باکس آفیس: فیلم Aquaman طی ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه 9 میلیون دلار فروخت!

فیلم جدید کمپانی وارنر بروس، Aquaman (آکوامن) که وقایع آن در ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) اتفاق می افتد، طی روز گذشته پا به تعدادی از سینماهای ایالات متحده گذاشت و طبق گزارش تازه باکس آفیس، طی ﭘﯿﺶنـمایش پنجشنبه شب خودش ۹ میلیون دلار فروختـ؛ این را می توانیم یک شروع قوی برای فیلم جدید DC محسوب کنیم، جهت مقایسه بد نیست اشاره شود که فیلم سینمایی Venom طی ﭘﯿﺶنـمایش پنجشنبه ۱۰ میلیون دلار فروخته بود که در نهایت منجر به یک افتتاحیه ۸۰٫۲ میلیون دلاری شد، Ant-Man and the Wasp نیز طی ﭘﯿﺶنـمایش ۱۱٫۵ میلیون دلار فروخت و مجموعا فروشش بعد از سه روز به ۷۵٫۸ میلیون دلار رسید.

این فیلم همچنین ۲٫۹ میلیون دلار از نمایش در Amazon Prime طی ۱۵ دسامبر به دست آورد و ۱٫۸ میلیون دلار هم طی ﭘﯿﺶنـمایش چهارشنبه ۱۹ دسامبر فروخت. در مجموع، قبل از اینکه پا به روز جمعه بگذارد، مجموع فروش داخلی Aquaman به رقم ۱۳٫۷ میلیون دلار رسیده بود، با این حساب می توانیم انتظار داشته باشیم که در افتتاحیه خودش خیلی بیشتر از چیزی تصور می کردیم و پیش بینی شده بود بفروشد — حدود ۸۰ میلیون دلار، مثل Venom.

در حال حاضر، بدون مد نظر قرار دادن فروش در ایالات متحده، Aquaman مجموعا ۲۶۶ میلیون دلار فروخته است که مقدار زیادی از این پول حاصل اکران در سینماهای کشور چین می باشد. چند روز قبل با انتشار یک گزارش فاش کردیـم که فروش فیلم Aquaman در چین به ۱۸۹٫۲ میلیون دلار رسیده است، یعنی تبدیل شده به چهارمین فیلم ابرقهرمانی پرفروش در خاک کشور چین، پشت سر Avengers: Infinity War (با فروش ۳۵۹ میلیون دلاری)، Venom (با فروش ۲۷۰ میلیون دلاری) و Avengers: Age of Ultron (با فروش ۲۴۰ میلیون دلاری) محصول ۲۰۱۵؛ تازه این آمار بروز نیست و تا این لحظه رقم فروش آن قطعا بیشتر هم شده است.

همچنین بخوانید | برای Aquaman یک افتتاحیه کریسمسی ۱۲۰ میلیون دلاری پیش بینی شده؛

Aquaman - مِرا

جیسون موموآ و آمبر هرد دو بازیگر اصلی فیلم سینمایی Aquaman به کارگردانی جیمز وان (خارج سری احضار) هستند، در این فیلم شاهد حضور بازیگران سطح بالا برای ایفای نقش های فرعی داستان هستیم، از جمله نیکول کیدمن در نقش آتلانتا (ملکه آتلانتیس) مادر آرتور، ﺩﻭﻟﻒ ﻻﻧﺪﮔﺮﻥ (Rocky 4 و Creed 2) در نقش پدر آرتور (رهبر Xebel)، و ﻭﯾﻠﻢ ﺩﻓﻮ ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﻧﯿﻮﺩﯾﺲ ﻭﻟﮑﻮ مربی آرتور. Aquaman از لحظه ورود به گیشه با تحسین منتقدین روبرو شده و اگر به اندازه فروش کند، می تواند یک موفقیت بزرگ برای DCEU بعد از شکست اخیرش باشد.

طبق شنیده ها، فیلم سینمایی Aquaman با بودجه ای حدود ۱۶۰ میلیون دلار تولید شده است، یعنی کمی بیشتر از بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری فیلم Wonder Woman (زن شگفت انگیز)، و البته کمتر از دیگر فیلم های این مجموعه. بنابراین برای سودآور بودن حتما نباید رکوردشکنی کند و اگر نیم میلیاردی هم شود جزو فیلم های موفق سال خواهد بود.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.