باکس آفیس: Aquaman بعد از 10 روز Suicide Squad را هم پشت سر گذاشت!

فیلم سینمایی Aquaman (آکوامن) بطور رسمی Suicide Squad (جوخه انتحار) را پشت سر گذاشت و تبدیل به سومین فیلم پرفروش DCEU شد؛ حال فاصله خیلی کمی با Wonder Woman (زن شگفت انگیز) دارد. عملکرد این فیلم واقعا خیلی فراتر از انتظارها بوده است، Aquaman طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران در ایالات متحده ۵۱٫۵۵ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی خودش را به بیشتر از ۱۸۸ میلیون دلار رساند.

در خارج از خاک آمریکا، Aquaman این تعطیلات ۸۵٫۴ میلیون دلار دیگـر فروخت و مجموع فروش خارجی آن به ۵۶۰ میلیون دلار رسید، حال این فیلم در مجموع ۷۴۸٫۸ میلیون دلار فروخته است. Aquaman اکنون سومین فیلم پرفروش ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) است، سه فیلم Justice League (لیگ عدالت)، Man Of Steel (مرد پولادین) و Suicide Squad را پشت سر گذاشته. بد نیست اشاره کنیم که فروش این فیلم حتی از فیلم به یادماندنی و تحسین شده The Dark Knight Rises (که ۶۳۶٫۸ میلیون فروخته بود) هم بیشتر بوده است. Aquaman تاکنون در کشور چین ۲۶۰ میلیون دلار فروخته و بزودی هم اکران آن در کشورهای ایتالیا و ژاپن آغاز می شود.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Aquaman در گیشه بین المللی Justice League را کنار زد!

ما نخستین بار آکوامن را در فیلم Batman V Superman مشاهده کردیم، زک اسنایدر بازیگر سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) را برای این نقش انتخاب کرد. ما باید برای این انتخاب ممنون آقای اسنایدر باشیم، چون موموآ احتمالا بهترین بازیگر برای به تصویر کشیدن شخصیت آرتور کری باشد و بدون شک حضور او در این فیلم از علت های مهم موفقیت های مالی و هنری آن بوده است. آکوامن در Justice League نقش پررنگ تری داشت و با وجود اینکه خود فیلم نتوانست موفقیتی کسب کند، در معرفی رسمی آکوامن به مردم خوب عمل کرد.

Aquaman - مِرا

شاید اگر خود اسنایدر این فیلم را کارگردانی می کرد امکان کسب چنین موفقیت هایی وجود نداشت، چون او معمولا فیلم هایی که نقدهای خوب دریافت کنند نمی سازد و اغلب حاشیه آفرین است. بنابراین، وارنر بروس در انتخاب کارگردان Aquaman هوشمندانه عمل کرد و یک مغز متفکر را برای این کار انتخاب نمود؛ سلطان فیلم های ترسناک، جیمز وان که باری دیگر نشان داد یک فیلمساز فوق العاده و درخشان است. به لطف آقای وان، کسانی که Aquaman را تماشا می کنند آن را بهترین فیلم سال صدا می زنند. حال، پیش بینی شده Aquaman می تواند بیشتر از یک میلیارد دلار در گیشه بین المللی بفروشد، که چندان بعید و دور از دسترس به نظر نمی رسد.

همچنین بخوانید | تولید فیلم Aquaman چقدر هزینه داشته است؟

اگر به لیست پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۸ نگاه کنیم، می توانیم Aquaman را در جایگاه هفتم ببینیم. Mission: Impossible – Fallout با مجموع فروش ۷۹۱ میلیون دلاری ششمین فیلم پرفروش سال است، Venom هم با ۸۵۵٫۲ میلیون دلار پنجمین فیلم. Aquaman در بهترین حالت می تواند تبدیل به پنجمین فیلم پرفروش ۲۰۱۸ شود، چون جایگاه چهارم با ۱٫۲ میلیون دلار در اختیار انیمیشن Incredibles 2 قرار دارد. با این وجود، کسب چنین موفقیتی توسط فیلمی از DCEU واقعا غافلگیرکننده و نوید دهنده یک آینده درخشان است!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.