کراس‌اُور بعدی Arrowverse قرار نیست به بزرگی Crisis On Infinite Earths باشد؛

اگر بخواهیم از نظر بزرگی حساب کنیم، بدون شک Crisis on Infinite Earths (بحران در زمین‌های نامحدود) بزرگ‌ترین کراس‌اُوری است که تاکنون در اروورس (Arrowverse) شاهد وقوع آن بوده ایم، و این رکورد قرار است تا مدتی طولانی توسط همین رویداد نگه داشته شود چون کراس‌اُور سال بعد کوچک‌تر خواهد بود. شبکه The CW بتازگی یک رویداد پنج ساعته را روی آنتن برده که در واقع حکم یک نتیجه را داشت برای تعداد قابل توجه‌ای از فیلم و سریال هایی که تاکنون توسط دی‌سی ساخته شده. طی این رویداد مولتی‌ورس نابود و دوباره از نو تشکیل شد، شکلی تازه به خودش گرفت و Arrowverse را وارد عصری جدید کرد.

رویداد Crisis on Infinite Earths سریال های دی‌سی را دچار تغییر کرد، حتی سریالی مثل Titan که ارتباطی با The CW نداشت هم درگیر این تغییر شد. کراس‌اُور امسال همچنین شرایط را برای شروع بکار دو سریال Superman & Lois (سوپرمن و لوئیس) و Green Arrow and the Canaries (گرین اَرو و قناری ها) آمـاده کرد. باید اشاره کنیم یکی از ویژگی های جالب اَروورس این است که نسبت به رشد خودش هر ساله کراس‌اُورهای بزرگ‌تری را هم ترتیب می دهد. البته برنامه ریزی برای این کراس‌اُورها از فاز پیش‌تولید شروع می شود، و سپس تیم تولید هر سریال باید خودش را با این برنامه ریزی‌ها هماهنگ کند. ولی Crisis on Infinite Earths چیزی فراتر از رویدادهای قبلی بود و نویسندگان Arrowverse از چند سال قبل مشغول کار بر روی این کراس‌اُور بوده اند.

همچنین بخوانید | مولتی‌ورس جدید Arrowverse: هر سریال در کدام زمین واقع شده؟

نویسندگان Arrowverse از چند سال قبل مشغول کار بر روی این کراس‌اُور بوده اند، مثلا سریال The Flash در همان ابتدا نوید از راه رسیدن این بحران را به ما داد، و گرین اَرو نیز مسیری چند ساله را طی کرد تا سرنوشت خودش را طی این بحران تکمیل کند. همانطور که Endgame نتیجه ده سال تلاش مارول استودیوز بود، ساختن Crisis on Infinite Earths هم در نتیجه سالها برنامه ریزی ممکن شد، پس کاملا طبیعی است که تا چند سالی شاهد وقوع چنین کراس‌اُورهایی در Arrowverse و MCU نباشیم. شخصیت های سریال های ابرقهرمانی The CW اکنون در یک زمین مشترک زندگی می کنند، پس تغییر بزرگی که انتظار می رفت صورت بگیرد به لطف Crisis صورت گرفت، و هیچ کراس‌اُوری نمی تواند چیزی بدتر از نابود شدن مولتی‌ورس را به نمایش بگذارد.

Crisis On Infinite Earths

از طرفی، ممکن کردن یک رویداد کراس‌اُور چند ساعته خرج خیلی زیادی را روی دست The CW می گذارد، پس قابل درک است که سال بعد پول کم‌تری خرج کنند. مارک گوگنهایم نیز در تازه ترین اظهارات خودش به کراس‌اُور سال بعد اشاره کرده و گفته که از همین حالا مشغول کار بر روی آن هستند، ولی قرار نیست به بزرگی Crisis on Infinite Earths باشد. او گفت که دوست ندارد بحران را با Endgame مقایسه کند چون عادلانه نیست، ولی حتی مارول هم بعد از Endgame خیلی سریع Endgame 2 را نساخت، پس قرار است برای رویداد سال بعد چند قدم به عقب بردارند، که شاید برای طرفداران خبر خوبی نباشد ولی اتفاقی است که باید رخ دهد.

همچنین بخوانید | رویداد Crisis on Infinite Earths: کراس‌اُور DCEU با Arrowverse و ملاقات فلش‌ها

بدون شک یک‌ روز کراس‌اُوری به بزرگی Crisis on Infinite Earths در بستر اَروورس ساخته خواهد شد، ولی این اتفاق نیاز به چند سال برنامه ریزی دارد، پس ما فعلا باید به کراس‌اُورهای کوچک‌تر قانع شویم؛ منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

4 نظرات
 1. E.N می گوید

  با این کراس اور واقعا گل کاشتن
  اونقدر ترکونده که ملت میان بحران رو با پایان بازی مقایسه میکنن!
  بااینکه به شدت از بحران لذت بردم اما با مارک گوگنهایم موافقم، نباید بحران رو با پایان بازی مقایسه کرد، این دوتا درسته که رویداد های بسیار حماسی و بزرگی بودند ولی خب تنها دلیلی که برخی هواداران میان این دوتارو مقایسه میکنن هم فقط همینه، یعنی چون جفتشون کراس اور های بزرگی بودند و چندین سال داستان سرایی رو به اتمام رسوندن دارن مقایسه میشن که خب نباید بشن، اولا داستان این دوتا خیلی باهم فرق میکنه دوما بحران یک رویداد تلویزیونیه و پایان بازی یک رویداد سینماییه، چجوری میشه مقایسشون کرد؟!
  در مورد کراس اور بعدی فکر میکردم که بحران آخرین کراس اور اروورس باشه، خب همینکه کراس اور بعدی هم وجود داره خداروشکر، باتوجه به خرجی که بحران برداشت طبیعیه که رویداد بعدی رو نمیتونن به این بزرگی بسازن ولی امیدوارم داستان و کیفیت کراس اور بعدی هم در حد بحران باشه و امیدوارم که عالی بشه

  1. mohamadmotovali می گوید

   سلام میشه لطفا یه توضیحی در مورد صحنه پایانی کراس اور بدین اونجایی که رو در قفس نوشته بود GLEEK

 2. The flash می گوید

  کی میگه ۵ ساعته ۵ قسمته که هرکدوم ۴۰ تا ۴۲ دقیقه داشتد

  1. آرش اسکندری
   آرش اسکندری می گوید

   هر اپیزود ۱۵ دقیقه هم تبلیغ داره وقتی از شبکه پخش میشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline