باکس آفیس: فروش Aladdin از مرز 700 میلیون دلار عبور کرد!

نسخه لایو-اکشن Aladdin (علاءالدین) محصول دیزنی یکی از محدود فیلم های امسال است که شکی نداشتیم قرار است تبدیل به یک موفقیت بزرگ برای استودیو شود؛ چون علاوه بر اینکه بازسازی های لایو-اکشن دیزنی این روزها طرفداران زیادی دارند، خود Aladdin نیز بازیگران خوبی دارد (از جمله ویل اسمیت) و بر پایه یک انیمیشن مشهور و خیلی پرطرفدار ساخته شده، بنابراین کاملا طبیعی بود که قرار است با استقبال خوب مردم روبرو شود و همینطور هم شد.

فیلم لایو-اکشن Aladdin در تاریخ جمعه ۲۴ می پا به گیشه گذاشت، این فیلم طی سه روز نخست در ایالات متحده ۹۱٫۵ میلیون دلار فروخت و همچنین یک افتتاحیه بین المللی ۲۱۴٫۷ میلیون دلاری را رقم زد؛ که با توجه به بودجه تولید ۱۸۳ میلیون دلاری آن، شروع قدرتمندی محسوب می شود. با توجه به این شروع قوی و همچنین نقدهای مثبتی که دریافت کرد، قابل پیش بینی بود که می تواند به راحتی نیم میلیارد دلاری شود و به صدر چارت پرفروش ترین های سال ۲۰۱۹ صعود کند.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: برای فیلم The Lion King یک افتتاحیه ۱۸۰ تا ۲۳۰ میلیون دلاری پیش بینی شده!

حال، بعد از سه هفته نمایش، Aladdin طی سومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش با کاهش ۳۲٫۳ درصدی نسبت به هفته قبل توانست ۱۶٫۷ میلیون دلار دیگر در ایالات متحده بفروشد و مجموع فروش داخلی خودش را به ۲۶۳٫۴ میلیون دلار برساند؛ در چارت داخلی، Aladdin اکنون چهارمین فیلم پرفروش در میان بازسازی های لایو-اکشن دیزنی است، پشت سر Alice in Wonderland (آلیس دز سرزمین عجایب) محصول ۲۰۱۰ که در وطن خودش مجموعا ۳۳۴٫۱ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش بین المللی آن از یک میلیارد دلار هم بیشتر بود.

Aladdin

اما چه خبر از گیشه های خارجی؟ خب، طبق تازه ترین گزارشی که از سوی باکس آفیس منتشر شده، Aladdin طی این تعطیلات (از جمعه تا یکشنبه) در خارج از خاک آمریکا ۴۷٫۵ میلیون دلار دیگر فروخته و مجموع فروش خارجی آن به ۴۶۱ میلیون دلار رسیده است. حال، به لطف این فروش بالا، فیلم لایو-اکشن جدید دیزنی به مجموع فروش بین المللی ۷۲۵ میلیون دلاری دست پیدا کرده که رقمی عالی و تحسین برانگیز محسوب می شود — تبدیل شده به سومین فیلم پرفروش امسال. بد نیست اشاره کنیم که در چارت بین المللی، Aladdin اکنون پنجمین فیلم پرفروش در میان بازسازی های لایو-اکشن دیزنی است، پشت سر Maleficent (مالیفیسنت) با بازی آنجلینا جولی که با مجموع فروش ۷۵۸٫۲ میلیون دلاری گیشه را ترک کرده بود.

همچنین بخوانید | فیلم Men in Black: International طی افتتاحیه سیاه پوش شد!

با یک حساب سرانگشتی، می توانیم انتظار داشته باشیم که Aladdin 2019 بتواند به مجموع فروش بین المللی بالاتر از ۸۰۰ میلیون دلاری دست پیدا کند، که اتفاقی خوب برای دیزنی و همچنین دیگر فیلم های لایو-اکشن در حال توسعه این استودیو محسوب می گردد؛ منتظر انتشار اطلاعات بیشتر باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline