ادامه Alien: Covenant در حال توسعه است، به کارگردانی ریدلی اسکات

حدود دو سال از زمانی که فیلم سینمایی Alien: Covenant (بیگانه: میثاق) روی پرده رفته گذشته، اما هنوز تایید نشده که قرار است شاهد تولید یک ادامه برای این فیلم باشیم یا نه، حتی تکذیب هم نشده است. اما حالا اینطور به نظر می رسد که ریدلی اسکات طی این سالها واقعا مشغول کار بر روی ادامه Covenant بوده، البته فقط گفته شده که اسکات در حال نگارش ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ این اثر می باشد، ولی با این وجود برای طرفداران خبر بسیار خوبی محسوب می شود.

اولین فیلم Alien در سال ۱۹۷۹ پا به گیشه گذاشت، فیلمی در ژانر علمی-تخیلی به کارگردانی ریدلی اسکات که مورد استقبال عاشقان این ژانر قرار گرفت. سال ۱۹۸۶ قسمت دوم این فیلم تحت عنوان Aliens (ﺑﯿﮕﺎﻧﻪﻫﺎ) به کارگردانی جیمز کامرون اکران شد، که نسبت به اولین فیلم موفق تر بود. Alien 3 به کارگردانی ﺩﯾﻮﯾﺪ ﻓﯿﻨﭽﺮ (The Girl with the Dragon Tattoo) در سال ۱۹۹۲ روی پرده رفت، و موفقیت های دو فیلم قبلی را تکرار کرد. در سال ۱۹۹۷ نیز ادامه این فیلم تحت عنوان Alien Resurrection (رستاخیز بیگانه) ساخته شد و از نظر تجاری نسبت به سه فیلم قبلی موفق تر عمل کرد.

همچنین بخوانید | اکنون دو سریال Alien در حال توسعه است؛ ریدلی اسکات ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ یکی از آنهاست

ما نمی توانیم ادعا کنیم که Alien موفق ترین فرانچایز علمی-تخیلی جهان است، نیست و احتمالا هرگز هم نخواهد بود، اما بدون شک یکی از مشهورترین هاست. در این میان بد نیست اشاره کنیم که ﺳﯿﮕﻮﺭﻧﯽ ﻭﯾﻮﺭ (Avatar) ستاره اصلی چهار فیلم نخست فرانچایز بیگانه بود و به همین خاطر هم شهرتی بین المللی نصیبش شد. قسمت چهارم نیز توسط ﮊﺍﻥ-ﭘﯿﺮ ﮊﻭﻧﻪ کارگردانی شده بود و ﺟﺎﺱ ﻭﯾﺪﻭﻥ (Avengers) هم آن را نوشت. بعد از به پایان رسیدن مجموعه اصلی، در سال ۲۰۱۲ فیلم Prometheus (ﭘﺮﻭمتئوس) راهی گیشه شد که پرفروش ترین فیلم فرانچایز بیگانه می باشد.

پرومتئوس 2012

فیلم Prometheus به کارگردانی ریدلی ﺍﺳﮑﺎﺕ استارت یک سری ﭘﯿﺶﺩﺭﺁﻣﺪﯼ را زد که با استقبال خیلی خوب طرفداران روبرو شد، در سال ۲۰۱۷ هم Alien: Covenant بعنوان یک ادامه برای این فیلم ساخته شد، باری دیگر به کارگردانی آقای ﺍﺳﮑﺎﺕ، اما کاهش فروش آن نسبت به قسمت قبلی و نقدهای بدی که دریافت کرد باعث ایجاد یک سوال در ذهن طرفداران گشت: آیا ادامه ای برای Covenant ساخته خواهد شد؟ ما هنوز همجواب دقیقی برای این سوال نداریم.

اما به مناسبت چهلمین سالگرد شروع بکار فرانچایز بیگانه، وبسایت Variety اقدام به انتشار مقاله ای در رابطه با این مجموعه فیلم به یادماندنی کرد. بعد از اشاره به Covenant و همچنین Prometheus، به قسمت سوم سری ﭘﯿﺶﺩﺭﺁﻣﺪﯼ هم اشاره شد و متوجه شدیم که هنوز در فاز تکمیل ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ قرار دارد. با توجه به نقدهای بدی که این دو فیلم دریافت کردند و همچنین فروش پایین قسمت دوم، ابهامات زیادی در مورد آینده فرانچایز به وجود آمد، و همچنین یک سری شایعه. اما شاید هنوز امیدی برای ادامه یافتن داستان پرومتئوس وجود داشته باشد و فرصتی فراهم شود برای پاسخ دادن به سوال های بی جوابی که در پایان فیلم Covenant برای طرفداران به وجود آمد.

همچنین بخوانید | ریدلی اسکات با نویسنده Top Gun 2 مشغول کار بر روی Gladiator 2 است!

از طرفی، دیزنی حقوق فرانچایز بیگانه را از کمپانی فاکس قرن بیستم خریده و طی همایش CinemaCon امسال بود که فاش کرد قصد دارند آن را ادامه دهند. خود اسکات هم بارها به برنامه هایی که برای آینده بیگانه دارد اشاره کرده است، پس به نظر می رسد که در حال حاضر فقط به دنبال یک ایده خوب و تازه باشند. ولی، همین که می شنویم به فکر ساخت Alien: Covenant 2 هستند خودش خبر بسیار خوبی محسوب می شود، بنابراین منظر انتشار گزارش های بیشتر باشید.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.