باکس آفیس: Avengers 4 اکنون دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما است!

فیلم ابرقهرمانی Avengers: Endgame جمعه هفته گذشته پا به گیشه گذاشت و با رقم زدن یک افتتاحیه بین المللی ۱٫۲ میلیارد دلاری (۳۵۷٫۱ میلیون در ایالات متحده) رکوردی بزرگ را شکست و آن را به نام خودش ثبت کرد. این فروش خیلی بالاتر از پیش بینی ها بود و در همان ابتدا خبر داد که Endgame قرار است تبدیل به یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ شود (احتمالا پرفروش ترین). بعد از آن نگاه همه به دومین تعطیلات آخرهفته دوخته شد، که بلاخره از راه رسید و تعطیلات واقعا رکوردشکنی بود.

فیلم Avengers: Endgame از جمعه تا یکشنبه (امروز) در ایالات متحده ۱۴۵٫۸ میلیون دلاری فروخت و نتوانست رکورد بزرگ ترین “دومین تعطیلات آخرهفته پرفروش تاریخ” که اکنون با ۱۴۹٫۲ میلیون دلار در اختیار Star Wars: The Force Awakens قرار دارد را بشکنـد. البته فروش ۱۴۵٫۸ میلیونی فعلا یک رقم تقریبی است و فروش دقیق فردا معلوم می شود، ولی به هر حال مجموع فروش داخلی Endgame اکنون به ۶۲۰ میلیون دلار رسیده و تبدیل شده به نهمین فیلم پرفروش تاریخ ایالات متحده. پرفروش ترین فیلم تاریخ آمریکا در حال حاضر The Force Awakens (با فروش ۹۳۶ میلیون دلاری) است، فروش این فیلم بعد از دومین تعطیلات آخرهفته به ۵۴۰ میلیون دلار رسیده بود؛ یعنی اینکه Endgame می تواند به راحتی بیشتر از ۹۰۰ میلیون دلار بفروشد و تبدیل شود به پرفروش ترین فیلم تاریخ آمریکا.

همچنین بخوانید | چرا سریال Agents Of Shield حوادث Avengers 4 را نادیده میگیرد؟

در خارج از خاک آمریکا، Endgame طی این تعطیلات توانست ۲۸۲ میلیون دلار دیگر بفروشد که مجموع فروش خارجی آن را به ۱٫۵۶۹ میلیارد دلار و فروش بین المللی فیلم را به ۲٫۱۸۸ میلیارد دلار رساند؛ با این حساب Endgame اکنون پرفروش ترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ، پرفروش ترین فیلم مارول و همچنین دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان است. Avatar با مجموع فروش بین المللی ۲٫۷۸۸ میلیارد دلاری هنوز پرفروش ترین فیلم تاریخ است، اما Avengers 4 فقط ۶۰۰ میلیون دلار دیگر نیاز دارد تا به آن برساند. اما جالب اینجاست Avatar بعد از ۴۷ روز نمایش به چنین فروشی دست یافت، اما Avengers 4 بعد از ۱۲ روز بیشتر از ۲ میلیارد دلار فروخته است!

Avengers 4

اگر تا امروز کمی شک داشتیم که Avengers 4 می تواند تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ شود، اکنون می توانیم بدون هیچ شکی در این مورد صحبت کنیم. فروش این فیلم در چین به ۵۷۵ میلیون دلار رسیده که تنها ۴۵ میلیون دلار از فروش آن در آمریکا کمتر است، چنین رقمی واقعا شگفت انگیز است و اتفاق فوق العاده ای برای مارول، دیزنی، سینما و مخصوصا ژانر ابرقهرمانی محسوب می شود؛ شما اگر ۲۰ سال قبل به یک فیلمساز می گفتید در سال ۲۰۱۹ یک عنوان ابرقهرمانی تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ خواهد شد احتمالا با یک خنده چند دقیقه ای روبرو می شدید، اما به لطف مارول یک رویای دست نیافتنی تبدیل به یک واقعیت هیجان انگیز شده است — ممنون از تانوس.

همچنین بخوانید | فیلم Avengers 4 اکنون جایگاه سوم را در میان ۲۵۰ فیلم برتر IMDB دارد؛

اگر اوضاع خوب و طبق انتظار پیش بـرود، احتمالا Avengers 4 تا ده روز دیگر می تواند خودش را به Avatar نزدیک کند، و حتی شاید از آن جلو هم بزند چون واقعا در مورد این فیلم هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. به هر حال Avengers 4 اکنون فقط یک فیلم ابرقهرمانی عظیم محسوب نمی شود، بلکه یک پدیده سینمایی است!


منبع: باکس آفیس

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirایستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.