گزارش باکس آفیس (15 تا 17 تیر): Ant-Man 2 با یک افتتاحیه 76 میلیون دلاری شروع بکار کرد

همانطور که انتظار داشتیم این هفته کمپانی دیزنی پادشاه باکس آفیس بوده است، چون دو جایگاه نخست نتایج باکس آفیس آخرهفته (۶ تا ۸ جولای) در اختیار فیلم های این استودیو قرار گرفته؛ یکی از فیلم ها Ant-Man and the Wasp تازه وارد بوده است. این دهمین بار طی سال ۲۰۱۸ است کـه فیلمی بر پایه یکی از شخصیت های مارول صدرنشین باکس آفیس آخرهفته می شود. طی روز جمعه علاوه بر فیلم جدید مارول، ما شاهد شروع اکران The First Purge کمپانی Universal و Blumhouse بودیم. این در واقع چهارمین فیلم از فرانچایز مشهور The Purge و عنوان موفق جدید این دو استودیو است. علاوه بر دو فیلم یاد شده عناوین دیگری هم این هفته کار خودشان را آغاز کردند، اما بدون شک Incredibles 2 ستاره درخشان این هفته بود که تبدیل به ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ انیمیشن تاریخ آمریکا شد.

همانطور که وارد دومین نیمه از ۲۰۱۸ شدیم، بیست و هفتمین آخرهفته ۲۰۱۸ با چراغ فیلم جدید مارول روشن شد و دنیای سینمایی مارول برای نهمین بار جایگاه نخست نتایج باکس آفیس را در اختیار خودش گرفت. طی روز جمعه Ant-Man and the Wasp، بیستمین فیلم از فرانچایز MCU پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و طی سه روز نخست نمایش ۷۶ میلیون دلار فروخت، یعنی نزدیک ۲۰ میلیون دلار بیشتر از فروش Ant-Man 2015 طی افتتاحیه.

یکی از اتفاق های جالبی که برای این فیلم افتاد فروش بیشتر آن طی روز جمعه نسبت به دو روز دیگر بود؛ طی روز جمعه ۳۳٫۸ میلیون دلار، طی روز شنبه ۲۳٫۶ میلیون دلار و طی روز یکشنبه هم ۱۸٫۶ میلیون دلار فروخت. در واقع ۴۴٫۵% از فروش افتتاحیه به روز جمعه اختصاص یافته است که نسبت به دیگر عناوین MCU درصد جالبی محسوب می شود؛ برای Avengers: Age of Ultron (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: ﻋﺼﺮ ﺍﻭﻟﺘﺮﺍﻥ) ۴۴٫۱% از فروش افتتاحیه طی اولین جمعه اکران به دست آمده بود، سهم جمعه از افتتاحیه فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) هم ۴۳٫۳۹% بود. باید اشاره کنیم که Ant-Man and the Wasp از سوی ﺳﯿﻨﻤﺎﺳﮑﻮﺭ (CinemaScore) یک “A-” دریافت کرده که حاصل نظرسنجی از طرفداران طی اولین آخرهفته اکران می باشد، جهت مقایسه بد نیست اشاره کنیم Ant-Man امتیاز “A” را گرفته بود.

همچنین بخوانید: تولید Captain Marvel به پایان رسید

Incredibles 2

در خارج از خاک آمریکا، Ant-Man and the Wasp در ۴۸% از مارکت های خارجی شروع بکار کرد و ۸۵ میلیون دلار برای مارول به دست آورد که با اضافه شدن فروش داخلی، بعد از سه روز نمایش مجموع فروش بین المللی آن به ۱۶۱ میلیون دلار رسید. این فیلم طی سه روز نخست در کره جنوبی ۲۰٫۹ میلیون دلار فروخت، در مکزیک ۶٫۷ میلیون دلار، در اندونزی ۵٫۶ میلیون دلار، در روسیه ۴٫۹ میلیون دلار، استرالیا ۴٫۷ میلیون دلار، تایوان ۴٫۶ میلیون، هنگ کنگ ۳٫۶ میلیون، برزیل ۳٫۵ میلیون، فیلیپین ۳٫۱ میلیون، مالزی ۳٫۰ میلیون، و تایلتد ۳٫۰ میلیون دلار. اکران در آلمان، انگلیس، ایتالیا و ژاپن هم طی یک ماه آینده آغاز می شود.

در جایگاه دوم نتایج این هفته می توانیم انیمیشن The-Incredibles 2 محصول دیزنی و پیکسار را مشاهده کنیم که طی چهارمین تعطیلات آخرهفته اکران خودش ۲۹ میلیون دلار فروخته و مجموع فروش داخلی آن به ۵۰۴٫۳ میلیون دلار رسیده است. این فروش Incredibles 2 را تبدیل به اولین انیمیشن تاریخ ایالات متحده که بیشتر از ۵۰۰ میلیون دلار فروخته کرده است، یعنی پرفروش ترین انیمیشن تاریخ. قسمت دوم Incredibles اکنون یازدمین فیلم پرفروش تاریخ آمریکاست و بالای سر Beauty and the Beast (دیو و دلبر) قرار گرفته، و احتمال می دهیم که خیلی راحت به جایگاه دهم صعود کند.

در خارج از خاک آمریکا، Incredibles 2 این هفته پا به سینماهای فرانسه گذاشت و طی سه روز نخست اکران ۱۰٫۶ میلیون دلار فروخت. تـاکنون مجموع فروش این انیمیشن در چین ۴۸٫۷ میلیون دلار، در مکزیک ۳۳٫۸ میلیون دلار، در استرالیا ۲۴٫۶ میلیون، در برزیل ۱۵٫۴ میلیون و در روسیه هم ۱۴٫۳ میلون دلار بوده است. این فیلم تاکنون در سراسر جهان ۷۷۲٫۷ میلیون دلار فروخته است و اکران آن بزودی در کره جنوبی، ژاپن، اسپانیا، ایتالیا و آلمان آغاز می شود.

همچنین بخوانید: فیلم اقتباسی In The Tall Grass استیون کینگ از مرداد تا شهریور در تورنتو جلوی دوربین می رود

The First Purge

در جایگاه سوم فیلم سینمایی Jurassic World: Fallen Kingdom (دنیای ژوراسیک: پادشاهی سقوط کرده) کمپانی Universal و Amblin را می بینیم که طی سومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش ۲۸٫۵ میلیون دلار دیگر هم فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۳۳۳٫۳ میلیون دلار رسید. در خارج از خاک ایالات، بعد از یک میلیاردی شدن، Jurassic World: Fallen Kingdom این هفته ۲۷٫۶ میلیون دلار دیگر فروخت و فروش خارج از خاک خودش را به ۷۲۵٫۳ میلیون دلار رساند؛ فروش بین المللی آن هم حالا به ۱٫۰۵۸ میلیون دلار رسیده است.

در جایگاه چهارم فیلم The First Purge کمپانی Universal و Blumhouse را مشاهده می کنیم که طی روز چهارشنبه شروع بکار کرد و تا پایان روز یکشنبه ۳۱ میلیون دلار فروخت، فروش آن از جمعه تا یکشنبه (افتتاحیه سه روزه) ۱۷٫۱ میلیون دلار بوده است. این چهارمین فیلم در فرانچایز the Purge است، با بودجه ۱۳ میلیون دلاری ساخته شده و تا همین نقطه پول مصرف شده را به استودیو بازگردانده است. این فیلم یک “B-” را از سوی ﺳﯿﻨﻤﺎﺳﮑﻮﺭ (CinemaScore) دریافت کرده. باید اشاره کنیم که The Purge: Election Year پرفروش ترین عنوان در فرانچایز Purge است که در مجموع ۱۱۸٫۶ میلیون دلار فروخت، در حالی که با بودجه ۱۰ میلیون دلاری ساخته شده بود. در خارج از خاک ایالات متحده، The First Purge پا به ۲۶ کشور مختلف گذاشت و در مجموع ۱۰٫۹ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش بین المللی آن به ۴۲٫۰ میلیون دلار رسید.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.