باکس آفیس: Avengers 4 نمی تواند Avatar را شکست دهد، متاسفانه!

بعضی از رکوردها به راحتی شکسته نمی شونـد؛ فیلم ابرقهرمانی Avengers: Endgame با قدرت شروع کرد و مارول در تبلیغات آن کم نگذاشت، اما با این وجود هنوز نتوانسته Avatar را شکست دهد و تبدیل شود به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان. البته چیزی نمانده تا به شکستن این رکورد هم نزدیک شود، ولی سوال اینجاست که آیا می تواند؟ به لطف انتشار مجدد Avengers 4 با چند صحنه اضافی، بزرگ ترین فیلم دنیای سینمایی مارول اکنون فقط به ۳۶٫۱ میلیون دلار نیاز دارد تا Avatar با مجموع فروش بین المللی ۲٫۷۸۸ میلیارد دلاری را پشت سر بگذارد.

فیلم Avengers 4 در حال حاضر در موقعیت خیلی خاصی قرار دارد، طرفداران نیز به شدت هیجان زده انـد و منتظر نتیجه این بازی چند میلیارد دلاری هستند. اما ظاهرا با وجود اینکه مردم گیشه ها را منفجر کردند و مارول هم فیلم را دوباره با محتوای اضافی منتشر کرد، Endgame نمی تواند به فروش مورد نظر برسد و در نتیجه تبدیل به پرفروش تـرین فیلم تاریخ سینمای جهان نخواهد شد. همه تلاش کردند اما شکستن بعضی از رکوردها خلی سخت است، ولی غیرممکن نیست.

همچنین بخوانید | تایید شد؛ Far From Home آخرین فیلم از فاز سوم MCU است، نه Avengers 4

با توجه به اینکه انتشار مجدد Endgame مورد استقبال قرار نگرفته و یک سری نقدهای منفی هم به آن وارد شده، اگر بتواند Avatar را کنار بگذارد خیلی تعجب آور و غافلگیرکننده خواهد بود. این فیلم اگر بتواند در بهترین حالت طی هفته آینده ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار دیگر بفروشد، باز هم به ۲۲ تا ۲۷ میلیون دلار نیاز خواهد داشت تا فیلم مشهور جیمز کامرون را کنار بزند. بنابراین مارول باید فعلا بیخیال شکست این رکورد دست نیافتنی شود و با یک فیلم دیگر دوباره تلاش کند. ولی با این وجود، Endgame رکوردهایی را شکست که ممکن است تا سالها هیچ فیلمی حتی قدرت به چالش کشیدن آنها را هم نداشته باشد.

Avatar

یک دلیل بزرگ وجود دارد که بر پایه آن می توانیم ادعا کنیم Endgame نمی تواند به فروش Avatar دست پیدا کند و تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ شود؛ بازار جهانی. عملکرد Avatar در کشورهای خارج از ایالات متحده/کانادا و چین واقعا فوق العاده بوده است، خیلی قدرتمندتر از عملکرد Endgame در این کشورها. برای مثال، Avatar در فرانسه ۱۷۵٫۶ میلیون دلار فروخت، در حالی که فروش فیلم جدید مارول در این کشور فقط ۵۹٫۳ میلیون دلار بوده است. البته یک کشور وجود دارد که کمک بزرگی به افزایش فروش بین المللی Endgame کرده، ولی حیف که فیلم های آمریکایی بیشتر از ۳۰ روز نمی توانند در سینماهای آن اکران شوند؛ این کشور چین است.

همچنین بخوانید | ددپول وقتی وارد دنیای سینمایی مارول شود به ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ خواهد پیوست!

اگر انتشار مجدد Endgame در چین اتفاق می افتاد، به راحتی رکورد Avatar را می شکست و به فروشی دست پیدا می کرد که تا سالها دست نیافتنی باقی می ماند؛ ولی حیف که این امکان وجود ندارد. ولی، باز هم خیلی بعید نیست Avengers 4 به فروش مورد انتظار دست پیدا کند، چون Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) تا دو روز دیگر پـا به گیشه می گذارد و شاید بعضی از طرفداران را به تماشای مجدد Endgame تشویق کند. پس اگر شنیدید فیلم جدید MCU در نهایت به فروش مورد انتظار دست پیدا کرده خیلی تعجب کنید و لطفا غافلگیر شوید.

در نهایت باید ادعا کنیم که مارول تمام تلاش خودش را کرده تا رکوردی را به نام خودش ثبت کند که نزدیک به یک دهه است در اختیار فیلم آواتار کمپانی فاکس قرار دارد، و هنوز مقداری امید برای رسیدن به موفقیت وجود دارد. اما یک سوال جالب قبل از اینکه گزارش را به پایان برسانیم: به نظر شما تانوس قوی تر است یا جیمز کامرون؟؟


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

1 نظر
  1. E.N می گوید

    جیمز کامرون😁

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.