باکس آفیس: و حالا Aladdin هم یک میلیارد دلاری شد!

قبل از اینکه پا به گیشه بگذارد، پیش بینی شده بود که قرار است با استقبال خوبی روبرو شود، اما وقتی که واقعا راهی گیشه شد، استقبال خیلی بهتر از انتظار ما بود. در واقع، Aladdin 2019 (علاءالدین) به لطف داستان مشهوری که دارد، به لطف شهرت روزافزون بازسازی های لایو-اکشن دیزنی و همچنین بخاطر ستاره های درخشان خودش، تبدیل به یکی از موفق ترین فیلم های ۲۰۱۹ شد و حالا یکی از پرفروش ترین بازسازی های لایو-اکشن دیزنی است. Aladdin نقدهای خیلی خوبی را از سوی منتقدین دریافت نکرد، اما در عوض با حمایت مردم روبرو شد.

این فیلم با ورودش به سینماهای ایالات متحده، طی سه روز نخست اکران توانست ۹۱٫۵ میلیون دلار بفروشد که چهارمین افتتاحیه بزرگ در میان بازسازی های لایو-اکشن دیزنی بود؛ Beauty and the Beast (دیو و دلبر) با افتتاحیه ۱۷۴ میلیون دلاری شروع و با فروش ۱٫۲ میلیارد دلاری گیشه را ترک کرد، Alice in Wonderland (آلیس در سرزمین عجایب) طی افتتاحیه ۱۱۶ میلیون دلار فروخت و به مجموع فروش ۱ میلیارد دلاری دست پیدا کرد، The Jungle Book (کتاب جنگل) نیز با افتتاحیه ۱۰۳ میلیون دلاری استارت زد و در نهایت به مجموع فروش ۹۶۶ میلیون دلاری دست یافت.

همچنین بخوانید | تیزر تریلر فیلم لایو-اکشن Mulan منتشر شد؛ اولین نگاه به بازسازی جدید دیزنی

حال، Aladdin بعد از شروع قدرتمندش در ایالات متحده و افتتاحیه بین المللی ۲۱۴٫۷ میلیون دلاری، اکنون بعد از دو ماه نمایش به مجموع فروش داخلی ۳۴۵٫۹ میلیون دلاری و فروش بین المللی ۱ میلیارد دلاری دست پیدا کرده است؛ با این حساب، در چارت داخلی اکنون چهارمین بازسازی پرفروش دیزنی است (پشت سر Lion King با فروش ۳۵۰٫۷ میلیون دلاری) و در چارت بین المللی هم سوم (پشت سر Alice in Wonderland) — ولی به احتمال قوی در جایگاه سومی باقی می ماند و Lion King دوم می شود.

Aladdin 2019

فیلم سینمایی The Lion King که هفته قبل پا به گیشه گذاشت، با افتتاحیه ۱۹۱ میلیون دلاری شروع بکار کرد (بزرگ ترین افتتاحیه در میان بازسازی های لایو-اکشن دیزنی) و حالا بعد از تنها ۱۰ روز نمایش، به مجموع فروش داخلی ۳۵۰ میلیون دلاری و فروش بین المللی ۹۶۲ میلیون دلاری دست پیدا کرده. The Lion King تا حدود یک هفته دیگر تبدیل به پرفروش ترین بازسازی لایو-اکشن کمپانی والت دیزنی خواهد شد، رکوردی که تنها شیر شاه لیاقت شکستن آن را دارد! — و احتمالا تبدیل به دومین فیلم پرفروش سال هم می شود.

همچنین بخوانید | تاریخ اکران فیلم های دیزنی؛ از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۷

کسانی که نتوانستند Aladdin را در سینما نگاه کنند، و یا دوست دارند این فیلم را در خانه و همراه با خانواده تماشا کنند (که پیشنهاد می شود)، می توانند از تاریخ بیست و هفتم آگوست (مصادف با سه شنبه ۵ شهریور) نسخه دیجیتال (برای ما Web-Dl) این فیلم را دریافت کنند، برای دیدن نسخه ۴K Ultra HD و Blu-ray هم باید تا دهم سپتامبر (مصادف با سه شنبه ۱۹ شهریور) صبر کنید.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline