمرد معروف (فرمانده فرزندان جبرئیل) چه برنامه ای برای این سرها و شعله ها دارد!

شاید در قسمت بعدی به جواب این سوال ها برسیم!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.