چرا فیلم Alita: Battle Angel 2 باید ساخته شود؟

باور کنید اصلا مهم نیست که Alita: Battle Angel (آلیتا: فرشته جنگ) فیلم خوبی بوده یا بد، از نظر هنری موفق بوده یا شکست خورده، چون فروش ۴۰۴٫۹ میلیون دلاری آن در مقابل بودجه عظیم ۱۷۰ میلیون دلاری فیلم باعث شده تا امکان ادامه دادن آن وجود نداشته باشد. با در نظر گرفتن همین بودجه تولید و اضافه کردن هزینه های تبلیغات، Alita: Battle Angel در لیست فیلم های سودآور قرار نمی گیرد، اما فروشش به اندازه ای بوده که اگر دیزنی مشتاق باشد می تواند قسمت دوم آن را بسازد و به آلیتا یک شانس دیگر دهد. از طرفی طرفداران هم به شدت خواستار ادامه یافتن این فیلم هستند، و در تلاش برای راضی کردن استودیو می باشند.

درست مثل Pacific Rim (حاشیه اقیانوس آرام) که صاحب یک ادامه شد، عمده فروش فیلم Alita در بازار بین المللی بوده و در گیشه های ایالات متحده عملکرد بسیار ضعیفی داشته است که مشکل بزرگی محسوب می شود. این فیلم قبلا در اختیار فاکس قرن بیستم قرار داشت، ولی حالا که دیزنی کمپانی فاکس را خریده و آن را به لیست زیرمجموعه های خودش اضافه کرده، Alita: Battle Angel نیز می تواند تحت تاثیر همین تغییرات صاحب یک ادامه شود، چون دیزنی می تواند این فیلم بسازد و می تواند با رعایت یک سری نکات مطمئن شود که دیگر خبری از شکست نباشد.

دیزنی چون کمپانی پولدارتری نسبت به فاکس است، می تواند داستان آلیتا را ادامه دهد. همین امسال، تعداد قابل توجه ای از فیلم های دیزنی در گیشه به فروش میلیاردی دست پیدا کردند؛ Captain Marvel (کاپیتان مارول)، Aladdin (علاءالدین)، Avengers: Endgame (انتقامجویان: پایان بازی) و The Lion King (شیر شاه)؛ و بزودی هم دو فیلم میلیاردی دیگر هم روی پرده می روند، Frozen II (منجمد) و Star Wars: The Rise of Skywalker (جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر). در واقع این فیلم از ابتدا نباید توسط فاکس ساخته می شد چون قدرت کافی برای انجام این کار را نداشته، با وجود اینکه جیمز کامرون (تهیه کننده) و رابرت رودریگز (کارگردان) در پروژه Alita با هم کار کردند.

همچنین بخوانید | فیلم Avatar 2 دوباره تاخیر خورد؛ یک سال دیرتر اکران می شود

Alita: battle angel 2

باید بگوییم که اگر نام دیزنی پشت Alita: Battle Angel می بود، بطور قطع خیلی بیشتر می فروخت، و شاید کاملا متفاوت ساخته می شد. ولی هنوز دیر نشده و دیزنی می تواند قسمت دوم این فیلم را بسازد، و با قدرتی که این کمپانی دارد می توانیم انتظار داشته باشیم که با تشکیل یک کمپین تبلیغاتی حرفه ای تر، از Alita 2 یک موفق و سودآور بسازند. آلیتا قبل از ورود به گیشه طرفدار داشت، ولی در میان تمام مردم شناخته شده نبود و فاکس هم نتوانست بخوبی با تبلیغات بر شهرت این شخصیت مانگایی بیافزاید. ولی بطور قطع، دیزنی مطمئن می شود که افراد بهتر و حرفه ای تری مسئول ساخت Alita 2 باشند، که در نتیجه فیلم بهتری هم نسبت به قسمت اولش خواهد بود.

از طرفی، تکنولوژی های سینمایی روز به روز در حال پیشرفت هستند، و قطعا الان تکنولوژیهای سینمایی نسبت به دو سه سال قبل خیلی حرفه ای تر از شده اند، و همچنین ارزان تر. با این حساب، ساختن ادامه Alita: Battle Angel می تواند هزینه کمتری نسبت به قسمت اول داشته باشد (با کیفیتی بهتر حتی). دیزنی می تواند این بار یک تیم بهتر و حرفه ای تر از جادوگران جلوه های ویژه را بعنوان تیم پس-تولید Alita 2 انتخاب کند و با هزینه ای کمتر، فیلمی بهتر بسازد. این یکی از روش هایی است که دیزنی با در نظر گرفتن آن می تواند به این ادامه شدیدا مورد انتظار چراغ سبز نشان دهد.

از طرفی، اگر فیلمنامه کوچک تری بنویسند، تولید ادامه Alita: Battle Angel هزینه کمتری روی دست استودیو خواهد گذاشت. در قسمت اول، یک کشور قرن بیست و ششمی که بطور کل بر روی تکنولوژی استوار است را بازآفرینی کردند، و انجام این کار باعث شد تا بودجه فیلم به مقدار قابل توجه ای افزایش پیدا کند. باید به تعداد زیاد ربات ها و سایبورگ های حاضر در صحنات فیلم هم اشاره کنیم، که هر کدام از آنها به تنهایی بودجه تولید را افزایش دادند. ولی برای ساخت ادامه، می توانند عمده تمرکز فیلم را بر روی خود آلیتا قرار دهند و ماجرایی که واردش شده است را بدون هیچ حاشیه ای روایت کنند، با کم کردن حاشیه ها قطعا پول کمتری خرج خواهد شد. از طرفی، شخصیت شرور اصلی داستان که نوا (Nova) نام دارد، می تواند کنترل مغز هر کسی را به دست بگیرد، پس برای مبارزه پایانی (بین آلیتا و نوا) مجبور نیستند یک صحنه حماسی از جنگ دو ربات گرافیکی و پرجزئیات را خلق کنند، بلکه می توانند آلیتا را به راحتی مقابل یک انسان قرار دهد.

همچنین بخوانید | تریلر و پوستر رسمی فیلم Jungle Cruise دیزنی منتشر شد؛

فیلم Alita: Battle Angel 2

از طرفی، با توجه به پایان غافلگیرکننده و به شدت باز Alita: Battle Angel، دیزنی باید برای آن یک ادامه بسازد. در پایان، آلیتا بعد از اینکه معشوقه خودش، هوگو، را از دست داد دیدیم که از Zalem بالا رفت تا نوا را به چالش بکشد، که در واقع عامل اصلی تمام مشکلات آلیتا می باشد. حق طرفداران این فیلم تماشای پایان داستان آلیتا است، بدون شک، و دیزنی نیز حتما نباید یک پایان بزرگ و حماسی را تحویل ما دهد، بلکه امکان ساده و همزمان زیبا تمام کردن این قضیه هم وجود دارد.

ادامه Alita: Battle Angel می تواند یک فیلم شخصیت محور باشد، یعنی بجای اینکه به فکر نمایش دنیای اطراف آلیتا باشند تمرکز را بر روی خود او قرار دهند، درست مثل فیلم Ex Machina. با این روش، هم ما به خواسته دلمان می رسیم و می توانیم نظاره گر به نتیجه رسیدن داستان آلیتا باشیم، هم اینکه دیزنی با خرج کردن مقداری پول باری دیگر محبوب دل طرفداران می شود. بعلاوه، این کمپانی عمده تمرکز خودش را بر روی تولید فیلم های ابرقهرمانی، اپرای فضایی و عناوین کودک پسند قرار داده، و ساختن یک اثر علمی-تخیلی که فضای تاریک تری دارد می تواند برای تنوع هم که شده حرکت خوبی باشد.

همچنین بخوانید | تاریخ اکران فیلم هایی که در سال ۲۰۲۰ پا به گیشه می گذارند؛

از گزارش قبلی ما در مورد قسمت دوم Alita: Battle Angel تا این یکی، اتفاق خاصی رخ نداده و خبری در مورد این فیلم منتشر نشده، ولی ما هنوز امید داریم که دیزنی دومین فیلم آلیتا را خواهد ساخت. خلاصه مطالب بالا این است که اگر بودجه تولید را کاهش دهند، خطر شکست تجاری کاهش پیدا می کند و سود نهایی بیشتر خواهد شد. از طرفی، فیلم Joker به همه ثابت کرد که با کمترین هزینه می توان سودآورترین فیلم را ساخت، همانطور که Deadpool سه سال قبل به همه ثابت کرد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.