باکس آفیس: فروش Aladdin از مرز 800 میلیون دلار عبور کرد!

ظاهرا دیزنی قبل از اینکه اکران فیلم لایو-اکشن Aladdin (علاءالدین) را آغاز کند، آن را جادو کرده است؛ چون فروش جادویی این فیلم همچنان ادامه دارد و متوقف نمی شود. بازسازی لایو-اکشن جدید دیزنی که توسط گای ریچی کارگردانی شده تا این لحظه در گیشه بین المللی بیشتر از ۸۰۰ میلیون دلار فروخته است، که به همین واسطه اکنون تبدیل شده به سومین فیلم پرفروش ۲۰۱۹ — اتفاقی فوق العاده برای دیزنی.

همین حالا که این گزارش در حال نگارش است، مجموع فروش بین المللی Aladdin به ۸۱۰ میلیون دلار رسیده است؛ این فیلم طی پنجمین تعطیلات آخرهفت اکران خودش توانست ۱۲٫۲ میلیون دلار دیگر بفروشد (با کاهش ۲۹٫۵ درصدی نسبت به هفته قبل) و حالا مجموع فروش داخلی آن به ۲۸۸ میلیون دلار رسیده است. در خارج از خاک آمریکا، Aladdin طی این تعطیلات ۳۳ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش خارجی خودش را به ۵۲۲٫۶ میلیون دلار رساند.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: برای فیلم The Lion King یک افتتاحیه ۱۸۰ تا ۲۳۰ میلیون دلاری پیش بینی شده!

ما از همان ابتدا اطمینان داشتیم که Aladdin قرار است تبدیل به یک موفقیت تجاری برای والت دیزنی می شود، چون علاوه بر اینکه داستان مشهوری دارد و بازیگرانش پرطرفدار هستند، نقدهای خیلی خوبی را دریافت کرد. پس شنیدن اینکه در حال بالا رفتن از چارت های مختلف است چندان عجیب و غیرمنتظره نیست. حالا هم که بعد از Avengers: Endgame (پایان بازی) و Captain Marvel قرار گرفته و تبدیل شده به سومین فیلم پرفروش ۲۰۱۹.

فیلم لایو-اکشن Aladdin

در حال حاضر، در میان بازسازی های لایو-اکشن دیزنی، Beauty and the Beast (دیو و دلبر) با فروش ۱٫۲۶ میلیارد دلاری، پرفروش ترین است. Alice in Wonderland (آلیس در سرزمین عجایب) با فروش ۱ میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار دارد و The Jungle Book (کتاب جنگل) که ۹۶۶ میلیون دلار فروخت هم سوم است. حال، Aladdin با پشت سر گذاشتن Maleficent (مالیفیسنت) — با بازی آنجلینا جولی که ۷۵۸ میلیون دلار فروخته بود — تبدیل شده به چهارمین بازسازی لایو-اکشن پرفروش کمپانی دیزنی.

همچنین بخوانید | دیزنی سه فیلم پرفروش باکس آفیس ۲۰۱۹ آمریکا را در اختیار خودش دارد!

این فیلم لایو-اکشن توسط گای ریچی کارگردانی شده که وی را بیشتر بخاطر کارگردانی فیلم های مشهوری مثل Sherlock Holmes: A Game of Shadows و King Arthur: Legend of the Sword، همچنین The Man from U.N.C.L.E می شناسیم. Aladdin داستان نسخه انیمیشنی کلاسیک را بازگو می کند، از ستارگان اصلی این فیلم می توانیم به ویل اسمیت (جوخه خودکشی) در نقش جن، ﻧﯿﻮﻣﯽ ﺍﺳﮑﺎﺕ (Power Rangers) در نقش پرنسس یاسمن، ﻣﯿﻨﺎ ﻣﺴﻌﻮﺩ (Tom Clancy’s Jack Ryan) در نقش علاءالدین، ﺑﯿﻠﯽ ﻣﮕﻨﻮﺳﻦ (رکورد بزرگ) در نقش پرنسس اندرس، ﻣﺮﻭﺍﻥ ﮐﻨﺰﺍﺭﯼ (ﭼﻪ ﺑﺮ ﺳﺮ ﺩﻭﺷﻨﺒﻪ ﺁﻣﺪﻩ؟) در نقش جعفر، ﻧﻮﯾﺪ ﻧﮕﻬﺒﺎﻥ (Legion) در نقش سلطان، ﻧﻮﻣﺎﻥ ﺍﮐﺎﺭ در نقش حکیم، ﮐﻤﯿﻞ ﻟﻤﯿِﺸِﻔﺴﮑﯽ و ﺍَﺩﻡ ﮐﺎﻟﯿﻨﺰ اشاره کنیم.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline