تولید فیلم Alita: Battle Angel چقدر هزینه داشته است؟

همانطور که احتمالا خودتان خبر دارید، Alita: Battle Angel (آتیلا: فرشته جنگ) نخستین فیلم پرهزینه ای است که در سال ۲۰۱۹ اکـران می شود، اما تولید این فیلم بزرگ چقدر هزینه داشتـه؟ بعد از اینکه چندین سال در جهنم توسعه اسیر شده بود، این فیلم اقتباسی (بر پایه یک مانگا) بلاخره پا به سینما گذاشته، آن هم در حالی که توسط تیمی درجه یک تولید شده است؛ ﺭﺍﺑﺮﺕ ﺭﻭﺩﺭﯾﮕﺰ Alita را کارگردانی کرده و جیمز کامرون هم ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ آن می باشد.
 

واضح است که کمپانی فاکس انتظار زیادی از این فیلم دارد، آنها نخست پول زیادی را صرف تولید Alita: Battle Angel کردند و سپس هم هزینه زیادی برای تبلیغات آن گذاشتند. البته با توجه به اینکه زمان زیادی تا نهایی شده معامله فاکس و دیزنی نمانده، برای همه سوال است که اگر Alita فیلم موفقی باشد امکان تبدیل به یک فرانچایز را دارد؟ خب، دیزنی مطمئنا از پول درآوردن متنفر نیست، ولی این فیلم نخست باید تبدیل به یک موفقیت تجاری شود.

همچنین بخوانید | برای Alita: Battle Angel یک افتتاحیه آمریکایی ۲۳ میلیون دلاری پیش بینی شده؛

باید بدانید که وقتی پای جیمز کامرون در میان باشد، یعنی فیلم پر شده از جلوه های ویژه چشمگیر که به مفهوم پرهزینه بودن تولید آن فیلم است. حال برای Alita هم اتفاقی مشابه افتاده و طبق گزارش ها با بودجه ای بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار تولید شده است. باید اشاره کنیم که کامرون Titanic را بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخت (۲٫۱ میلیارد دلار فروخت) و برای تولید Avatar هم ۲۳۷ میلیون دلار خرج کرد (که ۲٫۷ میلیارد دلار فروخت).

آلیتا: فرشته جنگ

فاکس با تولید این فیلم یک خطر بزرگ را به جان خریده است، بطوری که Alita: Battle Angel باید در گیشه بین المللی ۴۰۰ میلیون دلار بفروشد تا تبدیل به یک شکست تجاری نشود. با توجه به اینکه یک افتتاحیه آمریکایی ۲۵ میلیون دلاری برای این فیلم پیش بینی شده، می توانیم انتظار داشته باشیم که به فروش چندان زیادی دست پیدا نکند؛ البته گیشه های خارج از آمریکا می توانند Alita را نجات دهند. باید اشاره کنیم که بسیاری از فیلم های موفق تاریخ توسط گیشه های خارج از آمریکا نجات پیدا کرده اند، مثل Titanic که طی افتتاحیه آمریکایی ۲۸ میلیون دلار فروخت در نهایت به فروش بین المللی ۲٫۱ میلیارد دلاری دست پیدا کرد که ۱٫۵ میلیارد دلار آن از سینماهای غیروطنی حاصل آمده بود!

همچنین بخوانید | تریلر جدید فیلم Alita: Battle Angel منتشر شد؛ اثر شگفت‌انگیز جدید جیمز کامرون!

این فیلم قرار است از ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ (مصادف با ۲۵ بهمن ۹۷) پا به سینما گذاشته است؛ از ستارگان اصلی فیلم Alita: Battle Angel می توانیم به ﺭﺯﺍ ﺳﻠﺰﺍﺭ (Maze Runner)، ﺍﯾﺰﺍ ﮔﻮﻧﺰﺍﻟﺲ (بچه راننده)، ﺟﻨﯿﻔﺮ ﮐﺎﻧﻠﯽ (ذهن زیبا)، ﺍﺩ ﺍﺳﮑﺮﯾﻦ (Deadpool)، ﻣﯿﺸﻞ ﺭﻭﺩﺭﯾﮕﺰ (سریع و خشمگین، آواتار)، ﺟﮑﯽ ﺍﺭﻝ ﻫﯿﻠﯽ (نگهبانان)، ﮐﺎﺳﭙﺮ ﻭﻥ ﺩﯾﻦ، ﮐﺮﯾﺴﺘﻒ ﻭﺍﻟﺘﺲ (ﺣﺮﺍﻣﺰﺍﺩﻩﻫﺎﯼ ﻟﻌﻨﺘﯽ)، ﻣﺎﻫﺮﺷﺎﻻ ﻋﻠﯽ (سریال لوک کیج) و ﺍﯾﺪﺍﺭﺍ ﻭﯾﮑﺘﺮ اشاره کنیم.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.