باکس آفیس: آرزوی علاءالدین برآورده شد! (با افتتاحیه جهانی 207 میلیون دلاری)

بعد از مدتها انتظار، فیلم سینمایی لایو-اکشن Aladdin (علاءالدین) در روز جمعه پا به گیشه گذاشت؛ با توجه به محبوبیت و شهرت داستان علاءالدین، و همچنین علاقه زیاد طرفداران دیزنی به فیلم های لایو-اکشن این کمپانی، انتظار می رفت که شروع قدرتمندی را تجربه کند. حال، ساعتی پیش باکس آفیس بروز شد و متوجه شدیم که Aladdin خیلی بهتر از انتظار ما عمل کرده است.

این فیلم طی سه روز نخست نمایش در ایالات متحده توانست حدود ۸۶ میلیون دلار بفروشد، و صدرنشین نتایج باکس آفیس این آخرهفته (ﺭﻭﺯ ﯾﺎﺩﺑﻮﺩ) شود. پیش از این رکورد بهترین افتتاحیه ﺭﻭﺯ ﯾﺎﺩﺑﻮﺩ فیلم های دیزنی در اختیار Solo: A Star Wars Story (سولو: داستانی از جنگ ستارگان) قرار داشت، اما حالا علاءالدین این رکورد را شکسته است. این شروع قدرتمند می تواند خبر بسیار خوبی برای دیزنی باشد، مخصوصا با توجه به اینکه هنوز بازسازی های لایو-اکشن زیادی در دست تولید و توسعه دارد.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: برای فیلم The Lion King یک افتتاحیه ۱۸۰ تا ۲۳۰ میلیون دلاری پیش بینی شده!

فیلم جدید دیزنی با بودجه ۱۸۰ میلیون دلاری ساخته شده و مجموع فروش داخلی آن تا پایان روز دوشنبه به ۱۰۵ میلیون دلار خواهد رسید، البته بسیاری از تحلیلگران یک افتتاحیه چهار روزه ۱۱۰ میلیون دلاری را پیش بینی کرده بودند. در حال حاضر رکورد بزرگ ترین افتتاحیه آخرهفته روز یادبود با ۱۳۹ میلیون دلار به فیلم Pirates of the Caribbean: At World’s End (ﺩﺯﺩﺍﻥ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ ﮐﺎﺭﺍﺋﯿﺐ: ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺟﻬﺎﻥ) تعلق دارد، Aladdin با ۱۰۵ میلیون دلار می تواند جایگاه پنجم را تصاحب کند. بد نیست اشاره کنیم که این فیلم به لطف رای مخاطبین یک “A” را از سوی CinemaScore دریافت کرده است.

Aladdin 2019

در خارج از خاک آمریکا، Aladdin با غیبت در کشور ژاپن، توانست طی سه روز نخست اکران ۱۲۱ میلیون دلار بفروشد که مجموع فروش بین المللی آن را به ۲۰۷ میلیون دلار رساند — با توجه به بودجه تولید رقم بسیار خوبی محسوب می شود. فیلم های Harry Potter and the Prisoner of Azkaban و Venom هم با افتتاحیه بین المللی ۲۰۷ میلیون دلاری شروع بکار کردند و هر دو حدود ۸۰۰ میلیون دلار فروختند (اولی کمتر دومی بیشتر). بد نیست اشاره کنیم که فروش Aladdin طی افتتاحیه چینی هم ۱۸٫۷ میلیون دلار بوده است؛

همچنین بخوانید | فیلم سینمایی لایو-اکشن Aladdin: پوسترهای جدید

اما می رسیم به مقایسه عملکرد Aladdin با دیگر فیلم های لایو-اکشن دیزنی؛ یازدهمین بازسازی لایو-اکشن دیزنی طی افتتاحیه ۸۶ میلیون دلار فروخته که از افتتاحیه فیلم های Oz The Great and Powerful و Maleficent بهتر بوده است، این دو فیلم به ترتیب گیشه را با مجموع فروش ۴۹۳ و ۷۵۸٫۵ میلیون دلاری ترک کردند. بالاتر از Aladdin فیلم The Jungle Book (کتاب جنگل) قرار دارد که با افتتاحیه ۱۰۳ میلیون دلاری شروع بکار کرد و در مجموع ۹۶۶ میلیون دلار فروخت — پس به احتمال قوی علاءالدین می تواند حدود ۸۰۰ میلیون دلار بفروشد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.