فروش جهانی Ant-Man 2 از مرز 600 میلیون دلار عبور کرد!

اگـر به یاد داشته باشید، ۱۵ تیر ماه بود که فیلم سینمایی Ant-Man and the Wasp (ﻣﺮﺩ ﻣﻮﺭﭼﻪﺍﯼ ﻭ ﺯﻧﺒﻮﺭﮎ) پا به گیشه های ایالات متحده گذاشت و بعد از سه روز، یک افتتاحیه ۷۵٫۸ میلیون دلاری را رقم زد. از آنجا که Ant-Man در افتتاحیه ۵۷٫۲ میلیون دلار فروخته بود، فیلم جدید از همان ابتدا نشان داد که قرار است عملکرد بهتری بهتری نسبت به قسمت نخست داشته باشد.

قسمت نخست در جولای ۲۰۱۵ پا به گیشه گذاشت و با مجموع فروش داخلی ۱۸۰٫۲ میلیون دلاری در جایگاه هجدهمین ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلمهای پرفروش دنیای سینمایی مارول قرار گرفت. این فیلم در گیشه بین المللی مجموعا ۵۱۹٫۳ میلیون دلار فروخت و در میان فیلم های پرفروش MCU جایگاه هفدهم را تصاحب کرد. در حالی که فروش Ant-Man and the Wasp اکنون چند هفته ای است که از مرز ۵۰۰ میلیون دلار عبور کرده؛ یک گزارش تازه منتشر شده از سوی باکس آفیس تایید می کند که فروش بین المللی این فیلم اکنون به ۶۰۱ میلیون دلار رسیده است، شامل ۲۱۴٫۱ میلیون فروش داخلی و ۳۸۶٫۷ میلیون دلار فروش خارج از خاک، ۱۱۲ میلیون دلار از فروش کلی فیلم هم حاصل اکران در چین بوده است — به دنبال یک افتتاحیه ۶۸ میلیون دلاری.

بدون هیچ شکی می توانیم ادعا کنیم که ۲۰۱۸ سالی فوق العاده برای کمپانی مارول استودیوز بوده است، بطوری که با ۶۰۰ میلیون دلاری که از Ant-Man 2 بدست آمد، مجموع فروش بین المللی سه فیلم دنیای سینمایی مارول طی سال ۲۰۱۸ به ۴ میلیارد دلار رسیده است و این واقعا خبری شگفت انگیز برای MCU محسوب می شود — Avengers: Infinity War (جنگ ابدیت) که ۲ میلیارد دلار فروخت، و Black Panther (پلنگ سیاه) هم ۱٫۳۴ میلیون دلار.

همچنین بخوانید: ریشات های Avengers 4 فیلم را به پایان می رسانند؛ مارک روفالو اینطور میگوید!

Ant-man 2

وقایع این فیلم بعد از Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) و قبل از Infinity War اتفاق می افتد، ﻣﺮﺩ ﻣﻮﺭﭼﻪﺍﯼ ﻭ ﺯﻧﺒﻮﺭﮎ در فیلم جدید ماموریتی از سوی پدر هوپ، هنک پیم (با نقش آفرینی Michael Douglas) که قبلا با سازمان شیلد همکاری می کرده دریافت می کنند، آنها در تلاش برای بازگشت به قلمرو کوانتومی با هدف یافتن مادر هوپ هستند، که سالهاست در این بُعد اسیر شده. ﺣﻨﺎ ﺟﺎﻥ ﮐﺎﻣﻦ (بازیکن شماره یک آماده) نیز در نقش شخصیت شرور فیلم، روح (Ghost) ظاهر شده است.

فیلم بعدی دنیای سینمایی مارول Captain Marvel (کاپیتان مارول) نام دارد و قرار است از از هشتم مارس ۲۰۱۹ مصادف با جمعه ۱۷ اسفند ۹۷ پا به گیشه بگذارد، سپس Avengers 4 سوم می (۱۳ اردیبهشت) از راه می رسد و به کار فاز سوم دنیای سینمایی مارول پایان می دهد.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.