فیلم Alita: Battle Angel در افتتاحیه آمریکایی 27.8 میلیون دلار فروخت!

فیلم سینمایی Alita: Battle Angel (آتیلا: فرشته جنگ) با ورود به گیشه های ایالات متحده، ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽهای ابتدایی را پشت سر گذاشت و طی نخستین تعطیلات آخرهفته افتتاحیه خودش صدرنشین نتایج باکس آفیس شد؛ این فیلم مدت زمان خیلی زیادی را در جهنم توسعه گذراند، اما بعد از سالها انتظار بلاخره جمعه گذشته پا به گیشه گذاشت. با توجه به اینکه افراد بزرگی مثل ﺭﺍﺑﺮﺕ ﺭﻭﺩﺭﯾﮕﺰ و جیمز کامرون بعنوان کارگردان و ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ این فیلم را ساخته اند، Battle Angel همانطور که انتظار می رفت نقدهای بسیار خوبی را دریافت کرد؛ بطوری که بسیاری از منتقدین جلوه های ویژه و طراحی تولید آن را مورد ستایش قرار دادند.

با نزدیک شدن به روز شروع اکران، به نظر نمی رسید که دهن به دهن شدن خوب و تماشایی بودن فیلم بتواند کمکی به Alita بکنـد. ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽهای ابتدایی خبر از یک افتتاحیه ۲۳ میلیون دلاری داده بودند که خبری بد برای Alita: Battle Angel محسوب می شد. تحلیلگران ادعا کرده بودند که این فیلم نمی تواند از دو فیلم LEGO Movie 2 (فیلم لگویی) و Happy Death Day 2U (روز مرگت مبارکت باشه) جلو بزند، اما حالا که افتتاحیه به پایان رسیده ظاهرا اتفاق متفاوی رخ داده است.

همچنین بخوانید | دومین تریلر رسمی از فیلم ترسناک Happy Death Day 2U

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی باکس آفیس، فیلم سینمایی Alita: Battle Angel طی افتتاحیه آمریکایی خودش ۲۷٫۸ میلیون دلار فروخته است. این فیلم بجای جمعه، از پنجشنبه پا به گیشه گذاشت و فروش آن از پنجشنبه تا یکشنبه هم در مجموع ۳۶٫۵ میلیون دلار بوده است. باکس آفیس بودجه تولید فیلم Alita را ۱۷۰ میلیون دلار اعلام کرده، که با توجه به شروع ضعیفش در ایالات متحده می توانیم ادعا کنیم که قرار است اکران سختی را پشت سر بگذارد — ولی شکست تجاری آن هنوز قطعی نیست.

Alita: Battle Angel

بد نیست اشاره کنیم که Battle Angel حداقل باید ۴۰۰ میلیون دلار در گیشه بین المللی بفروشد تا تبدیل به یک شکست تجاری نشود. ما می توانیم انتظار داشته باشیم که این اتفاق واقعا رخ دهد؛ فیلم Bumblebee (بامبلبی) که در ماه دسامبر ۲۰۱۸ پا به گیشه گذاشت، طی افتتاحیه آمریکایی ۲۱ میلیون دلار فروخت و بعد از دو ماه اکران اکنون مجموع فروش داخلی و بین المللی آن به ۱۲۶٫۱ میلیون و ۴۵۸ میلیون دلار رسیده است. این فیلم با بودجه ۱۳۵ میلیون دلاری ساخته شد و با چنین فروشی در میان عناوین سودآور سال قرار گرفت، برای Alita: Battle Angel هم ممکن است اتفاقی مشابه رخ دهد.

همچنین بخوانید | کارگردان Alita: Battle Angel از ادامه های احتمالی می گوید

در خارج از خاک آمریکا، Alita روی پرده سینماهای ۱۱ کشور مختلف رفت و این عدد قرار است طی هفته جاری به ۸۶ افزایش پیدا کند؛ با این وجود مجموع فروش خارجی آن اکنون به ۹۴٫۳ میلیون دلار رسیده که با توجه به تعداد کشورها می تواند رقمی امیدکننده باشد. شروع اکران در چین و ژاپن هم قرار است از ۲۲ فوریه آغاز شود (امروز ۱۸ فوریه است) آغاز شود، پس باید منتظر افزایش چشمگیر رقم فروش بین المللی فیلم جدید کامرون باشیم. مجموع این فیلم اکنون به ۱۳۰٫۸ میلیون دلار رسیده است.

منتشر انتشار اطلاعات بیشتر از Alita: Battle Angel باشید…


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.