مولتی‌ورس جدید Arrowverse: هر سریال در کدام زمین واقع شده؟

مولتی‌ورس طی رویداد کراس‌اُور Crisis on Infinite Earths (بحران در زمین‌های نامحدود) بطور کل نابود شد، اما در پایان ما دیدیم که Arrowverse (دنیای ارو) صاحب یک مولتی‌ورس جدید شده است؛ از چند ماه قبل از اینکه اپیزودهای این رویداد روی آنتن شبکه The CW برود، تایید شده بود که قرار است در آن شاهد حضور شخصیت هایی باشیم که حضورشان تایید می کند بسیاری از فیلم و سریال های قبلی دی‌سی بخشی از اَروورس هستند، به لطف مولتی‌ورس. طی سه اپیزود نخست، ما با سوپرمن سریال Smallville ملاقات کردیم، یکی از بازیگران سریال کلاسیک Batman را بعد از سالها دیدیم، همچنین تایید شد که سریال Birds of Prey که خیلی زود لغو شد و Titans محصول DC Universe، و Superman Returns هم در بستر اَروورس ساخته شده اند.

البته تمام این دنیاهای متناوب به لطف آنتی-مانیتور و توسط موجی از پادماه بطور کل نابود شدند، و در نهایت شاهد نابودی تمام مولتی‌ورس بودیم. البته چند ثانیه قبل از نابودی کامل، پریا (Pariah) توانست تعدادی از قهرمان های اَروورس را به مکانی خارج از فضا و زمان منتقل کند، و در نهایت اسپکتر (گرین اَروی سابق) به آنها پیوست. بزرگ ترین قهرمان های زمین به کمک اسپکتر بعد از یک ماه انتظار آزاد شدند و شروع کردند به تلاش برای شکست دادن آنتی‌مانیتور، و نجات مولتی‌ورس. در پایان بخش چهارم Crisis on Infinite Earths دیدیم که الیور کوئین خودش را فدا کرد تا مولتی‌ورس را بازراه‌اندازی کند. البته بعد از مرگ الیور و ریبوت شدن دنیا، قهرمان‌های اَروورس یک بار برای همیشه روبروی آنتی-مانیتور ایستادند تا از مولتی‌ورس جدید محافظت کنند.

همچنین بخوانید | رویداد Crisis on Infinite Earths: کراس‌اُور DCEU با Arrowverse و ملاقات فلش‌ها

در بخش پنجم Crisis on Infinite Earths بزرگ‌ترین قهرمان های زمین مقابل آنتی-مانیتور ایستادند و وی را شکست دادند، و سپس شاهد نمایش چند سکانس کوتاه بودیم که به ما نشان دادند بعد از خلق یک مولتی‌ورس جدید، وقایع هر کدام از سریال های ‌دی‌سی در کدام یک از زمین های موجود اتفاق می افتد؛ یک زمین اصلی ایجاد شد که وقایع سریال های The Flash و Supergirl، همچنین Black Lightning و Batwoman، بعلاوه Legends Of tomorrow از این پس در آن اتفاق می افتد. سریال Titans در زمین-۹ واقع شده، Stargirl در زمین-۳، Swamp Thing در زمین-۱۹ و Doom Patrol نیز در زمین-۲۱. همچنین تایید شد که سریال در دست توسعه Green Lantern هم زیرمجموعه اَروورس است و حوادث آن در زمین-۱۲ اتفاق می افتد. و در نهایت فاش شد که سوپرمن براندون راث نیز در زمین-۹۶ زندگی می کند.

بحران در زمین های نامحدود

ریبوت مولتی‌ورس باعث ایجاد یک سری تغییرات عمده در خطوط زمانی دنیاها شده، و می توانیم بگوییم که وقایع پیشین سریال های اَروورس را تا حدودی باطل کرده است و یک سری ابهامات به وجود آورده؛ مثلا در DC Universe، وقایع دو سریال Titans و Doom Patrol قبلا در یک دنیای مشترک اتفاق می افتاد، اما حالا از هم جدا شده اند، پس شخصیت های این سریال ها هم نباید بخاطر داشته باشند که یک روزی با هم ملاقات کرده اند. با این حساب اگر سفری در میان جهان ها انجام نشود، ما دیگر هرگز شاهد کراس‌اُوری بین این دو سریال نخواهیم بود. Swamp Thing هم که از ابتدا قرار بود از این دو سریال جدا بماند، پس اینکه فاش شد در زمین-۱۹ واقع شده چندان هم غافلگیرکننده نباید باشد.

همچنین بخوانید | سریال Superman & Lois بطور رسمی تایید شد؛ توسط The CW ساخته می شود

به لطف پخش پنجم این رویداد، ما موفق شدیم نگاهی اجمالی بیاندازیم به سریال Stargirl که قرار است بزودی توسط سرویس استریم DC Universe منتشر شود، و Green Lantern که توسط سرویس استریم HBO Max در دست توسعه قرار دارد. باید اشاره کنیم که این تغییر زمین ها تاثیر چندان زیادی بر روی دیگر سریال های دی‌سی نمی گذارد، و این Arrowverse است که بیشترین تاثیر را می پذیرد. البته اینکه حالا وقایع تمام سریال های ابرقهرمانی The CW در یک زمین مشترک اتفاق می افتد بدون شک اتفاق خوبی محسوب می گردد. و دیدن لیگ عدالت در لحظات پایانی Crisis On Infinite Earths هم جالب و نوید دهنده یک آینده متفاوت و هیجان انگیز بود.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

7 نظرات
 1. حسین می گوید

  سه قسمت اول بد نبودن ولی خدا وکیلی تو این دو قسمت اخر خراب‌کردن. نمیدونم شایدم من خوشم نیومده. بالاخره سلیقست. چرااز اینورس فلش خبری نشد؟ کسی میدونه

  1. ولز می گوید

   خیلی خوب شروع کردند و همه انتظار یک پایان خیلی هیجانی و غافلگیر کننده داشتند بنابرین منم با شما موافقم.دوقسمت آخر خیلی به من هم نچسبید.دنبال یه اتفاق خاص بودیم که به جز اون صحنه ملاقات بری ها در اسپید فورس چیز دیگه ای توجه منو جلب نکرد و همه چیز طبق روال اتفاق افتاد و تموم شد.

 2. E.N می گوید

  البته دو قسمت آخر اونقدرام بد نبود و پایان مناسبی رو برای الیور کویین رقم زد ولی به نظرم آنتی مانیتور در قسمت آخر خیلی زود و راحت شکست خورد ولی خب این جهان چندگانه جدید هم اتفاق جالبی بود
  درکل این کراس اور واقعا خوب و لذت بخش بود و میتونست بهتر باشه ولی الان هم به نظرم بزرگترین و بهترین کراس اور اروورس بود، واقعا زحمت کشیده بودن و نتیجه هم خوب از آب دراومد

  1. حمیدرضا می گوید

   اصلا موافق نیستم . این پایان در شان اولیور نبود ….. من بیشتر از مرگ اولیور به خاطر چگونگی مرگش ناراحت شدم …..
   به شخصه به عنوان یه طرفدار سریال ارو ازین پایان ضعیف به شدت از دی سی دلخور شدم .
   از سال پیش که معلوم شد قرار اولی بمیره و سریال تو فصل هشتم تموم بشه تئوریای زیادی تو ذهنم نقش بستن درباره چگونگی پایان هشت سال خاطره ازین سریال پر فراز و نشیب .

   اما هیچ کدوم از تئوری های توی ذهنم حتی بدترین و ساده تریناشون به این بدی که تو سریال دیدم نبود .

   مارو با تبلیغات زیاد و اللخصوص ۷ قسمت آه و افسوس و گریه تو فصل هشتم سریال منتظر یه پایان بزرگ و در شان اولیور کویین کردن اما در آخر به معنای واقعی گند زدن ….!

   تو کراس اور دوبار اولیور مرد که بار اول کاملا بی خاصیت و ارزش شد. ( با توجه به اینکه اولییور برای نجات جون مردمی خودشو فردا کرد که چند دقیقه بعد همشون مردن )

   و در صحنه مرگ دوم یا بهتره بگم در بخش دوم و پایانی کراس اور که بعد از یکماه انتظار پخش شد دیگه ما اولیوری ندیدیم !
   چیزی که دیدیم استفن آمل در نقش یه مرد مرموز که قهرمانان داستان بهش اعتماد دارن ظاهر شد و در پایان کارش که اوج داستان زندگی اولیور کویین بود مبارزه اون با آنتی مانیتور به شکلی نمایش داده شد که به هیچ وجه شباهتی به اولیور نداشت .
   شاید این حرف اغراق باشه اما دی سی کاری کرد که با خودم گفتم ای کاش مارول این قسمت رو میساخت !

   در صحنه آخر میشد خیلی بهتر و اولیور گونه تر مبارزه نهایی رو به تصویر بکشن …..‌‌ برای مثال ادغام توانایی های اولیور با اسپکتر یعنی اولیور با آنتی مانیتور درگیر بشه و مبارزه کنه و در کنار مبارزه شجاعانش توانایی های جادویی هم داشته باشه تا صحنه ای حماسی رو رقم بزنه ……

   متاسفانه پایان اولیور کویین یه صبر جادویی و یه نگاه به آسمان بود و دگر هیچ ….

   متاسفم دی سی …! گند زدی ..

   1. E.N می گوید

    گند نزدن
    بار اول که الیور مرد به هیچ عنوان فداکاریش بی ارزش نبود، یک میلیارد نفر تونستن نجات پیدا کنن به خاطر فداکاری الیور، بار دوم هم که کل جهان به خاطر فداکاری الیور نجات پیدا کرد
    الیور و اسپکتر هردو یکی شدن، یعنی هم الیور رو دیدیم هم اسپکتر، به همین دلیل پاراگون ها تونستن بهش اعتماد کنن
    الیور با قدرت های اسپکتر با آنتی مانیتور مبارزه کرد، طبیعتا نباید هم شباهتی به مبارزات تن به تن الیور داشته باشه، با آنتی مانیتور که نمیشد با مهارت های رزمی جلوش مبارزه کرد!
    در ضمن مگه سینماست که بخوان یک مبارزه اونجوری رقم بزنن، اون مبارزه ای که شما میخوای با بودجه های کلان سینمایی میشه درستش کرد
    در تلویزیون همین مبارزه هم قابل قبول بود و اتفاقا شجاعت و مقاومت و از خود گذشتگی الیور به شدت در اون صحنه احساس میشد
    فداکاری الیور باعث به وجود اومدن یک جهان چندگانه جدید شد، دیگه چجوری باید الیور میمرد واقعا؟!
    اتفاقا پایان ماندگاری برای الیور رقم زدن

    1. mohamadmotovali می گوید

     ولی خدایش تو قسمت آخر کراس اور نیاز نبود که با بیبو بجنگن (صحنه ای که طرف داشت بانک میزد) به نظر من می تونستن به جای اینکه صحنه مبارزه با بیبو رو بذارن صحنه ی جنگیدن با آنتی مانیتور رو مدت زمان شو زیاد تر می کردند

     1. E.N می گوید

      بله درسته اینو موافقم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline