باکس آفیس: Avatar 2 نمی‌تواند Avengers 4 را شکست دهد، ولی Avatar می‌تواند

فیلم سینمایی Avatar (آواتار) محصول ۲۰۰۹ برای ده سال پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان بود، تا اینکه Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی) در بهار ۲۰۱۹ راهی گیشه شد و این رکورد را به نام خودش ثبت کرد؛ حال این سوال مدام شنیده می‌شود که آیا Avatar 2 می‌تواند Endgame را شکست دهد؟ موفق‌ترین فیلم مارول با فروش ۲.۷۹۸ میلیارد دلاری خودش این رکورد بزرگ را در اختیار گرفته، این فیلم توانست Avatar را شکست دهد و صدرنشین شود. با این حساب، اکنون طرفداران آواتار منتظر هستند تا دومین فیلم این فرانچایز راهی گیشه شود و برای پس گرفتن تخت پادشاهی قیام کند‌.

فیلم سینمایی Avatar 2 قرار است در ماه دسامبر ۲۰۲۱ راهی گیشه شود، دیزنی ناشر این فیلم خواهد بود، فیلمی که توسط جیمز کامرون کارگردانی شده، بر پایه یک فیلم‌نامه که خودش آن را با همکاری جاش فریدمن (سریال Snowpiercer) نوشته است. ما هنوز اطلاعاتی از داستان Avatar 2 نداریم، اما می‌دانیم که سیاره ناوی (Na’vi) و مردم صلح‌ طلب آن قرار است با مشکلی تازه روبرو شوند. از ستاره‌های این فیلم هم می‌توانیم به سم ورثینگتون، زوئی سالدانیا و استیون لانگ اشاره کنیم، که هر سه نفر آنها جزو ستاره‌های اصلی قسمت اول بودند. وین دیزل (سریع و خشمگین)، کیت وینسلت (فیلم سینمایی تایتانیک) و دیوید تیولیس (زن شگفت‌انگیز) هم تازه‌واردهای آواتار هستند.

همچنین بخوانید | ستاره Avatar 2 انتظار دارد فیلمش رکورد باکس آفیس Avengers: Endgame را بشکند!

شکی نداریم که Avatar 2 یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های ۲۰۲۱ است و بطور قطع جزو عناوین موفق سال هم خواهد بود. بسیاری از طرفداران بر این باورند که دومین فیلم آواتار می‌تواند رکورد Endgame در باکس آفیس را بشکند، اما خیلی سخت است که بخواهیـم تصور کنیم واقعا چنین قدرتی را درون خودش دارد، و اگر هم قدرتش را داشته باشد، یک سری موانع وجود خواهد داشت. البته هیچ چیز در رابطه با گیشه و فروش فیلم‌ها قابل پیش‌بینی نیست، ولی اگر Avatar 2 نتواند به هدف خودش برسد، قسمت نخست Avatar می‌تواند این کار را برایش انجام دهد.

فیلم آواتار ۲

شاید Avatar 2 نتواند به خوبی Avengers: Endgame و قسمت اول خودش بفروشد، اما قرار نیست کم بفروشد، بلکه در حد خودش خوب می‌فروشد و شک نداشته باشید که تبدیل می‌شود به یکی از موفق‌ترین فیلم‌های سال‌. اگر Piranha II: The Spawning را در نظر نگیریم، تمام فیلم‌هایی که جیمز کامرون تاکنون ساخته از نظر تجاری موفق بوده‌اند، دومین و سومین فیلم‌های پرفروش‌ تاریخ سینما نیز جزو کارهای بزرگ این کارگردان هستند. Avatar 2 هم بدون شک یکی دیگر از فیلم‌های موفق کامرون خواهد بود، مخصوصا با توجه به اینکه قسمت اول آن مورد استقبال قرار گرفت و طرفداران سالهاست که منتظر این ادامه بزرگ هستند. از طرفی دیزنی زمان خوبی را برای ورود این فیلم به گیشه انتخاب کرده است، Aquaman (آکوامن) و فیلم‌های اخیر Star Wars (جنگ ستارگان) در ماه دسامبر راهی گیشه شدند، و موفقیت‌های بزرگی را کسب کردند‌.

همچنین بخوانید | فیلم Jumanji: The Next Level موفق‌تر بوده یا Star Wars: Episode IX؟

ولی، زمانی که Avatar روی پرده رفت، دنیای سینمایی مارول تازه شروع بکار کرده بود، خبری هم از دنیای توسعه‌یافته دی‌سی نبود، در نتیجه همه به آن طوری نگاه می‌کردند که می‌تواند بزرگ‌ترین فرانچایز تاریخ باشد، و رقیبی برایش دیده نمی‌شد. اما Avatar 2 زمانی که راهی گیشه می‌شود باید با فیلم‌هایی مثل Black Adam و Wicked رقابت کند، Endgame هم حتی وقتی روی پرده رفت رقیبی نداشت. با این حساب، برای ادامه Avatar خیلی سخت است که بخواهد به حدی بفروشد که تبدیلش کند به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان، اما خود Avatar می‌تواند این جایگاه را دوباره بدست آورد؛ این فیلم فقط به ۷.۴ میلیون دلار نیاز دارد تا با کنار زدن Avengers: Endgame دوباره صدرنشین شود، دیزنی نیز می‌تواند با انتشار مجدد آن در رسیدن به این جایگاه کمکش کند.

با این حساب، شاید Avatar 2 توان رسیدن به Endgame را نداشته باشد، اما اگر دیزنی قسمت اول آواتار را چند روزی روی پرده ببرد، مثلا مدتی قبل از ورود ادامه آن به گیشه، بدون شک می‌تواند خیلی بیشتر از ۷.۴ میلیون دلار بفروشد؛ تا دوباره پادشاه شود.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر و جالب‌تر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline