دیزنی سه فیلم پرفروش باکس آفیس 2019 آمریکا را در اختیار خودش دارد!

اگر نگاهی به چارت پرفروش ترین فیلم های آمریکا در سال ۲۰۱۹ بیاندازید، می توانید در سه جایگاه نخست فیلم های دیزنی را مشاهده کنید. طی یک دهه اخیر، این کمپانی تبدیل شد به یک غول رسانه ای، بطوری که اکنون Marvel Studios و Lucasfilm هر دو زیرمجموعه های دیزنی هستند، اخیرا هم تمام دارایی های کمپانی فاکس را خریده است. در نتیجه، همیشه بر روی باکس آفیس ایالات متحده تسلط دارد، فیلم های ابرقهرمانی دنیای سینمایی مارول و اپیزودهای پرطرفدار Star Wars، و همچنین انیمیشن های بلند کمپانی پیکسار هر ساله دیزنی را در بالای نتایج نگه می دارند. در این میان خود دیزنی هم هر ساله چندین عنوان بازسازی لایو-اکشن را راهی گیشه می کند که همواره با استقبال خوبی روبرو می شوند.

از ماه آوریل به بعد، پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۹ ایالات متحده متعلق به دیزنی بوده اند، به لطف فروش بالای Avengers: Endgame (که به ۸۱۸ میلیون دلار رسیده) و Captain Marvel (که ۴۲۶ میلیون دلار فروخت). سپس هم فیلم لایو-اکشن Aladdin روی پرده رفت و با استقبال خوب طرفداران روبرو شد، و البته نقدهای بسیار جالبی را دریافت کرد. به کمک این سه فیلم، دیزنی اکنون سه جایگاه نخست در چارت پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۹ آمریکا را در اختیار خودش دارد.

همچنین بخوانید | ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم های سال ۲۰۱۹ (تا امروز)

طبق گزارش تازه باکس آفیس، مجموع فروش بین المللی Aladdin در گیشه بین المللی از مرز ۵۰۰ میلیون دلار عبور کرده است، که ۲۰۳ میلیون دلار از این مبلغ متعلق به فروش در سینماهای آمریکا می باشد. این فروش Aladdin را بالاتر از فیلم ترسناک جوردن پیل که Us (ما) نام دارد و انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World (چگونه اژدهای خود را آموزش دهیم: جهان پنهان) محصول کمپانی DreamWorks Animation قرار می دهد.

Toy story 4

کمپانی دیزنی در حال حاضر شهرت فراوانی دارد، چون از یک طرف فیلم های مارول استودیوز را روی پرده می برد و به لطف عناوین مارولی به محبوبیت فراوانی دست یافته، و از طرف دیگر فیلم های فرانچایز قدیمی و پرطرفدار Star Wars را در اختیار خودش دارد، فیلم هایی که در ژانر علمی-تخیلی بهترین هستند و رقیبی ندارند. بدون در نظر گرفتن این دو مورد، تمام فیلم های دیزنی کیفیت بالایی دارند و این استودیو کلا به ساخت عناوین متوسط یا سطح پایین علاقه ای ندارد. همکاری با پیکسار هم باعث شده تا دیزنی بهترین انیمیشن های تاریخ را در اختیار خودش داشته باشند، از طرفی فیلم های زیادی را بر پایه انیمیشن های کلاسیک خودش ساخته و از همین طریق هم طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده است، و پول فراوانی به جیب زده.

همچنین بخوانید | اولین تریلر رسمی فیلم لایو-اکشن The Lion King (شیر شاه)؛

ولی امسال قضیه کمی فرق می کند، البته به لطف Endgame که تبدیل شده به دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان و احتمالا خیلی زود تبدیل به اولین هم خواهد شد. Captain Marvel هم که اولین فیلم ابرقهرمانی مارول با شخصیت اصلی زن است و اولین فیلم این کمپانی می باشد که یک فیلمساز مونث پشت دوربینش نشسته. Aladdin نیز بر پایه یک انیمیشن بسیار محبوب و مشهور ساخته شده و کاملا طبیعی است که تا این اندازه مورد استقبال قرار بگیرد. در ادامه سال نیز Toy Story 4 (داستان اسباب بازی) قرار است بزرگ ترین افتتاحیه تاریخ در میان انیمیشن ها را رقم بزند، Lion King (شیر شاه) نیز بزرگ ترین افتتاحیه را در میان بازسازی های لایو-اکشن دیزنی را رقم خواهد زد. از طرفی، Star Wars: The Rise of Skywalker هم قرار است اواخر سال پا به گیشه بگذارد که بدون شک تبدیل به یکی از پرفروش ترین های ۲۰۱۹ می شود؛ پس امسال، سال دیزنی است!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.