چرا سریال Agents Of Shield حوادث Avengers 4 را نادیده میگیرد؟

خطر اسپویلر: قبل از خواندن این گزارش خطر لو رفتن داستان را در نظر بگیرید!

شاید یک روزی در یکی از صحنات سریال مارولی Agents Of Shield (ماموران شیلد) شاهد اشاره ای به حوادث Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) باشیم، اما این اتفاق قرار نیست در فصل ششم این سریال که تا چند روز دیگر روی آنتن شبکه ABC می رود رخ دهد. اما چرا، مگر حوادث هر دو در یک دنیای مشابه اتفاق نمی افتد؟

اگر به یاد داشته باشید در چند اپیزود آخر فصل پنجم شاهد اشاره هایی به از راه رسیدن تانوس و حوادثی که در فیلم Infinity War (جنگ ابدیت) رخ می دهد بودیم، اما فصل پنجم درست قبل از اینکه تانوس به زمین برسد و در مقابل ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ قرار بگیرد به پایان رسید. حال، وقتی فصل ششم آغاز شود یک سال از آخرین باری که ماموران شیلد را دیدیم گذشته است، یعنی باید یک سال از بشکن مرگبار تانوس سپری شده باشد و ماموران شیلد درست در اوایـل همان پنج سالی قرار داشته باشند که نیمی از مردم جهان نابود شده اند، یعنی چهار سال قبل از وقایع اصلی Avengers 4. درست است؟

همچنین بخوانید | فیلم Avengers 4 اکنون جایگاه سوم را در میان ۲۵۰ فیلم برتر IMDB دارد؛

اما در کمال تعجب، وقایع فصل ششم قبل از زده شدن بشکن اتفاق می افتد، یعنی هنوز نیمی از جمعیت جهان ناپدید نشده اند. شاید قضیه کمی پیچیده به نظر برسد، اما Marvel TV یک دلیل واقعا قانع کننده برای این اتفاق دارد؛ باید بدانید که بخش تلویزیون مارول از سینمای آن جداست، جف لوپ رئیس Marvel TV است و کوین فایگی رئیس Marvel Studios. به همین دلیل عوامل بخش تلویزیون وقتی که مشغول تولید فصل ششم Shield بودند اصلا خبر نداشتند که در فیلم Endgame قرار است چه اتفاقی رخ دهد. با وجود اینکه اکران این فیلم هم آغاز شده هنوز کسی دقیقا نمی داند وضعیت دنیای سینمایی مارول در حال حاضر به چه صورت است!

ماموران شیلد

زمانی که مشغول نگارش ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪی فصل ششم بودند، فقط چند نفر در دنیا (کارگردان، نویسنده و احتمالا کوین فایگی) از حوادث Avengers 4 اطلاع داشتند، پس کاملا منطقی هست که مجبور شدند وقایع این فیلم و همچنین بشکن تانوس را نادیده بگیرند (مثل سریال Runaways). در واقع به هیچ عنوان نمی توانستند تصور کنند که دنیا بعد از ماجراهای Infinity War به چه شکلی خواهد بود و قرار است در Endgame چه اتفاق هایی رخ دهد، حتی حالا که این فیلم پا به گیشه گذاشته هم ما نمی دانیم وضعیت دقیقا از چه قرار است. از طرفی چند ماهی تا شروع اکران Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) و نمایش یک نمای رسمی از دنیای پس-از-آخربازی مانده است — پس ما نمی توانیم سازندگان سریال را سرزنش کنیم.

بهترین روش این بود که در فصل پنجم هم حوادث Infinity War را نادیده می گرفتند، یا اینکه صبر می کردند Endgame پا به گیشه بگذارد و سپس داستان فصل ششم را بر پایه آن می نوشتند (که احتمالا مجبور به یک پرش زمانی ۵ ساله می شدند). اما حالا باید با وجود پیچیدگی موجود، هر طور شده باید بـه قضیه کنار بیاییم؛ البته بار اصلی ابهامات بر روی دوش مخاطب خواهد بود و سازندگان سریال مجبور به توضیح دادن چیزی نیستند. ولی بهترین توجیه برای این اتفاق می تواند قضیه “چند جهانی” یا “خطوط زمانی مختلف” باشد؛

همچنین بخوانید | پسر نوجوان مرموزی که در پایان Avengers: Endgame حضور دارد دقیقا کیست؟

در فصل پنجم دیدیم که شخصیت های اصلی به آینده و ۹۰ سال بعد می روند، جایی که زمین از وسط نصف شده و مردم به اسارت بیگانگان در آمده اند. پس، زمانی که ماموران شیلد به زمان حال بازگشتند جلوی وقوع آن آینده را گرفتند و در واقع باعث ایجاد یک سری تغییرات در خط زمانی یا تایم لاین (Timeline) شدند. پس، شاید این آینده جدید یکی از آن ۱۴ میلیون آینده احتمالی که دکتر استرنج دیده بود نباشد، یعنی ارتباطی هم با وقایع Avengers 4 نخواهد داشت و می توانند بشکن تانوس را کاملا نادیده بگیرند — و از این به بعد سریال مسیر خودش را طی خواهد کرد.

اما سازندگان Agents Of Shield از طرفداران می خواهند که بیخیال این گونه مسائل شوند و فقط از تماشای سریال لذت ببرند؛ همین.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.