باکس آفیس: Aladdin “واقعا” بیشتر از انتظار فروخته است!

پیش بینی شده بود که فیلم لایو-اکشن Aladdin (علاءالدین) قرار است صدرنشین نتایج باکس آفیس آخرهفته روز یادبود شود، اما عملکرد این فیلم خیلی بهتر از انتظارها بوده است. بازسازی لایو-اکشن جدید دیزنی، چون بر پایه یک انیمیشن کلاسیک مشهور ساخته شده و علاوه بر آن بازیگران خوبی هم دارد (از جمله ویل اسمیت)، انتظار می رفت که شروع قدرتمندی را تجربه کند، ولی Aladdin خیلی بهتر از این حرف ها عمل کرد. این در حالی است که فیلم قبل از ورود به گیشه با واکنش های منفی مختلفی روبرو شده بود، اما زمانی که پا به گیشه گذاشت همه چیز تغییر کرد.

این موفقیت در شرایطی حاصل شد که دیزنی بعد از چند موفقیت پی در پی، به دنبال اکران Cinderella (سیندرلا)، Jungle Book (کتاب جنگل) و Beauty and the Beast (دیو و دلبر)، با یک شکست تجاری روبرو شده بود؛ به لطف فیلم لایو-اکشن Dumbo (دامبو). عملکرد این فیلم اصلا خوب نبود و طی نمایش خودش در ایالات متحده تنها توانست ۱۱۲٫۹ میلیون دلار بفروشد. شاید در ابتدا تصور شد که اشتیاق مردم نسبت به این نوع فیلم ها کم شده، اما Aladdin با عملکرد درخشان خودش ثابت کرد که طرفداران دیزنی هنوز عاشق بازسازی های لایو-اکشن این استودیو هستند.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: John Wick 3 اکنون ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم فرانچایز خودش است!

اما چرا می گوییم Aladdin واقعا فراتر از انتظارها عمل کرده؟ این فیلم طی افتتاحیه چهار روزه خودش (به مناسبت روز یادبود) در ایالات متحده ۱۱۲٫۷میلیون دلار فروخت، و رکورد پنجمین افتتاحیه بزرگ طی این تعطیلات را به نام خودش ثبت کرد. همین حالا، مجموع فروش بین المللی Aladdin به ۲۳۳٫۷ میلیون دلار رسیده، در حالی که با بودجه تولید ۱۸۳ میلیون دلاری ساخته شده است. ما انتظار داشتیم که این فیلم طی چهار روز نخست حدود ۷۵ میلیون دلار بفروشد، اما به رقم های پایین قانع نشد و رکوردشکن عمل کرد!

Aladdin

البته، ما هنوز نمی توانیم از Aladdin بعنوان یک فیلم سودآور یاد کنیم، چون هر فیلمی برای اینکه سودآور شود باید دو برابر بودجه تولید خودش بفروشد، پس هر زمانی که مجموع فروش علاءالدین به ۳۶۶ میلیون دلاری رسید، آن را یک اثر سودآور خواهیم خواند. فیلم جدید دیزنی طی دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش نمی تواند صدرنشین نتایج باکس آفیس شود چون Godzilla: King of the Monsters دو روز دیگر (۳۱ مِی) پا به گیشه میگذارد، ولی با این وجود علاءالدین فرصت کافی برای رسیدن به فروش مورد نیاز را دارد و احتمالا نیم میلیاردی شدن را هم تجربه خواهد کرد، و شاید بیشتر.

همچنین بخوانید | باکس آفیس بین المللی: Avengers 4 به Avatar نزدیک شد!

یکی از دلایلی که Aladdin توانست به راحتی فروشی بالا را طی افتتاحیه تجربه کند، عدم وجود رقیبی سرسخت در گیشه بود؛ مثلا Avengers 4 که چند هفته ای است ۲ میلیارد دلاری شده و دیگر قدرتی در گیشه ندارد، اوج فروش Detective Pikachu (کارآگاه پیکاچو) هم به پایان رسیده و John Wick 3 (جان ویک) هم که اصلا رقیب محسوب نمی شود. بنابراین زمانی که Aladdin روی پرده رفت، عناوین چندان داغی در گیشه حضور نداشتند و مسیر تقریبا برای رسیدن به چنین موفقیتی هموار بود. البته دیزنی عمده تمرکز خودش را بر روی The Lion King (شیر شاه) قرار داده و دیگر فیلم های لایو-اکشن امسال زیاد پراهمیت نیستند، این شیر شاه است که می تواند سود واقعی را به دست استودیو برساند!!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline