باکس آفیس: Aquaman در گیشه بین المللی Justice League را کنار زد!

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده توسط باکس آفیس، مجموع فروش بین المللی فیلم سینمایی Aquaman (آکوامن) به کارگردانی جیمز وان بطور رسمی از Justice League (لیگ عدالت) پیشه گرفته است؛ سال گذشته بود که کمپانی Warner Bros و DC فیلم ابرقهرمانی گروهی خودشان را به امید موفقیت روی پرده بردند اما تبدیل به یک شکست تاسف بار شد. این فیلم با نقدهای منفی منتقدین و استقبال سرد طرفداران روبرو گشت، Justice League در مجموع ۶۵۷٫۹ میلیون دلار فروخت و تبدیل شد به کم فروش ترین فیلم فرانچایز DCEU. این شکست باعث شد تا رئسای WB تصمیم به ایجاد یک سری تغییرات در پشت صحنه بگیرند، Aquaman فیلمی است که استارت این شروع تازه را زده، بازیگرانی مثل هنری کویل و بن افلک هم ظاهرا از فرانچایز خارج شده اند.

بعد از یک شکست سنگین، این شروع تازه اگر با یک موفقیت عالی همراه باشد بطور قطع شرایط بهتری را برای فیلم های بعدی مجموعه فراهم می کند، بنابراین زمانی که Aquaman در آستانه ورود به گیشه قرار گرفت چشم های زیادی منتظر موفقیت آن بوده اند و انتظارها واقعا بالا بود. خوشبختانه فیلم جدید آقای وان خالق سری فیلم های احضار با نقدهای خوب و استقبال گرم طرفداران روبرو گشت. با وجود اینکه رقبای قدرتمندی در گیشه داشت، و بدترین افتتاحیه در فرانچایز DCEU را رقم زد، Aquaman در خارج از خاک آمریکا عملکرد فوق العاده ای را از خودش به نمایش گذاشت.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Aquaman حالا پرفروش‌ترین فیلم وارنر بروس در چین است

طبق گزارش تازه باکس آفیس، مجموع فروش بین المللی Aquaman اکنون به ۶۶۶٫۱ میلیون دلار رسیده است، یعنی چند میلیون بیشتر از Justice League و دو میلیون کمتر از فروش بین المللی Man of Steel (مرد پولادین). پیش بینی شده که فیلم سینمایی تحسین شده Aquaman می تواند به فروش ۱ میلیارد دلاری دست یابد و تبدیل به موفق ترین فیلم ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ شود!

Aquaman 2018

کمپانی WB هنوز به قسمت دوم Aquaman چراغ سبز نشان نداده و معلوم نیست که جیمز وان آن را کارگردانی خواهد کرد یا نه، ولی خیلی زود همه چیز روشن خواهد شد. این استودیو اخیرا خبر از بحث های ابتدایی در مورد ساخت قسمت دوم داده است، خود جیسون موموآ هم ایده هایی در مورد فیلم بعدی دارد که آنها را به استودیو ارائه داده. تمام عوامل و بازیگران فیلم بطور قطع خواستار مشاهده ادامه ماجراجویی های آرتور کری (معروف به آکوامن) هستند، اما کمپانی وارنر بروس ظاهرا قصد دارد نخست از عملکرد قسمت اول Aquaman آگاه شود و سپس در مورد ساخت ادامه آن تصمیم بگیرد. امـا حالا که این فیلم ثابت کرده یک عنوان موفق است، بعید نیست خیلی زود چیزهایی در مورد قسمت دوم آن به گوشمان برسد.

همچنین بخوانید | تولید فیلم Aquaman چقدر هزینه داشته است؟

موفقیت های مالی و هنری Aquaman یک خبر بسیار خوب برای DCEU و آینده آن است؛ اگر این فیلم شکست می خورد، WB و DC باید به فکر یک برنامه تازه می افتادند و حتی ممکن بود باعث بسته شدن فرانچایز شود، اما حالا به همه از جمله خود استودیوها ثابت شده که امکان کسب موفقیت در بستر DCEU وجود دارد، پس اکنون زمان ریختن برنامه های دقیق و درست-حسابی رسیده است. بزودی Shazam (شزم) روی پرده می رود که احتمالا عنوان موفقی خواهد بود، سپس نوبت به قسمت دوم Wonder Woman (زن شگفت انگیز) می رسد که قطعا فیلم پرفروشی خواهد بود. Birds of Prey (پرندگان شکاری) نیز یکی از فیلم های بعدی DCEU است که با توجه به حضور هارلی کویین در آن می تواند موفقیت های لازم را کسب کند. با این حساب، شاید سوپرمن و بتمن را از دست داده باشند، اما هنوز شخصیت های خیلی زیادی برای معرفی و توسعه در اختیار دارند!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.