فروش بین المللی Alita: Battle Angel از مرز 260 میلون دلار عبور کرد

تا این لحظه که دو ماه از آغاز ۲۰۱۹ گذشته، Alita: Battle Angel (آلیتا: فرشته جنگ) پرهزینه ترین فیلمی است که پا به گیشه گذاشته، یک عنوان اکشن و علمی-تخیلی که با بودجه ۱۷۰ میلیون دلاری ساخته شده، ولی با این وجود پیش بینـی شده بود که قرار است یک اکران ناموفق را تجربه کند. Battle Angel قرار بود سالها قبل ساخته شود، اما مدت زمان زیادی را در جهنم توسعه اسیر مانـد، ولی این فیلم اقتباسی (بر پایه یک مانگا) با وجود تمام مشکلات بلاخره پا به سینما گذاشت.

این فیلم توسط تیمی درجه یک تولید شده است؛ ﺭﺍﺑﺮﺕ ﺭﻭﺩﺭﯾﮕﺰ Alita را کارگردانی کرده و جیمز کامرون هم ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ آن می باشد؛ به همین دلیل جزو عناوین به شدت مورد انتظار امسال بوده است. فیلم سینمایی Alita: Battle Angel در تاریخ ۲۵ بهمن پا به گیشه گذاشت و طی افتتاحیه آمریکایی خودش توانست ۲۷٫۸ میلیون دلار بفروشد، این فیلم بجای جمعه، از پنجشنبه کار خودش را شروع کرد و فروش آن طی ۴ روز نخست اکران هم در مجموع ۳۶٫۵ میلیون دلار بوده است. 

همچنین بخوانید | تریلر جدید فیلم Alita: Battle Angel منتشر شد؛ اثر شگفت‌انگیز جدید جیمز کامرون!

این شروع ضعیف در ایالات متحده یک نشانه واضح برای شکست تجاری پیش رو بود، اما استودیو بر روی فروش خارج از خاک Battle Angel حساب ویژه ای باز کرد. این فیلم طی دومین تعطیلات آخرهفته در آمریکا ۱۲ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی آن از مرز ۶۰ میلیون دلار عبور کرد؛ با این حساب آلیتا قرار نیست در وطن خودش چیزی بدست آورد و مجبور است منتظر حمایت مردم در کشورهای دیگر باشد.

Alita: Battle Angel

فیلم Alita: Battle Angel طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران در آمریکا ۵۸% کمتر از آخرهفته افتتاحیه فروخت که آمار بدی به نظر می رسد؛ فروش ۶۰ میلیون دلاری طی ۱۱ روز نخست اکران نمی توان به تنهایی هزینه های خرج شده را به جیب استودیو بازگرداند، پس اکنون همه چشم به گیشه های خارجی دوخته اند. البته عملکرد این فیلم در خارج از وطنش نسبتا خوب بوده است، مثلا در کشور چین یک افتتاحیه ۶۲٫۲ میلیون دلاری را رقم زد که می تواند سرنوشت تجاری فیلم را بطور کل تغییر دهد. فروش خارجی Battle Angel طی این تعطیلات در مجموع ۹۲٫۴ میلیون دلار بوده است؛

همچنین بخوانید | ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم های سال ۲۰۱۹ (تا امروز)

حال به لطف حمایت طرفداران غیرآمریکایی، بخصوص چینی ها مجموع فروش بین المللی Battle Angel به ۲۶۳٫۳ میلیون دلار رسیده است که رقم امیدوارکننده ای به نظر می رسد. باید اشاره کنیم که بیشتر فیلم های پرفروش سال ۲۰۱۸ موفقیت خودشان با مدیون گیشه های چین هستند، از جمله Venom که در این کشور بیشتر از ۲۷۰ میلیون دلار فروخت، یا Aquaman که نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار از فروشش را از چین بدست آورد. پس Alita هم می تواند اکران موفقی را در این کشور پهناور تجربه کند و حداقل در لیست فیلم های شکست خورده امسال قرار نگیرد.

از ستارگان اصلی فیلم Alita: Battle Angel می توانیم به ﺭﺯﺍ ﺳﻠﺰﺍﺭ (Maze Runner)، ﺍﯾﺰﺍ ﮔﻮﻧﺰﺍﻟﺲ (بچه راننده)، ﺟﻨﯿﻔﺮ ﮐﺎﻧﻠﯽ (ذهن زیبا)، ﺍﺩ ﺍﺳﮑﺮﯾﻦ (Deadpool)، ﻣﯿﺸﻞ ﺭﻭﺩﺭﯾﮕﺰ (سریع و خشمگین، آواتار)، ﺟﮑﯽ ﺍﺭﻝ ﻫﯿﻠﯽ (نگهبانان)، ﮐﺎﺳﭙﺮ ﻭﻥ ﺩﯾﻦ، ﮐﺮﯾﺴﺘﻒ ﻭﺍﻟﺘﺲ (ﺣﺮﺍﻣﺰﺍﺩﻩﻫﺎﯼ ﻟﻌﻨﺘﯽ)، ﻣﺎﻫﺮﺷﺎﻻ ﻋﻠﯽ (سریال لوک کیج) و ﺍﯾﺪﺍﺭﺍ ﻭﯾﮑﺘﺮ اشاره کنیم.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.