فروش جهانی Aquaman به 940 میلیون رسید؛ آماده ورود به باشگاه میلیاردی ها!

در حالی که همه تصور می کردند ۲۰۱۸ قرار است سالی ناامیدکننده برای ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) باشد، فیلم سینمایی Aquaman (آکوامن) ثابت کرد که به هیچ عنوان اینطور نیست!!

سال گذشته Justice League (لیگ عدالت) روی پرده رفت و بخاطر ضعف هایی که داشت مورد استقبال طرفداران قرار نگرفت، چند هفته قبل Aquaman روی پرده رفت و بخاطر ویژگی های مثبتی که داشت مورد استقبال طرفداران قرار گرفت؛ به همین راحتی. این فیلم طی سومین تعطیلات آخرهفته خودش در ایالات متحده ۳۰٫۷ میلیون دلار دیگر فروخت و در جایگاه نخست نتایج باقی ماند، حال مجموع فروش Aquaman در خاک ایالات متحده به ۲۶۰ میلیون دلار رسیده است.

در حال حاضر فروش وطنی این فیلم از Justice League که ۲۲۹ میلیون دلار فروخته بود پیشه گرفته و در حال نزدیک شدن به Man of Steel (مرد پولادین) با مجموع فروش داخلی ۲۹۱ میلیون دلاری است. به احتمال قوی Aquaman هفته آینده هم در جایگاه نخست نتایج باکس آفیس آخرهفته می نشیند و نام خودش را بعنوان نخستین فیلم DCEU که ۴ هفته پیاپی صدرنشین نتایج بوده ثبت می کند.

همچنین بخوانید | کمپانی برادران وارنر به لطف Aquaman در ۲۰۱۸ رکورد فروش سالانه را زد!

در خارج از خاک آمریکا نیز Aquaman توانست از جمعه تا یکشنبه (امروز) ۵۶٫۲ میلبون دلار دیگر بفروشد و مجموع فروش خارجی خودش را به ۶۸۱ میلیون دلار برسد؛ با این حساب مجموع فروش بین المللی این فیلم اکنون به ۹۴۰ میلیون دلار رسیده و فاصله چندان زیادی تا ۱ میلیارد دلار ندارد.

فیلم Aquaman در خارج از خاک U.S نسبت به دیگر عناوین DC Films بهترین عملکرد را داشته و حتی از The Dark Knight Rises (با فروش خارج از خاک ۶۳۶٫۸ میلیون دلاری) هم پا فراتر گذاشته است. در چارت بین المللی، The Dark Knight Rises (با فروش ۱٫۰۸۴ میلیارد دلاری) و The Dark Knight (که ۱ میلیارد دلار فروخت) دو فیلم پرفروش DC هستند و Aquaman در جایگاه سوم قرار دارد.

Aquaman 2018 movie

فیلم سینمایی Aquaman در کشور چین تاکنون ۲۸۲ میلیون دلار فروخته است، یعنی حتی بهتر از دو فیلم Venom و Avengers: Age of Ultron که به ترتیب در چین ۲۷۰ میلیون دلار ۲۴۰ میلیون دلار فروخته بودند. این فیلم در کره جنوبی ۳۵٫۲ میلیون دلار فروخته و اکران آن قرار است از ۸ فوریه در کشور ژاپن هم آغاز شود؛ بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که Aquaman بزودی پا به باشگاه میلیاردی ها بگذارد!!

همچنین بخوانید | تولید فیلم Aquaman چقدر هزینه داشته است؟

فیلم Aquaman با پشت سر گذاشتن عناوین بزرگی مثل The Lord of the Rings: The Two Towers و Harry Potter and the Order of the Phoenix همچنین Finding Nemo و Harry Potter and the Half-Blood Prince اکنون ۴۶امین فیلم پرفروش تاریخ جهان است. اگر اوضاع همینطور به خوبی پیش برود، رتبه جهانی این فیلم می تواند به زیر ۳۰ هم کاهش پیدا کند — اگر فروشش به ۱٫۰۳ میلیارد دلار برسد.

خب، Aquaman به وضوح ثابت کرد که یک کارگردان خوب به همراه بازیگرانی درجه ۱ و تیمی قدرتمند، می تواند در بستر DCEU فیلمی بسازد که مورد تحسین قرار بگیرد و ۱ میلیارد دلاری هم بفروشد. تمام این موفقیت ها در حالی به دست آمده که؛ فرانچایز DCEU هیچوقت اوضاع چندان خوبی نداشته و اخیرا تحت تاثیر عملکرد ضعیف Justice League بوده، از طرفی آکوامن هم در دنیای کمیک ها هرگز چندان پرطرفدار نبوده است.

منبع: باکس آفیس


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.