فیلم سینمایی Batgirl یک نویسنده داوطلب پیدا کرد!

حالا که جاس ویدون به طور رسمی خودش را از پروژه سینمایی Batgirl (دختر خفاشی) کمپانی وارنر بروس کنار کشیده، اینطور به نظر می رسد که یک نویسنده جدید آماده شروع همکاری با این استودیو است: ﺭﮐﺴﺎﻥ ﮔﯽ که اخیرا کتاب مصور Marvel’s Black Panther: World of Wakanda (پلنگ سیاه: دنیای واکاندا) را تالیف کرده است. اگر به یاد داشته باشید در ماه مارس ۲۰۱۷ بود که شنیدیم آقای ویدون (Avengers) قرار است بر روی صندلی کـارگردانی فیلم سینمایی Batgirl بنشیند، به دنبال آن شاهد پیشرف های کوچکی در پروژه بودیم اما در نهایت این فیلمساز بنابر دلایل مختلفی خودش را از فیلم کنـار کشید، و ادعـا کرد که در نگارش یک داستان خوب برای آن ناموفق بوده است.

شناخته شده ترین نسخه از دختر خفاشی باربارا گوردون است، دختر رابط پلیس بتمن، کمسیر مشهور جیمز گوردون. اولین حضور او بعنوان ابرقهرمان در کمیک های کمپانی DC سال ۱۹۶۷ بود، پیش از او بتی کین بعنوان Bat-Girl شناخته می شد. باربارا ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺑﺎﺭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺑﺖﮔﺮﻝ ﺩﺭ ﺷﻤﺎﺭﻩٔ ۳۵۹ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﮐﺘﺎﺏ ﮐﻤﯿﮏﻫﺎﯼ ﮐﺎﺭﺁﮔﺎﻩ ﺣﻀﻮﺭ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ. ﺍﻭﺭﺍﮐﻞ ﺑﺎﺭﺑﺎﺭﺍ ﮔﻮﺭﺩﻭﻥ ﺩﺧﺘﺮ ﮐﻤﯿﺴﺮ ﮔﻮﺭﺩﻭﻥ ﺍﺳﺖ، ﺍﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﮐﻤﯿﮏ ﺟﻮﮎ ﮐﺸﻨﺪﻩ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺩﺭ ﻋﺮﺻﻪ ﺑﺘﻤﻦ ﺑﺎﻗﯽﻣﺎﻧﺪ. ﺩﺭ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﮐﻤﯿﮏ ﺑﺘﻤﻦ: ﺷﻮﺧﯽ ﮐﺸﻨﺪﻩ، ﺟﻮﮐﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﯾﻮﺍﻧﻪ ﮐﺮﺩﻥ ﮐﻤﯿﺴﺮ ﺟﯿﻢ ﮔﻮﺭﺩﻭﻥ ﺑﻪ ﺩﺧﺘﺮﺵ ﺑﺎﺭﺑﺎﺭﺍ ﺷﻠﯿﮏ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﭼﺎﺭ ﭘﺎﺭﺍﭘﻠﮋﯼ ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﺍﻭ ﺍﺯ ﺁﻥ ﭘﺲ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﺍﻭﺭﺍﮐﻞ ﻭ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺻﻨﺪﻟﯽ ﭼﺮﺧﺪﺍﺭ ﺑﻪ ﺑﺘﻤﻦ ﮐﻤﮏ ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﺍﻭ ﺑﺎ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺳﺮﻭﯾﺲﻫﺎﯾﯽ ﻧﻈﯿﺮ ﺟﻤﻊﺁﻭﺭﯼ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻭ ﻫﮏ ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮ ﺑﻪ اﺑﺮﻗﻬﺮﻣﺎﻥﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﮐﻤﮏ ﻣﯽﮐﺮﺩ، ﻭ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺣﻀﻮﺭ ﺍﻭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺍﻭﺭﺍﮐﻞ ﺩﺭ ﺷﻤﺎﺭﻩٔ ۲۳ ﺟﻮﺧﻪ ﺧﻮﺩﮐﺸﯽ ‏(ﮊﺍﻧﻮﯾﻪ ۱۹۸۹‏) ﺑﻮﺩ. او در کمیک های New 52 دوباره لباس دختر خفاشی را پوشید.

ﺭﮐﺴﺎﻥ ﮔﯽ، که پیش از این رمان An Untamed State، کتاب Bad Feminist: Essays و داستان کوتاه Difficult Women را تالیف کرده است، به خبر خروج ویدون از پروژه Batgirl واکنش نشان داد و در توییتر DC Comics را تگ کـرد، پیشنهاد داد که خودش فیلم را بنویسد. اما عجیب تر از این پیشنهاد، جوابی است که دریافت کـرده؛ Michele Wells معاون رئیس استراتژی محتوا کمپانی DC Entertainment، از خانم گی دعوت کـرد که وارد یک مذاکره جدی با هـم شوند.

ما نمی توانیم صحبت هایی که در توییتر شده را خیلی جدی و رسمی تصور کنیم اما همین پیشنهاد می تواند در نهایت منجر به این شود که خانم گی به جمع اهالی DCEU و عوامل فیلم سینمایی Batgirl بپیوندد. طبق شنیده ها خود کمپانی به دنبال یک کارگردان زن برای Batgirl است، پس بعید نیست که به استخدام یک نویسنده زن هم علاقه داشته باشد؛ مخصوصا نویسنده ای که خوش نام و تحسین شده هم است. حال باید صبر کنیم و ببینیم که در نهایت چه کسی فیلم سینمایی Batgirl را می نویسد و چه کسی آن را کارگردانی می کند. نظر شما چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.