فیلم Avatar 2 دوباره تاخیر خورد؛ یک سال دیرتر اکران می شود

دیزنی تاریخ اکران فیلم سینمایی Avatar 2 به کارگردانی جیمز کامرون را تغییر داد، این فیلم حالا در ماه دسامبر ۲۰۲۱ روی پرده خواهد رفت؛ به همین ترتیب ادامه های آن هم با تاخیر اکران خواهد شد. این خبر در شرایطی منتشر شده که ما خوشحال بودیم سال بعد می توانیم قسمت دوم Avatar را تماشا کنیم.

قسمت اول Avatar در سال ۲۰۰۹ اکران شد، حالا یک دهه از آن روزها گذشته و ما هنوز هم منتظر از راه رسیدن Avatar 2 هستیم. جیمز کامرون قبل از اینکه اولین قسمت آواتار را بسازد بیشتر تمرکز خودش را بر روی ساخت مستندهایی مثل Ghosts of the Abyss و Aliens of the Deep قرار داده بود، اما با Avatar به سینما بازگشت، فیلمی که ۲٫۷ میلیارد دلار فروخت و هنوز هم پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان است.

طی این ده سال فاصله هم کامرون مشغول کار بر روی ادامه های Avatar بوده، که قرار است تا قسمت پنجم ادامه پیدا کند. در Avatar 2 که قرار بود ۲۰۲۰ پا به گیشه بگذارد شاهد بازگشت بازیگران فیلم نخست بودیم، که شامل سم ورثینگتون، زویی سالدانا، سیگورنی ویور، استیون لانگ و جووانی ریبیسی می شود. البته به نظر می رسد که ما قرار نیست هیچوقت موفق به تماشای این فیلم شویم، چون هر چه جلوتر می رویم از ما دورتر می شود.

همچنین بخوانید | وین دیزل در قسمت های بعدی Avatar حضور دارد

طبق اعلام کمپانی دیزنی، فیلم های سری Avatar در تاریخ های جدید و البته با تاخیر اکران خواهند شد، که به این صورت است:

قسمت دوم: ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (مصادف با جمعه ۲۶ آذر ۱۴۰۰)
قسمت سوم: ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ (مصادف با جمعه ۱ دی ۱۴۰۲)
قسمت چهارم: ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ (مصادف با جمعه ۲۸ آذر ۱۴۰۴)
و قسمت پنجم: ۱۷ دسامبر ۲۰۲۷ (مصادف با جمعه ۲۶ آذر ۱۴۰۶)

طرفداران آواتار با دیدن این تاریخ های جدید قطعا ناراحت می شوند، چون این همه تاخیر برای چنین فرانچایزی واقعا ناامیدکننده است.

Avatar 2

بعد از اینکه دیزنی تمام فرانچایزهای سینمایی و تلویزیونی کمپانی فاکس قرن بیستم را خرید، این مدل تغییرات تبدیل به یک اتفاق حتمی شد. تاریخ های اکران قبلی توسط کمپانی فاکس معین شده بودند، ولی دیزنی برنامه ریزی کاملا متفاوتی دارد، پس این تاخیر پیش آمده با وجود ناراحت کننده بودنش نباید طرفداران را غافلگیر کند. از طرفی دیزنی باید یک تعادل بین فرانچایز Star Wars با Avatar ایجاد کند، به همین دلیل فیلم های این دو مجموعه را با فاصله ای منطقی نسبت به هم روی پرده می برد.

همچنین بخوانید | تاکنون تنها پنج فیلم به فروش ۲ میلیارد دلاری رسیده و زویی سالدانا در سه تای آنهاست!

منتظر انتشار اطلاعات بیشتر باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirایستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.