در پایان Avengers: Infinity War چه اتفاقی برای [اسپویلر] می افتد؟

در فیلم سینمایی Avengers: Infinity War می بینیم که تانوس بلاخره خودش برای به دست آوردن شش سنگ بینهایت دست به کار می شود، اما در انتها چه اتفاقی برای دستکش بینهایت می افتد؟ انتهای Infinity War واقعا یک نمایش فوق العاده است که اونجرز، نگهبانان کهکشان و ارتش تانوس در آن درگیر هستند. در پایان شاهد هرج و مرج، و مرگ های زیادی هستند، حوادثی که با سرعت رخ می دهد، بنابراین ممکن است هنگام پایان یافتن فیلم متوجه برخی اتفاقات مهم نشوید که البته کاملا طبیعی است.

در انتهای فیلم، تانوس برنده می شود و دستکش بینهایت را نگه می دارد. هدف تمام زندگی او از بین بردن نیمی از هستی بود تا به قول خودش تعادل برقرار شود. برای رسیدن به این هدف، او به تمام شش سنگ بینهایت نیاز دارد، که در نهایت به قدرتی می رسد فراتر از تصور، در حدی که تنها با یک بشکن زدن می تواند دنیا را با خاک یکسان کند — دقیقا همان کاری که در پایان فیلم انجام می دهد.

تانوس بـا موفقیت پنج سنگ بینهایت را در خارج از زمین به دست می آورد: او Xandar را نابود می کند و سنگ قدرت را به دست می آورد، پناهندگان آزگاردی را از بین می برد و لوکی را می کشد تا به سنگ فضا دست یابد، سنگ واقعیت را در Knowhere از کلکسیونر می گیرد، و او دخترخوانده خودش را قربانی می کند تا سنگ روح را به دست آورد. وقتی کـه تانوس به خانه اش تایتان باز میگردد، او دکتر استرنج را با سنگ زمان می یابد؛ این استاد هنرهای عرفانی، مرد آهنی، اسپایدرمن، استار-لرد، دراکس و مانتیس سعی می کنند دستکش ابدیت را از این غول بنفش پوچگرا بگیرند. با این وجود، تانوس از پس انتقامجویان و نگهبانان کهکشان بر میﺁﯾﺪ. استرنج در نهایت سنگ زمان را از دست می دهد، و تانوس را برای یافتن آخرین سنگ به زمین می کشاند.

وقتی که تایتان دیوانه وارد نبرد با واکاندا می شود، سنگ زمان به او این امکان را می دهد که زمان را به عقب ببرد و سنگ ذهن را از ویژن بگیرد — جادوگر سرخ ابتدا آن را نابود می کند. سپس ثور تـلاش می کشد تانوس را بکشد، اما خدای رعد در کارش شکست می خورد و در نهایت تانوس انگشت هایش را به هم می کوبد، و به وسیله دستکش تکمیل شده خودش جهان را به خاک و خون می کشد.

Avengers 3

در نهایت میلیاردها زندگی — شامل اکثر انتقامجویان و تمام نگهبانان کهکشان بجز راکت راکون — در همه جای هستی گرفته می شود، تانوس به Soulworld (دنیایی در یک بُعد دیگر) سفر کرده و با یک نسخه جوان تر از گامورا ملاقات می کند، دختر یتیمی که بیست سال قبل قلب او را ربود. روح گامورا از تانوس درباره بهای پیروزی سوال می کند. نهایتا، درست مانند کمیک های مارول، تانوس در انتهای فیلم تنها درون یک دنیای بیگانه قرار دارد و با موفقیتی که به دست آورده می گذارند؛ ماموریت زندگی او اکنون تکمیل شده است.

تانوس ثـابت می کند که شخصیت اصلی فیلم Avengers: Infinity War است، و او در پایان به چیزی که همیشه می خواسته می رسد. دستکش بینهایت به نظر می رسد که نابود می شود یا حداقل خیلی آسیب می بیند، اما این دستکش فقط حکم یک ظرف را دارد. مهم ترین چیز این است که تانوس هنوز سنگ های بینهایت را در اختیار دارد، و همین موضوع او را تبدیل به خدای دنیای سینمایی مارول می کند. اما او چطور خدایی خواهد بود؟

7 نظرات
 1. مجتبی می گوید

  من یکی از طرفداران پر پا قرص شرکت مارول هستم. واز شما بابت این. مقاله تشکر میکنم ولی موضوع به اینجا خطم نمیشد!!!!!
  وقتی که تانوس میخواست در سیاره تیتان سنگ زمانو از دکتر استرنج. بگیرد دکتر استرنج قبلش با این سنگ یه سفر بگذشته کرده (اشاره به حرفی که مرد اهنی به دکتر استرنج. در مورد احتمال پیروزی. در جنگ با تانوس زد ۱ در میلیون) تنها راهی بود که بتونن به تانوس پیروز بشن اینه دکتر استرنج. مباد گذشته به کاپیتان مارول یا کاپیتان امریکا خبر ابنده رو.میده. پس در قسمت بعدی میبینم که تمام ستگ های بینهایت اینبار داخل زمین هستند وکاندا… طرز جمع اوری شو هم پیش بنی کردم یه قانون ساده بیشتر سنگهای بینهایت بک بار حداقل داخل زمین بودن الا سنگ قدرت. روح که اونم نگهبانان کهکشان میارن چون کارگردان فیلم دکتر استرنجو با اونا اشنا کرده پس وقتی بره گذسته از وجود نگهبانان کهکشان و جای دو سنگ دیگم خبر داره و به کاپیتان مارول میگه… پس برتری تانوس تو فیلم بعدی چی خواهد بود….
  با هلا هم پبمان میشه که سنگهارو پس بگیرن چون ازگارد از بین نمیره…. امیدوارم پیش بینیم درست باشه

  1. Arash_sk2026
   Arash_sk2026 می گوید

   ممنون
   این مقاله یه توضیح کلیه ❤❤

 2. مهدی می گوید

  اول بگم فیلم از همه لحاظ خوب بود ولی گند زد به جهان هستی یعنی از بدترین نوعش خب بعدش چی بعدش چی میشه یعنی باید چند سال منتظر بمونیم ک بخان یه فیلم دیگه بسازن.گمون کنم ما بمیریم اخر این فیلم تموم نشه 😓😓😓

 3. محمد امین می گوید

  سناریو جالبیه !
  باز باید دید چی میشه
  چون هیچ چیز معلوم نیست

 4. مهدی می گوید

  اره باید دید چی میشه..هیچ چیز قابل پیش بینی نیست..

  از اون جملات مسخره :)))

 5. رضا می گوید

  ای بابا دو ساعت و نیم فیلم دیدیم آخرش خوب تموم نشد ضد حال زد

 6. محمد می گوید

  همیشه که نباید پایان فیلما خوب باشه دوستان… یه خورده ظرفیتتونو ببرید بالا…یه خورده واسه قسمت بعد هیجان داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.