اَرو وِرس: ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ Crisis On Infinite Earths یک رویداد 5 ساعته است!

رویداد ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ امسال دنیای تلویزیونی Arrowverse همانطور که بارها شنیده اید The Crisis On Infinite Earths نام دارد، در این رویداد که ۵ ساعته است و به بخش مختلف تقسیم شده شاهد حضور شخصیت های اصلی پنج سریال Arrowverse خواهیم بود. این رویداد عظیم و هیجان انگیز با الهام از یک قوس داستانی کمیک بوکی به همین نام که از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۶ منتشر شد ساخته می شود.

سریال Arrow اولین نمایش دنیای اشتراکی Arrowverse بود، و از زمانی که The Flash هم به این دنیای تلویزیونی اضافه شد The CW شروع کرد به ترتیب دادن رویدادهای ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ که در ابتدا کوچک و تنها بین فلش و اَرو بود، مثلا در سال ۲۰۱۴ که دیدیم تیم فلش و تیم اَرو برای حل یک مسئله با هم متحد می شوند. اما وقتی که دیگر سریال ها هم از راه رسیدند، Supergirl و Legends of Tomorrow، رویدادها هم عظیم تر و مهیج تر شدند. مثلا در سال ۲۰۱۷ با رویداد Crisis On Earth-X روبرو شدیم که در آن شخصیت های اصلی چهار سریال Arrowverse حضور داشتند، و واقعا یک ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ شگفت انگیز بود.

همچنین بخوانید | برنامه نمایش سریالهای شبکه The CW در پاییز ۲۰۱۹

اما عجیب ترین رویداد ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ برای سال قبل بود که Elseworlds نام داشت و بدون حضور شخصیت های Legends of Tomorrow ساخته شد. در این رویداد که بطور کل در مورد دستکاری شدن خط زمانی بود، دیدیم که جای فلش و اَرو عوض می شود، سوپرمن سیاه پوش ظهور می کند و در نهایت هم الیور برای نجات فلش و سوپرگرل از جان خودش مایه می گذارد. در انتها هم نوید رویداد بعدی که Crisis On Infinite Earths نام دارد داده می شود.

حال مارک پیدوویتز رئیس شبکه سی‌دابلیو بطور رسمی فاش کرده که رویداد Crisis On Infinite Earths پنج ساعته خواهد بود، که در آن شاهد حضور شخصیت هایی از پنج سریال Arrow (پیکان)، The Flash (فلش)، Supergirl (سوپرگرل)، Legends of Tomorrow (افسانه های فردا) و Batwoman (زن خفاشی) خواهیم بود. در تصویر زیر می توانیم پوستر به نمایش در آمده از این رویداد را مشاهده کنید؛

Crisis on Infinite Earths

به احتمال قوی سریال های Arrowverse با رسیدن به این رویداد با پایان نیم فصل خودشان روبرو می شوند، البته بجز سریال Arrow. همانطور که خبر دارید فصل هشتم این سریال تنها ۱۰ اپیزود دارد، پس به احتمال خیلی خیلی زیاد Crisis On Infinite Earths حکم یک پایان را برای Arrow خواهد داشت. باید اشاره کنیم که طرفداران The Flash از زمانی که این سریال روی آنتن رفت در انتظار رویداد Crisis on Infinite Earths بوده اند، چون این همان رویدادی است که در اصل قرار بود سال ۲۰۲۴ اتفاق بیافتد و فلش طی آن برای همیشه ناپدید شود. اما بعد از ناپدید شدن فلش، آیریس که حامله است طی دو دهه آینده دختر خودش نورا را به تنهایی بزرگ می کند، نورا وقتی بزرگ تر شد متوجه قدرت های خودش می شود و به گذشته سفر می کند تا پدرش را ملاقات کند (وقایع فصل پنجم The Flash)، اما در پایان فصل معلوم می شود که تغییراتی در خط زمانی ایجاد شده و حالا این رویداد قرار است در سال ۲۰۱۹ اتفاق بیافتد!!

همچنین بخوانید | اطلاعاتی کامل از داستان سریال Batwoman؛ اولین نگاه به نسخه Arrowverse لباس بتمن

هنوز تاریخ دقیق وقوع رویداد ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ بعدی Arrowverse فاش نشده، اما زمانی که بطور دقیق معلوم شود ما قرار است در مورد “دو بخشی” بودن رویداد Crisis on Infinite Earths صحبت کنیم، ولی در حال حاضر اطلاعات دقیقی در این رابطه نداریم.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

12 نظرات
 1. E.N می گوید

  از همین الان معلومه که بحران در زمین های بی نهایت قراره بهترین و عظیم ترین و قشنگ ترین و خفن ترین کراس اور تاریخ دنیای تلویزیونی Arrowverse بشه!

  1. Arash_sk2026
   Arash_sk2026 می گوید

   ۱۰۰% 😀

 2. Amir می گوید

  اگرچه من هنوز هم از ساخته شدن زود هنگام این کراس اوور (بخوانید از برترین و بزرگترین کراس اوور های دنیای کمیک) توسطcw ناراحتم با توجه به اینکه هزینه زیادی نمی کنند اما به نظر قرار است تمام تلاششان را بکنند. به امید موفقیت…

 3. Arash می گوید

  با توجه به اینکه قسمت اخر این کراس اور تو اروو میفته و همینطور قسمت اخر اروو هم هستم این احتمال وجود داره که اروو به جای فلش بمیره

 4. بهار می گوید

  هنوز مشخص نشده به چه ترتیبی باید ببینیم؟

  1. E.N می گوید

   بخش اول کراس اور بحران در زمین های بی نهایت در قسمت نهم فصل پنجم سریال سوپرگرل اتفاق میفته
   بخش دوم در قسمت نهم فصل اول سریال بتومن
   بخش سوم در قسمت نهم فصل ششم سریال فلش
   این سه قسمت پخش شدن و دو قسمت دیگه مونده که تقریبا یک ماه دیگه پخش میشه
   بخش چهارم در قسمت هشتم فصل هشتم سریال ارو
   بخش پنجم در قسمت صفر(قسمت ویژه) فصل پنجم سریال افسانه های فردا

   1. Arash_sk2026
    Arash_sk2026 می گوید

    ممنون که جواب دادی

   2. Mobin می گوید

    ببخشید هنوز قسمت های بعدیش مشخص نشدن

    1. Arash_sk2026
     Arash_sk2026 می گوید

     پخش شدن دوست عزیز

     1. Mobin می گوید

      چه قسمت هایی هستن می شه بگین

     2. Arash_sk2026
      Arash_sk2026 می گوید

      بخش اول: اپیزود ۹ فصل پنجم Supergirl
      بخش دوم: اپیزود ۹ سریال Batwoman
      بخش سوم: اپیزود ۹ فصل ششم The Flash
      بخش چهارم: اپیزود ۸ فصل هشتم‌ Arrow
      بخش پنجم: اپیزود ۰ فصل پنجم Legends of tomorrow

 5. Mobin می گوید

  سللم ببخشید ترتیب سریال ها رو می گید که به چه ترتیبی ببینم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.