باکس آفیس: Aquaman یک میلیارد دلاری شد!

مجموع فروش بین المللی فیلم سینمایی Aquaman (آکوامن) از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد؛ فیلم جدید DCEU حدود یک سال بعد از Justice League (لیگ عدالت) که از نظر هنری و تجاری شکست خورد پا به گیشه گذاشت، اما به لطف داشتن کارگردانی درخشان، یعنی جیمز وان، ستارگانی مشهور مثل جیسون موموآ و آمبر هرد، و بخاطر وجود یک تیم قدرتمند از نویسندگان و عوامل تولید، تبدیل به فیلمی شد که مورد تحسین قرار گرفت و با استقبال مردم روبرو گشت.

قبل از اینکه Aquaman پا به گیشه بگذارد پیش بینی شده بود که نمی تواند به فروش چندان بالایی دست پیدا کند، که البته همینطور هم شد و رقم فروش آن در آمریکا چندان چشم گیر نبوده است. اما در عوض، خارج از خاک ایالات متحده این فیلم یک عملکرد قدرتمند از خودش به نمایش گذاشت، بطوری که Aquaman اکنون پرفروش ترین فیلم کمپانی وارنر بروس در کشور چین است.

همچنین بخوانید | کمپانی برادران وارنر به لطف Aquaman در ۲۰۱۸ رکورد فروش سالانه را زد!

بعد از ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ شوالیه تاریکی و موفقیت هایی که کسب کرد، دو کمپانی WB و DC دیگر نتوانستند در ژانر ابرقهرمانی فعالیت چندان درخشانی داشته باشند. البته فیلم Wonder Woman (زن شگفت انگیز) نشان داد که هنوز امکان بازگشت به روزهای اوج وجود دارد، امـا حالا Aquaman به همه ثابت کرده که این دو کمپانی اگر واقعا بخواهند می توانند یک فیلم شگفت انگیز بسازند. The Dark Knight Rises (ﺷﻮﺍﻟﯿﻪ ﺗﺎﺭﯾﮑﯽ ﺑﺮﻣﯽﺧﯿﺰﺩ) با ۱٫۰۸ میلیارد دلار اکنون پرفروش ترین فیلم DC Films است، Aquaman نیز با ۱٫۰۲ میلیارد دلار دومین فیلم پرفروش این کمپانی می باشد.

فیلم Aquaman بعد از سه هفته صدرنشینی، بعد از به پایان رساندن چهارمین تعطیلات آخرهفته اکران خودش در جایگاه دوم نتایج باکس آفیس پایان هفته نشست؛ این فیلم طی چهارمین آخرهفته توانست ۱۷٫۲۶ میلیون دلار دیگر در خاک آمریکـا بفروشد، در خارج از خاک آمریکا هم ۲۷٫۹ میلیون دلار فروخت و به این ترتیب مجموع فروش بین المللی آن به ۱٫۰۲ میلیارد دلار رسید. تا این لحظه، فروش Aquaman در ایالات متحده ۲۸۷٫۸ میلیون دلار و در کشور چین ۲۸۷٫۳ میلیون دلار بوده است.

Aquaman 2018

اکران فیلم جدید جیمز وان بزودی در ژاپن هم آغاز می شود، با وجود اینکه نخستین فیلم DCEU است که به فروش ۱ میلیارد دلاری دست یافته، طی روزهای آینده شاهد افزایش این رقم خواهیم بود.

همچنین بخوانید | تولید فیلم Birds Of Prey در ماه آوریل ۲۰۱۹ به پایان می رسد؛ ظاهرا

با رسیدن به فروش ۱٫۰۲ میلیارد دلاری، Aquaman اکنون سی و هفتمین (۳۷) فیلم ﭘﺮﻓﺮﻭﺵ تاریخ سینمای جهان است. The Dark Knight Rises با فروش ۱٫۰۸ میلیارد دلاری ۲۴امین فیلم ﭘﺮﻓﺮﻭﺵ تاریخ می باشد، بنابراین Aquaman اگر بتواند ۲۰۰ میلیون دلار دیگر بفروشد کار خودش را در ۱۸ام به پایان خواهد رساند. Iron Man 3 (مرد آهنی) که ۱٫۲۱۳ میلیارد دلار فروخته بود اکنون ۱۷امین فیلم پرفروش جهان است.

خب، اوج اکران Aquaman اکنون دیگر به پایان رسیده و باید خودمان را برای پایان نمایش آماده کنیم. اما، این فیلم باعث شد تا ۲۰۱۸ تبدیل به یک سال درخشان برای کمپانی برادران وارنر شود و درس خوبی به فعالان ژانر ابرقهرمانی داد. حداقل به ما ثابت کرد که یک کمپانی برای موفقیت حتما نباید سالی ۳ فیلم ابرقهرمانی بسازد، یا اینکه حتما نباید از شخصیت های خیلی مشهور در فیلم های خودشان استفاده کنند.

به احتمال زیاد خیلی زود خبرهایی در رابطه با Aquaman 2 خواهیم شنید.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.