اسپویلر: کدام یک از شخصیت ها در Avengers 4 کشته می شوند؟

خطر اسپویلر: قبل از خواندن این گزارش خطر لو رفتن داستان را در نظر بگیرید!

سال قبل همین موقع گزارشی تهیه کردیم تحت عنوان “کدام یک از شخصیت ها در Avengers Infinity War (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: جنگ ابدیت) کشته می شوند؟” که در آن نام شخصیت های کشته شده در قسمت سوم Avengers را فاش نمودیم. Infinity War یکی از بزرگ ترین و البته زیباترین فیلم هایی است که مارول تاکنون ساخته، برخلاف انتظار شخصیت اصلی این فیلم تانوس بود. یک تایتان دیوانه که در تلاش است تا با جمع کردن شش سنگ ابدیت، دستکش ابدیت را تکمیل کند و با زدن یک بشکن نیمی از جمعیت جهان را به کام مرگ بکشاند. که البته موفق هم می شود؛

بعد از اینکه نیمی از جمعیت جهان و بیشتر قهرمان های مورد علاقه ما در پایان Infinity War و بعد از بشکن تانوس خاکستر شدند، این سوال برای طرفداران ایجاد شد که مارول قرار است آنها را چطور بازگرداند؟ خب، طی این یک سال انتظار نظریه های مختلفی در این مورد زده شد و مارول هم با سکوت به همه این نظریه ها پاسخ داد. اما بعد از شروع اکران Avengers 4 و تماشای آن، متوجه شدیم که بسیاری از این نظریه ها واقعا درست بوده اند!!

همچنین بخوانید | فیلم Avengers 4: تونی استارک و نبیولا توسط [اسپویلر] نجات پیدا می کنند!

فیلم سینمایی Endgame در بهترین شکل ممکن به قوس داستانی سنگ های ابدیت پایان داد، داستانی که تونی استارک با معرفی خودش بعنوان مرد آهنی آغاز نموده بود به طریقی زیبا و حماسی به پایان رسید؛ ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ بعد از اینکه پنج سال از بشکن تانوس می گذرد و دیگر با مرگ دوستان خود کنار آمده اند، با ورود مرد مورچه ای به داستان امیدی تازه پیدا می کنند. این امید چیزی نیست جز سفر در زمان، یافتن سنگهای ابدیت، درست کردن دستکش ابدیت و زدن یک بشکن برای بازگرداندن کسانی که خاکستر شده اند.

Avengers 4

باید بگوییم که ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ موفق می شوند، اما طی این مسیر باید یک سری چیزها را هم فدا کنند. ولی برسیم به موضوع اصلی: کدام یک از شخصیت ها در Avengers: Endgame کشته می شوند؟ خب، در ابتدای فیلم یک مرگ ناراحت کننده داریم. بعد از اینکه کاپیتان مارول متوجه اتفاقات می شود برای کمک به زمین می آید. ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ به دنبال تانوس هستند تا از وی انتقام بگیرند، بنابراین وقتی که تانوس از دستکش ابدیت برای نابود کردن سنگهای ابدیت استفاده می کند از موقعیت او مطلع می شوند. چند ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮی باقی مانده به همراه کاپیتان مارول به سراغ تانوس می روند که دیگر درمانده شده و توانی برای مبارزه ندارد، بنابراین ثور سر از تن او جدا می کند. این نخستین مرگ تانوس در Avengers 4 محسوب می شود.

در اواسط فیلم، وقتی که بیوه سیاه و کلینت براتون سراغ سنگ روح می روند، جمجمه سرخ به آنها همان حرفی را می زد که به تانوس زد: باید عزیزترین شخص زندگی خود را فدا کنید تا به دست روح برسید. بنابراین کلینت تصمیم می گیرد خودش را قربانی کند اما ناتاشا به او اجازه نمی دهد و بعد از یک مبارزه هیجان انگیز، خودش را قربانی می کند. صحنه مرگ بیوه سیاه یکی از ناراحت کننده ترین صحنات فیلم بود، چون او در انتهای فیلم هم بازنمیگردد و مرگش دائمی است — ظاهرا.

همچنین بخوانید | امتیاز راتن تومیتوز فیلم Avengers: Endgame فاش شد!

ناراحت کننده و البته غیرمنتظره ترین مرگ به تونی استارک تعلق دارد: او در لحظات پایانی، وقتی که تانوس دوباره سنگ های ابدیت را جمع می کند بعنوان آخرین امید بشر، سنگها را از او می گیرد و خودش یک بشکن می زند. در پی این بشکن، ابتدا تانوس و تمام افرادش تبدیل به خاکستر می شوند، سپس خودش بخاطر فشاری که از سوی دستکش ابدیت دریافت کرده جان می سپارد. در Avengers: Infinity War خیلی بر روی اعضای بلک اوردر متمرکز شده بودند، اما در این فیلم زیاد به آنها پرداخته نمی شود و فقط در چند صحنه حضور دارند، ولی آنها هم از قربانیان بشکن تونی استارک هستند.

و چند نفری هم در این فیلم نمردند ولی مرده باقی ماندند؛ از جمله لوکی که در ابتدای Infinity War به دست تانوس کشته شد و جزو قربانیان بشکن نبود که بازگردد، در کنار گامورا که توسط تانوس برای بدست آوردن سنگ روح قربانی شد و به زندگی بازنگشت، و همچنین ویژن که او هم توسط تانوس برای بدست آوردن سنگ ذهن کشته شد و برای همیشه رفت. حال برای ما تبدیل به یک سوال شده که آیا مارول به همین راحتی از بیوه سیاه، لوکی، گامورا و ویژن می گذرد؟ متاسفانه برای رسیدن به جواب این سوال باید چند سالی صبر کنیم!


منبع: اختصاصی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.