باکس آفیس: ظاهرا Avengers 4 می تواند رکورد Avatar را بشکند!

از زمانی که پیش بینی شد Avengers: Endgame قرار است بزرگ ترین افتتاحیه تاریخ را رقم بزند و یک رکورد بسیار بزرگ را بشکند (که قبل از آن در اختیار Avengers 3 قرار داشت)، اولین صحبت ها در مورد اینکه می تواند تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ شود به میان آمد. در واقع اختلاف نظرهایی در این رابطه وجود دارد و بسیاری معتقد هستند که Avengers 4 نمی تواند رکورد Avatar را بشکند، ولی ما انتظار داشتیم که خیلی زود موفق به انجام این کار شود. مخصوصا با توجه به اینکه فیلم مارول با یک افتتاحیه بین المللی ۱,۲۲۳٫۶ شروع بکار کرد، اما فیلم جیمز کامرون طی افتتاحیه فقط ۲۴۱٫۶ میلیون فروخته بود.

به لطف فروش چند روز اخیر، مجموع فروش داخلی Endgame به ۷۷۴٫۵ میلیون دلار رسید و تبدیل شد به دومین فیلم پرفروش تاریخ ایالات متحده، و از Avatar (با مجموع فروش ۷۶۰٫۵ میلیون دلاری) پیشی گرفت. اما چالش اصلی در گیشه های خارج از آمریکاست، آواتار به لطف فروش خارجی ۲٫۰ میلیارد دلاری خودش توانسته تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ جهان شود، در حالی که Endgame تاکنون ۱٫۸۴۵ میلیارد دلار فروخته؛ با این حساب این فیلم به فروش کلی ۲٫۶۲۰ میلیارد دلاری دست پیدا کرده و در مقابل فروش کلی ۲٫۷۸۷ میلیارد دلاری Avatar قرار گرفته است.

همچنین بخوانید | ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم های سال ۲۰۱۹ (تا امروز)

پس، در حال حاضر Endgame به ۱۶۷ میلیون دلار نیاز دارد تا تبدیل شود به پرفروش ترین فیلم تاریخ و رکوردی را بشکند که از سال ۲۰۰۹ در اختیار Avatar قرار دارد. پس سوال اینجاست که فیلم جدید مارول می تواند این رکورد را به نام خودش ثبت کند؟ خب، ما نمی توانیم با قاطعیت به این سوال پاسخ مثبت دهیم، ولی بعید نیست. Endgame طی اولین تعطیلات آخرهفته اکران در آمریکا ۳۵۷٫۱ میلیون دلار فروخت، طی دومین تعطیلات با ۵۰% کاهش ۱۴۷٫۳ میلیون دلار بدست آورد، طی سومین تعطیلات باز هم با ۵۰% کاهش توانست ۶۳٫۲ میلیون بفروشد، طی چهارمین تعطیلات با کاهشی مشابه ۲۹٫۹ میلیون دلار دیگر فروخت، بنابراین هفته آینده حدود ۱۵ میلیون می فروشد و اگر این کاهش ۵۰ درصدی برای ۱۵ هفته دیگر ادامه پیدا کند (مانند Infinity War که ۲۰ هفته روی پرده بود) و شاید حتی بیشتر، Endgame می تواند حداقل ۳۵ میلیون دیگر بفروشد و به مجموع فروش داخلی ۸۱۰ میلیون دلاری دست پیدا کند.

Avatar 2009

از طرفی اکران در کشورهای دیگر هم ادامه دارد، که قطعا خبر خوبی برای Endgame محسوب می شود. پس، از این طرف هم اگر این فیلم بتواند ۱۳۰ میلیون دلار بفروشد، که سخت است اما غیرممکن نه، می تواند رکورد Avatar را بشکند. بعلاوه، فیلم جیمز کامرون طی ۳۴ هفته اکران به مجموع فروش ۲٫۷۹ میلیون دلاری دست پیدا کرد، Endgame هنوز یک ماه هم نشده که پا به گیشه گذاشته است؛ پس می تواند به هدفی که دارد برسد.

همچنین بخوانید | سریال Falcon & Winter Soldier صاحب کارگردان شد؛ احتمال حضور شارون کارتر وجود دارد

در نتیجه، اگر اوضاع طبق انتظار پیش برود Avengers: Endgame می تواند همانطور که انتظار داریم تبدیل شود به پرفروش ترین فیلم تاریخ، که اتفاقی فوق العاده برای ژانر ابرقهرمانی خواهد بود. Endgame در حال حاضر پرفروش ترین فیلم ابرقهرمانی، کمیک بوکی، سفر در زمانی و مارولی تاریخ است!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

1 نظر
  1. E.N می گوید

    این فیلم واقعا فوق العاده عالی بود و به نظرم بهترین فیلم دنیای سینمایی مارول بود، امیدوارم بتونه تبدیل به پرفروش ترین فیلم جهان بشه چون واقعا لیاقتش رو داره، همه چیز در این فیلم سرجاش بود و در این فیلم بود که اسپویل
    پایان کار استیو راجرز و تونی استارک در سینما رقم خورد، وای خدای من اون صحنه نبرد نهایی فیلم عاااااااااالی بود فکر نکنم تو عمرم دیگه همچین صحنه ای در فیلم های کمیک بوکی ببینم، واقعا این فیلم میتونه پرفروش ترین بشه اگر هم نشد ایرادی نداره و چیزی از ارزش های فیلم کم نمیشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.