فیلم Aladdin 2 واقعا ساخته می‌شود؛ اما یک عنوان اقتباسی نخواهد بود

دیزنی بطور رسمی مشغول کار بر روی Aladdin 2 است، یک ادامه برای فیلم لایو-اکشن موفق و تحسین شده خودش که سال قبل روی پرده رفت، این استودیو دو نویسنده استخدام کرده تا یک فیلم‌نامه برای این فـیلم بنویسند؛ ادامه Aladdin قرار است روایت‌گر یک داستان جدید باشد و بر اساس هیچ انیمیشنی ساخته نمی‌شود. دیزنی در سال ۲۰۱۹ با فیلم اقتباسی «علاءالدین» موفقیتی بزرگ را کسب کرد، این فیلم نقدهای نسبتـا خوبی دریافت کرد و با فروش بیشتر از یک میلیارد دلاری خودش تبدیل شد به یک موفقیت تجاری بزرگ. Aladdin توسط گای ریچی کارگردانی شده بود و نائومی اسکات در نقش پرنسس یاسمن، ویل اسمیت در نقش جینی و مینا مسعود در نقش علاءالدین ستاره‌های اصلی آن بودند.

بعد از اینکه Aladdin به شکل غیرمنتظره‌ای تبدیل شد به یک موفقیت بزرگ، بیشتر طرفداران منتظر بودند تا دیزنی بطور رسمی اعلام کند که مشغول کار بر روی ادامه آن است. دن لین تهیه‌کننده این فیلم نیز طی تابستان گفته بود که استودیو در فکر ساختن یک ادامه برای Aladdin است، اما توسط او یا دیگر منابع رسمی تایید نشد که چنین فیلمی قرار است واقعا ساخته شود. از آنجا که انیمیشن Aladdin صاحب دو ادامه شد، احتمالا بسیاری از طرفداران تصور می‌کنند که برای دیزنی ساختن یک ادامه لایو-اکشن زیاد سخت نخواهد بود، ولی اینطور نیست چون فیلم Aladdin به سه شخصیت اصلی خودش ادامه کاملا متفاوتی نسبت به انیمیشن کلاسیک «علاءالدین» داد.‌ در نتیجه، دیزنی برای اینکه فیلم موفق خودش را تبدیل کند به یک فرانچایز، باید داستانی کاملا جدید را برای شخصیت‌های آن بنویسد.

همچنین بخوانید | پوستر جدید فیلم لایو-اکشن Mulan (مولان)؛ خیزش یک مبارز

طبق یک گزارش تازه منتشر شده، دیزنی جان گاتینز (پولاد ناب ۲۰۱۱) و آندره‌آ برلوف (آشپزخانه ۲۰۱۹) را استخدام کرده تا یک فیلم‌نامه برای Aladdin 2 بنویسند. بعد از شش ماه بحث و مذاکره در مورد اینکه یک ادامه در چه مسیری می‌تواند گام بردارد، این دو نویسنده ایده نهایی خودشان را تحویل استودیو داده‌اند که مورد پسند تهیه‌کننده‌های فیلم قرار گرفته، حال قصد دارند ادامه Aladdin را بر اساس ایده‌های گاتینز و برلوف بسازند. این ادامه روی پرده سینماها می‌رود و این امید وجود دارد که هر سه بازیگر اصلی برای بازی در آن بازگردند، با وجود اینکه در قرارداد آنها بازی در ادامه Aladdin ذکر نشده بود و تهیه‌کننده‌ها هم تا زمانی که فیلم‌نامه تکمیل نشود با آنها وارد مذاکره نخواهند شد. گای ریچی نیز قرار است برای کارگردانی Aladdin 2 بازگردد، طبق ادعای هالیوود ریپورتر.

Aladdin

بسیاری از طرفداران این امید را داشتند که Aladdin 2 ساخته شود، پس این گزارش جدید که تایید می‌کند دیزنی واقعا قصد ساخت این فیلم را دارد باید برایشان خبری خوشحال کننده باشد. و البته اینکه ادامه ماجراجویی‌های علاءالدین قرار نیست بر اساس ادامه‌های انیمیشن کلاسیک Aladdin ساخته شود هم باید یک نشانه خوب در نظر بگیریم، چون گوش دادن به یک داستان جدید که شخصیت‌هایی آشنا دارد می‌تواند اتفاق خوبی باشد، مخصوصا وقتی با یک بازسازی لایو-اکشن محصول دیزنی طرف هستیم. در ادامه‌های انیمیشن کلاسیک، ما شاهد بازگشت جعفر بودیم و علاءالدین هم کشف می‌کند که پدرش هنوز زنده است. در Aladdin 2 هم ممکن است اتفاق‌هایی مشابه رخ دهد، هرچند طبق ادعای آقای لین آنها قصد دارند یک داستان کاملا جدید را روایت کنند.

همچنین بخوانید | سریال The Mandalorian: ساختن بچه یودا برای دیزنی چقدر هزینه داشته؟

اینکه دیزنی به همین زودی دو نویسنده استخدام کرده تا فیلم‌نامه Aladdin 2 را بنویسند، نشان می‌دهند که قصد دارند تا جایی ممکن است سریع‌تر این فیلم به شدت مورد انتظار را بسازند. البته ویل اسمیت احتمالا بزودی درگیر پروژه Bad Boy 4 خواهد شد، ولی دیزنی بدون شک یک زمان مناسب برای دوباره کنار هم قرار گرفتن ستاره‌های اصلی Aladdin پیدا می‌کند. به هر حال، همین مهم است که چنین فیلمی در دست توسعه قرار دارد و واقعا قرار است ساخته شود، چون کنار هم قرار دادن بازیگرها و بازگرداندن کارگردان کار چندان سختی نخواهد بود — البته بعضی اوقات غیرممکن می‌شود، ولی نه همیشه.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline