فیلم Aquaman طی نخستین روز اکران در چین 24.6 میلیون دلار فروخت!

فیلم سینمایی Aquaman با ورود به چیـن توانست پرفروش ترین روز افتتاحیه چینی بعد از Batman v Superman محصول سال ۲۰۱۶ را رقـم بزند. با وجـود اینکه بیشتر فیلم های ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) نقدهای بدی را از سوی منتقدین و طرفداران دریافت کردنـد، در گیشه با استقبال خوبی روبرو شدند و اغلب پرفروش بوده انـد. البته آخرین فیلم این فرانچـایز، Justice League برخلاف انتظار همه چندان خوب نفروخت و تبدیل به کم فروش ترین فیلم DCEU شد. البته شکست های این فیلم باعث شد تا رئسای کمپانی وارنر بروس (WB) در برنامه های خودشان برای مسیر پیش رو تغییراتی ایجاد کنند.

کمپانی ﺩﯼﺳﯽ این ماه با فیلم جدید جیمز وان (سری احضار)، Aquaman به سینما بازمیگردد، که یک فیلم نچندان پرهزینه امـا با جلوه های ویژه چشمگیر و باکیفیت است. هنوز نقدهای کامل این فیلم منتشر نشده اند و با شروع اکران در ایالات متحده این اتفاق رخ خواهد داد، اما همین نقدهای ابتدایی خبر از یک فیلم خوب و تماشایی داده انـد. همین دهان به دهان شدن خوب بودن فیلم می تواند کمک بزرگی به آن در گیشه بکنـد، و این دقیقـاً همان چیزی است که DCEU اکنون به آن نیاز دارد.

حال، طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده از سوی باکس آفیس، فیلم سینمایی Aquaman طی نخستین روز نمایش در کشور چین ۲۴٫۶ میلیون دلار فروخته است؛ که یک رکورد خوب برای کمپانی WB محسوب می شود. ما انتظار داریم که مجموع فروش فیلم انفرادی آرتور کری بعد از سه روز به رقم ۸۰ میلیون دلار برسد، که رکورد خوبی محسوب خواهد شد چون Batman v Superman طی افتتاحیه چینی ۵۵ میلیون دلار فروخته بود و Wonder Woman هم ۳۷٫۷ میلیون دلـار. فروش بالاتر در چین، در نهایت به رقم فروش نهایی Aquaman خواهد افزود و این اتفاقی خیلی خوبی کمپانی WB و DC خواهد بود.

همچنین بخوانید | جولی اندروز یک نقش جالب (و پنهان) در فیلم Aquaman دارد!

Aquaman 2018

بدون شک این خبر خوبی برای Aquaman و خود کمپانی وارنر بروس محسوب می شود. پیش بینی شده که فیلم جدید DCEU قرار است یک افتتاحیه ۴۰ تا ۶۰ میلیون دلاری را در ایالات متحده رقم بزند، این در حالی است که طی ماه دسامبر هیچ عنوان قابل توجه ای روی پرده نمی رود، نه خبری از فیلم های Star Wars است و نه خبری از عناوین ابرقرمانی. با توجه به اینکه Aquaman رقیب چندان بزرگی ندارد و دسامبر هم ماه تعطیلات کریسمس محسوب می شود، و با در نظر گرفتن شروع قدرتمند در چین، شاید باید در پیش بینی عملکرد این فیلم کمی خوشبینانه تر عمل کنیم. البته Mary Poppins Returns (بازگشت ماری پاپیتنز) ممکن است بتواند بعنوان یک رقیب برای فیلم جدید WB ظاهر شود، که در کنار Bumblebee کمی عرصه را برای Aquaman تنگ کند. ولی با توجه به بودجه تولید ۱۶۰ میلیون دلاری، عملکرد فیلم جدید جیمز وان در ایالات متحده چندان هم پراهمیت نیست و فروش مناسب در بازارهای خارجی مثل چین می تواند برای بازگشت پول خرج شده کافی باشد.

اولین فیلم ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) بعد از Justice League (لیگ عدالت)، Aquaman داستان آرتور کری (با نقش آفرینی Jason Momoa) را دنبال می کند که با مرا (Amber Heard) همراه می شود تا جلوی نابرادری خودش اُرم (Patrick Wilson) را بگیرد؛ او قصد آغـاز یک جنگ با کسانی که روی خشکی زندگی می کنند را دارد. در فیلم سینمایی Aquaman شاهد حضور بازیگران سطح بالا برای ایفای نقش های فرعی داستان هستیم، از جمله نیکول کیدمن در نقش آتلانتا (ملکه آتلانتیس) مادر آرتور، ﺩﻭﻟﻒ ﻻﻧﺪﮔﺮﻥ (Rocky 4 و Creed 2) در نقش پدر آرتور (رهبر Xebel)، و ﻭﯾﻠﻢ ﺩﻓﻮ ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﻧﯿﻮﺩﯾﺲ ﻭﻟﮑﻮ مربی آرتور.

فیلم سینمایی Aquaman قرار است از تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۸ مصادف با جمعه ۳۰ آذر ماه سال جاری پا به گیشه بگذارد.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.