پیش بینی باکس آفیس: Aquaman بیشتر از 900 میلیون دلار می فروشد!

این روزها زیاد اسم فیلم جدید Warner Bros و DC را می شنویم: Aquaman (آکوامن). اولین فیلم DCEU بعد از شکست بزرگ Justice League (لیگ عدالت) در شرایطی پا به گیشه گذاشت که چند رقیب قدرتمند در گیشه داشت، اما با این وجود قرار است تبدیل به یکی از فیلم های موفق کمپانی DC Films شود. این کمپانی طی چند سال اخیر حال و اوضاع چندان خوبی نداشت، اما همین چند سال قبل وقتی فیلم The Dark Knight Rises را روی پرده برد به همه نشان داد که داستانی های کمیک بوکی DC پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به فیلم های موفق دارند.
 

حال امسال، طرفداران DC کریسمس را با فیلم جدید جیمز وان که Aquaman نام دارد جشن گرفتند؛ این فیلم در ایالات متحده با استقبال چندان خوبی روبرو نشد، بطوری که بدترین افتتاحیه فرانچایز خودش را رقم زد اما در خارج از خاک آمریکـا عملکرد فوق العاده ای از خودش به نمایش گذاشت، بطوری که قبل از شروع سال ۲۰۱۹ مجموع فروش بین المللی آن به ۷۵۱٫۸ میلیون دلـار رسید. با توجه به این عملکرد فوق العاده، پیش بینی شده که Aquaman می تواند در نهایت گیشه را با مجموع فروش بین المللی بیشتر از ۹۰۰ میلیون دلاری ترک کند، حتی بعضی از تحلیلگران خبر از فروش ۱ میلیارد دلاری داده اند. تا این نقطه، The Dark Knight Rises با ۱٫۰۹ میلیارد دلار پرفروش ترین فیلم مشترک Warner Bros و DC بوده است، حال شاید آکوامن قدرت شکستن این رکورد را داشته باشد — The Dark Knight هم با ۱ میلیارد دلار دومین فیلم پرفروش DC می باشد.

همچنین بخوانید | تولید فیلم Aquaman چقدر هزینه داشته است؟

کمپانی مارول در سال ۲۰۰۸ فرانچایز MCU (یا همان دنیای سینمایی خودش) را افتتاح کرد، از آن پس DC و WB همواره با این استودیو مورد مقایسه قرار می گرفتند. البته طی آن سالها این دو استودیو مشغول کار بر روی مجموعه فیلم موفق و تحسین شده شوالیه تاریکی بودند، تا اینکه ۲۰۱۳ از راه رسید و زک اسنایدر با تولید و اکران فیلم سینمایی Man Of Steel (مرد پولادین)، استارت فرانچایز DCEU (ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ) را زد و به همه نشان داد که وارنر و ﺩﯼﺳﯽ برای مدیریت یک دنیای سینمایی اصلا مناسب نیستند!

آکوامن

البته، زمانی که خانم پتی جنکینز فیلم سینمایی Wonder Woman را ساخت و این فیلم روی پرده رفت، نظر همه در مورد DCEU تغییر کرد. چون این فیلم علاوه بر اینکه نقدهای خوبی را از سوی منتقدین دریافت نمود و با نظرهای مثبت طرفداران روبرو شد، در گیشه بین المللی مجموعا ۸۲۱٫۸ میلیون دلار فروخت که یک موفقیت خیلی بزرگ بود. Wonder Woman به همه نشان داد که در بستر DCEU هم می تواند فیلم خوب ساخت، حال Aquaman ابن قضیه را در بهترین شکـل ممکن ثابت کرده است!

همچنین بخوانید | جیسون موموآ خواستار حضور فلش و واندر وومن در Aquaman 2 است؛

فیلم سینمایی Aquaman با نقش آفرینی جیسون موموآ و آمبر هرد، با اینکه اخیرا پا به گیشه گذاشته توانسته از فیلم های قبلی DCEU پیشه بگیرد، بطوری اکنون فروش آن از Man of Steel (که ۶۶۸ میلیون دلار فروخته بود)، Justice League (با فروش ۶۵۷٫۹ میلیونی) و Suicide Squad (که ۷۴۶٫۸ میلیون فروخت) بیشتر شده است. در حال حاضر فقط دو فیلم Wonder Woman و Batman v Superman: Dawn of Justice (با فروش ۸۷۳٫۶ میلیونی) در مقابل Aquaman قرار دارند.

این فیلم طی ده روز نخست اکران، در خاک آمریکا ۱۸۸٫۸ میلیون دلار فروخت. فروش آن در خارج از خاک آمریکا هم تاکنون ۵۶۰ میلیون بوده است، در حالی که Dark Knight Rises در خارج از وطنش مجموعا ۶۳۶٫۸ میلیون فروخته بود. همچنین باید اشاره کنیم که فروش Aquaman در کشور چین تاکنون ۲۶۰ میلیون دلار بوده که یک رکورد بزرگ برای وارنر بروس محسوب می شود!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.