باکس آفیس: فروش فیلم Aladdin از مرز 900 میلیون دلار عبور کرده است!

ظاهرا پایانی برای موفقیت های دیزنی وجود ندارد چون همچنان در حال پول در آوردن است؛ بعد از اینکه اولین بازسازی لایو-اکشن این استودیو در سال ۲۰۱۹ که Dumbo (دامبو) نام داشت با شکست روبرو شد، فیلم لایو-اکشن Aladdin (علاءالدین) از راه رسید و به سرعت شروع کرد به رکوردشکنی. و حالا در شرایطی که مدت زمان زیادی تا ورود The Lion King (شیر شاه) به گیشه باقی نمانده، Aladdin همچنان مشغول افزایش رقم فروش خودش است.

این فیلم توسط گای ریچی (The Man from U.N.C.L.E. و Sherlock Holmes) کارگردانی شده که جزو چهره های سرشناس هالیوود محسوب می شود و یکی از کاربلدها می باشد، پس اصلا عجیب نیست که فیلم جدیدش تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته؛ چون از نظر هنری کاری تحسین برانگیز انجام شده و فیلم Aladdin حرف های زیادی برای گفتن دارد. حال، فروش بالا و رو به افزایش این فیلم تایید می کند که طرفداران هم عاشق آن شده اند و همچنان در تلاش برای حمایت از فیلم هستند. بطوری که Aladdin در حال نزدیک شدن به ورودی باشگاه میلیاردی های باکس آفیس است!

همچنین بخوانید | باکس آفیس: برای فیلم The Lion King یک افتتاحیه ۱۸۰ تا ۲۳۰ میلیون دلاری پیش بینی شده!

همین حالا که این گزارش در حال نگارش است، مجموع فروش بین المللی Aladdin به ۹۲۱٫۶ میلیون دلار رسیده است؛ این فیلم بعد از ۴۵ روز نمایش در گیشه های ایالات متحده به مجموع فروش داخلی ۳۲۰٫۷ میلیون دلاری دست پیدا کرده، یعنی در چارت داخلی اکنون چهارمین بازسازی لایو-اکشن پرفروش دیزنی است و پشت سر Alice in Wonderland (آلیس در سرزمین عجایب) با مجموع فروش ۳۳۴ میلیون دلاری قرار گرفته، ولی پتانسیل لازم برای پشت سر گذاشتن آلیس را درون خودش دارد.

علاءالدین 2019

در خارج از خاک آمریکا، Aladdin تاکنون ۶۰۰٫۹ میلیون دلار فروخته که مجموع فروش بین المللی آن را به ۹۲۱ میلیون دلار رسانده است؛ در چارت بین المللی نیز این فیلم هنوز چهارمین بازسازی لایو-اکشن پرفروش دیزنی است و پشت سر The Jungle Book (کتاب جنگل) با مجموع فروش ۹۶۶٫۶ میلیون دلاری قرار گرفته. اما اصلا بعید نیست که علاءالدین بتواند کتاب جنگل را پشت سر بگذارد و تبدیل به یکی از سه بازسازی لایو-اکشن پرفروش دیزنی شود.

در حال حاضر، در میان بازسازی های لایو-اکشن دیزنی، Beauty and the Beast (دیو و دلبر) با فروش ۱٫۲۶ میلیارد دلاری، پرفروش ترین است. Alice in Wonderland (آلیس در سرزمین عجایب) با فروش ۱ میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار دارد و The Jungle Book (کتاب جنگل) که ۹۶۶ میلیون دلار فروخت هم سوم است. اما بزودی The Lion King از راه می رسد و تمام این فیلم های نامبرده شده یک پله به پایین سقوط می کنند!!

همچنین بخوانید | دیزنی بزودی تریلر فیلم لایو-اکشن Mulan (مولان) را منتشر می کند؛

از ستارگان اصلی فیلم Aladdin می توانیم به ویل اسمیت (جوخه انتحار) در نقش جن، ﻧﯿﻮﻣﯽ ﺍﺳﮑﺎﺕ (Power Rangers) در نقش پرنسس یاسمن، ﻣﯿﻨﺎ ﻣﺴﻌﻮﺩ (Tom Clancy’s Jack Ryan) در نقش علاءالدین، ﺑﯿﻠﯽ ﻣﮕﻨﻮﺳﻦ (رکورد بزرگ) در نقش پرنسس اندرس، ﻣﺮﻭﺍﻥ ﮐﻨﺰﺍﺭﯼ (ﭼﻪ ﺑﺮ ﺳﺮ ﺩﻭﺷﻨﺒﻪ ﺁﻣﺪﻩ؟) در نقش جعفر، ﻧﻮﯾﺪ ﻧﮕﻬﺒﺎﻥ (Legion) در نقش سلطان، ﻧﻮﻣﺎﻥ ﺍﮐﺎﺭ در نقش حکیم، ﮐﻤﯿﻞ ﻟﻤﯿِﺸِﻔﺴﮑﯽ و ﺍَﺩﻡ ﮐﺎﻟﯿﻨﺰ اشاره کنیم. منتظر انتشار اطلاعات بیشتر باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر
۰

2 نظرات
 1. parham می گوید

  بارتشکر از مقاله خوبتون
  آقای اسکندری بازم مثل همیشه سوال داشتم
  به نظرتون خبیث اصلی فاز ۴ مارول کیست؟

  1. آرش اسکندری می گوید

   واقعا نمیشه حدس درستی زد
   هر کسی ممکنه باشه،

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.