باکس آفیس: Aquaman حالا پرفروش‌ترین فیلم وارنر بروس در چین است

بعد از دو هفته نمایش موفق، Aquaman اکنون پرفروش‌ترین فیلم کمپانی Warner Bros در تاریخ کشور چین است؛ این فیلم که اکنون در نخستین روزهای نمایش خودش قرار دارد، تا این لحظه نقدهای بسیار خوبی را دریافت نموده و در گیشه ها با استقبال مردم روبـرو شده است، در حالی که ما فیلم های DCEU را معمولا بخاطر دریافت نقدهای منفی از سوی مردم و طرفداران می شناسیم. در شکست خوردن فیلمی نمی تواند با Justice League (لیگ عدالت) رقابت کند، که هم با واکنش منفی مردم و منتقدین روبرو شد و هم یک شکست تجاری برای کمپانی بود. بعد از این شکست فراموش نشدنی، WB تصمیم گرفت در مسیر پیش رو از استراتژی متفاوتی استفاده کند، که ظاهرا به خوبی جواب داده است.

یک سال بعد از اکران Justice League، فیلم Aquaman در حالی روی پرده سینماهای آمریکا رفته که سه رقیب قدرتمند دارد، اما نسخه جیسون موموآی آرتور کری بیشتر از چیزی که تصور می کردیم طرفدار داشته است. البته از فیلمی که جیمز وان خالق سری فیلم احضار کارگردان آن و موموآ، امبر هرد و نیکول کیدمن ستارگانش باشند نباید انتظار کمتری داشته باشیم. خوشبختانه، Aquaman از همان لحظه ورود به گیشه مورد تحسین منتقدین قرار گرفت و نشان داد که فرمول جدید وارنر بروس بخوبی جواب داده است!

همچنین بخوانید | تولید فیلم Aquaman چقدر هزینه داشته است؟

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده توسط باکس آفیس، فیلم سینمایی Aquaman تاکنون مجموعا ۲۱۴٫۳ میلیون دلار در کشور چین فروخته است، یعنی بیشترین فروشی که تاکنون یکی از فیلم های کمپانی وارنر بروس توانسته در چین کسب کند — یعنی چهارمین فیلم ابرقهرمانی پرفروش در خاک کشور چین، پشت سر Avengers: Infinity War (با فروش ۳۵۹ میلیون دلاری)، Venom (با فروش ۲۷۰ میلیون دلاری) و Avengers: Age of Ultron (با فروش ۲۴۰ میلیون دلاری) محصول ۲۰۱۵؛ مجموع فروش بین المللی این فیلم اکنون به ۳۶۴٫۸ میلیون دلار رسیده، در حالی که برای تولید آن طبق شنیده ها ۱۶۰ میلیون دلار هزینه شده است؛ این در حالی است که اکران در ایالات متحده تنها یک روز است که آغاز شده.

Aquaman 2018

ما می توانیم Aquaman را با Venom مقایسه کنیم؛ فیلم ابرقهرمانی سونی طی روز نخست ۳۲ میلیون دلار فروخته بود، فیلم جدید وارنر بروس در اولین روز ۲۸ میلیون دلار فروخته است، که باعث می شود یک افتتاحیه تقریبا مشابه را تجربه کند؛ Venom در چین مجموعا ۲۷۰ میلیون دلار فروخته بود، Aquaman نیز بزودی به این رقم می رسد و با یک حساب سرانگشتی، می توانیم انتظار داشته باشیم که فیلم جدید DCEU در مجموع بیشتر از ۶۰۰ میلیون بفروشد.

همچنین بخوانید | جیسون موموآ خواستار حضور فلش و واندر وومن در Aquaman 2 است؛

در حال حاضر به جرات می توانیم از Aquaman بعنوان یکی از فیلم های موفق امسال یاد کنیم، که می تواند الگویی مناسب باشد برای کارگردان های فیلم های بعدی DCEU. این فرانچایز از همان ابتدا هم اوضاع چندان خوبی نداشت، اما شاید فرمول جدید آنها را به سمت موفقیت هدایت کنـد.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.