فروش بین المللی Alita: Battle Angel از مرز 350 میلیون دلار عبور کرد!

اکنون حدود سه ماه از آغاز سال ۲۰۱۹ گذشته و تا اینجا Alita: Battle Angel (آلیتا: فرشته جنگ) که طبق گزارش ها با بودجه عظیم ۱۷۰ میلیون دلاری ساخته شده پرهزینه ترین فیلمی است که امسال پا به گیشه گذاشته اما متاسفانه قرار نیست ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ عنوان سال باشد. از چند هفته قبل از شروع نمایش در ایالات متحده، تحلیلگران باکس آفیس پیش بینی کرده بودند که این فیلم اکشن و علمی-تخیلی قرار است یک اکران ناموفق را بخصوص در آمریکا تجربه کند، ولی Battle Angel با شروع اکران پا فراتر از پیش بینیها گذاشت.

فیلم سینمایی Alita: Battle Angel که سالهای زیادی را در جهنم توسعه اسیر بود، توسط افرادی بااستعداد و کاربلد ساخته شده است و همچنین بازیگران خوبـی دارد. آقای ﺭﺍﺑﺮﺕ ﺭﻭﺩﺭﯾﮕﺰ این فیلم را کارگردانی کرده و جیمز کامرون هم ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ آن می باشد، دقیقا به همین دلیل انتظار داشتیم در گیشه با استقبال گرم تری روبرو شود؛ این فیلم با ورود به سینماهای ایالات متحده طی افتتاحیه ۲۷٫۸ میلیون دلار فروخت که بیشتر از رقم پیش بینی شده بود، با این وجود چندان چشمگیر نبوده است و ما انتظار فروش بالاتری را داشتیم.

همچنین بخوانید | ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم های سال ۲۰۱۹ (تا امروز)

این شروع ضعیف در آمریکای شمالی به ما نوید یک اکران نچندان موفق را داد، اما فروش خارج از خاک توانست جلوی شکست تجاری Battle Angel را بگیرد؛ این فیلم که ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ ﺁﻥ ﺗﻮﺳﻂ ﺟﯿﻤﺰ ﮐﺎﻣﺮﻭﻥ ﻭ ﻻﯾﺘﺎ ﮐﺎﻟﻮﮔﯿﺮﯾﺪﯾﺲ ﺑﻪ ﺭﺷﺘﻪ ﺗﺤﺮﯾﺮ ﺩﺭﺁﻣﺪﻩ ﻭ ﺍﻗﺘﺒﺎﺳﯽ ﺍﺯ ﻣﺎﻧﮕﺎﯼ علمی-ﺗﺨﯿﻠﯽ ﺁﻟﯿﺘﺎ ﻓﺮﺷﺘﻪ ﺟﻨﮓ، ﺍﺛﺮ ﯾﻮﮐﯿﺘﻮ ﮐﯿﺸﯿﺮﻭ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﮊﺍﭘﻨﯽ می باشد طی دومین تعطیلات آخرهفته در آمریکا ۱۲ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی آن از مرز ۶۰ میلیون دلار عبور کرد. حال فروش این فیلم طی سومین تعطیلات در وطنش ۷ میلیون دلار بوده است که در پی آن مجموع فروش داخلی Battle Angel به ۷۲٫۲ میلیون دلار رسید – بعد از ۱۸ روز نمایش.

فیلمAlita: Battle Angel

این فیلم طی تعطیلات آخرهفته گذشته در خارج از خاک آمریکا با نمایش در سینماهای ۸۱ کشور مختلف، ۴۰٫۴ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش خارجی آن به ۲۷۸٫۲ میلیون دلار رسید. حال با کنار هم قرار دادن فروش داخلی و خارجی، متوجه می شویم که این فیلم در مجموع تاکنون ۳۵۰ میلیون دلار فروخته که با توجه به بودجه تولید ۱۷۰ میلیون دلاری، می توانیم ادعا کنیم که از شکست تجاری فرار و حالا شروع به سودآوری کرده است!

همچنین بخوانید | درجه سنی فیلم خونین و خشن Hellboy فاش شد

باید اشاره کنیم که یکی از دلایل افزایش رقم فروش بین المللی فیلم Alita: Battle Angel شروع اکران در کشور چین بوده است، این فیلم طی افتتاحیه چینی خودش ۶۳٫۷ میلیون دلار فروخت که شروع قدرتمندی محسوب می شود. باید اشاره کنیم بیشتر فیلم های پرفروش سال ۲۰۱۸ موفقیت خودشان با مدیون گیشه های چین هستند، از جمله Venom (ونوم) که در این کشور بیشتر از ۲۷۰ میلیون دلار فروخت، یا Aquaman (آکوامن) که نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار از فروشش را از چین بدست آورد. پس Alita هم با توجه به شروع قدرتمندش می تواند اکران موفقی را در این کشور پهناور تجربه کند.

از ستارگان اصلی فیلم Alita: Battle Angel می توانیم به ﺭﺯﺍ ﺳﻠﺰﺍﺭ (Maze Runner)، ﺍﯾﺰﺍ ﮔﻮﻧﺰﺍﻟﺲ (بچه راننده)، ﺟﻨﯿﻔﺮ ﮐﺎﻧﻠﯽ (ذهن زیبا)، ﺍﺩ ﺍﺳﮑﺮﯾﻦ (Deadpool)، ﻣﯿﺸﻞ ﺭﻭﺩﺭﯾﮕﺰ (سریع و خشمگین، آواتار)، ﺟﮑﯽ ﺍﺭﻝ ﻫﯿﻠﯽ (نگهبانان)، ﮐﺎﺳﭙﺮ ﻭﻥ ﺩﯾﻦ، ﮐﺮﯾﺴﺘﻒ ﻭﺍﻟﺘﺲ (ﺣﺮﺍﻣﺰﺍﺩﻩﻫﺎﯼ ﻟﻌﻨﺘﯽ)، ﻣﺎﻫﺮﺷﺎﻻ ﻋﻠﯽ (سریال لوک کیج) و ﺍﯾﺪﺍﺭﺍ ﻭﯾﮑﺘﺮ اشاره کنیم.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.