باکس آفیس 2019: فروش Aquaman در آمریکا از مرز 200 میلیون دلار عبور کرد!

فیلم سینمایی Aquaman محصول کمپانی وارنر بروس سال ۲۰۱۹ را با فروش ۱۶٫۸ میلیون دلاری آغاز کرد، به این ترتیب مجموع فروش داخلی آن از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور نمود. این فیلم تحسین شده به کارگردانی جیمز وان و با بازی جیسون موموآ در نقش اول، روز سه شنبه را با مجموع فروش وطنی ۲۱۶٫۳ میلیون دلاری به اتمام رساند، مجموع فروش بین المللی آن هم به حدود ۸۰۰ میلیون دلار رسید!

فیلم سینمایی Aquaman بدون شک یکی از برنده های سال ۲۰۱۸ است — مثل Venom (ونوم) محصول کمپانی سونی. رقیب این فیلم در گیشه، Mary Poppins Returns (بازگشت ماری پاپینز) محصول کمپانی دیزنی تا قبل از آغاز سال ۲۰۱۹ مجموعا ۹۹ میلیون دلار در خاک آمریکا فروخت و به فروش بین المللی ۱۸۵ میلیون دلاری دسته یافته بود. حال فیلم موزیکال راب مارشال طی نخستین روز از سال جدید ۸٫۸ میلیون دلار دیگر فروخت و به فروش ۱۱۵ میلیون دلاری دست یافت، با این حساب بزودی ۲۰۰ میلیون دلاری خواهد شد.

همچنین بخوانید | پیش بینی باکس آفیس: Aquaman بیشتر از ۹۰۰ میلیون دلار می فروشد!

دیگر فیلم حاضر در گیشه Bumblebee (بامبلبی) ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ فرانچایز Transformers (تبدیل شوندگان) است که طبق انتظار با استقبال سرد طرفداران روبرو شد. این فیلم که با یک افتتاحیه ۲۱٫۶ میلیون دلاری کار خودش را در ایالات متحده آغاز نمود، در اولین روز سال جدید ۷ میلیون دلار دیگر فروخت و به مجوع فروش داخلی ۷۸٫۵ میلیون دلاری دست یافت. فیلم سینمایی Bumblebee به کارگردانی تراویس نایت به فروش چندان خوبی دست پیدا نکرده اما برخلاف فیلم های قبلی Transformers با نقدهای بسیار خوبی روبرو شده است.

باکس آفیس

انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse (مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی) و فیلم سینمایی The Mule به کارگردانی ﮐﻠﯿﻨﺖ ﺍﯾﺴﺘﻮﻭﺩ با وجود اینکه اواسط ماه دسامبر پا به گیشه گذاشتند، در اولین روز سال نو به ترتیب ۶٫۲ و ۴٫۱ میلیون دلار فروختند و به مجموع فروش داخلی ۱۱۴٫۵ و ۶۸٫۸ میلیون دلاری دست یافتند. فیلم سینمایی Vice (معاون) به کارگردانی ﺁﺩﺍﻡ ﻣﮏﮐﯽ با نقش آفرینی ﮐﺮﯾﺴﺘﯿﻦ ﺑﯿﻞ، ﺍﯾﻤﯽ ﺁﺩﺍﻣﺰ و ﺍﺳﺘﯿﻮ ﮐﺎﺭﻝ نیز سال ۲۰۱۹ را با ۷٫۸ میلیون دلار آغاز نمود و به مجموع فروش داخلی ۲۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد.

همچنین بخوانید | تولید فیلم Bumblebee چقدر هزینه داشته است؟

گیشه های سراسر جهان در کریسمس به لطف Aquaman و چند رقیبش مثل سالهای قبل داغ و شلوغ بود، دسامبر امسال با وجود اینکه فیلمی از مجموعه Star Wars روی پرده نرفت، ماه خوبی برای اهالی سینما بوده است.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.