باکس آفیس بین المللی: Avengers 4 به Avatar نزدیک شد!

در گیشه بین المللی، Avengers: Endgame در حال نزدیک و نزدیک تر شدن به Avatar است. فیلم ابرقهرمانی جدید مارول به تازگی با کنار زدن Titanic (به کارگردانی جیمز کامرون) تبدیل شده به دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان. اما Avatar مشهورترین فیلم آقای کامرون هنوز با مجموع فروش ۲٫۷۸۸ میلیارد دلاری خودش پرفروش ترین فیلم تاریخ است. فروش جهانی Avengers: Endgame اکنون به ۲٫۶۷۷ میلیارد دلار رسیده و تنها به ۱۱۰٫۵ میلیون دیگر نیاز دارد تا Avatar را هم کنار بزند.

در باکس آفیس داخلی (یعنی ایالات متحده)، Avengers: Endgame بتازگی از Avatar جلو زده و تبدیل شده به دومین فیلم پرفروش تاریخ آمریکا، اما به هیچ عنوان در این چارت نمی تواند اول شود چون Star Wars: The Force Awakens با فروش ۹۳۶٫۶ در جایگاه نخست قرار دارد. تا پایان دوشنبه (امروز)، مجموع فروش داخلی Endgame از مرز ۸۰۰ میلیون دلار عبور خواهد کرد، اما در بهترین حالت هم نمی تواند رکورد The Force Awakens را بشکند؛ پس باید به همین جایگاه دوم قانع باشند.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: ظاهرا Avengers 4 می تواند رکورد Avatar را بشکند!

فیلم سینمایی Avengers: Endgame در ۲۶ آوریل پا به گیشه گذاشت، این فیلم با یک افتتاحیه داخلی ۳۵۷٫۱ میلیون دلاری و افتتاحیه بین المللی ۱٫۲۲۳ میلیارد دلاری شروع بکار کرد. که هر دو هم رکوردهایی بی سابقه بوده اند و احتمالا تا سالها هیچ فیلمی قادر به جابجا کردن آنها نخواهد بود، حتی خود مارول. این فیلم اکنون ۳۱ روز است که شروع بکار کرده، بعد از این چهار هفته نمایش مجموع فروش داخلی و بین المللی آن به ۷۹۸٫۱ میلیون و ۲٫۶۷۷ میلیارد دلار رسیده است، که واقعا شگفت انگیز و تکرارنشدنی می باشد.

Avatar باکس آفیس

فیلم سینمایی Avatar در سال ۲۰۰۹ پا به گیشه گذاشت، این فیلم با یک افتتاحیه داخلی ۷۷ میلیون دلاری و افتتاحیه بین المللی ۲۴۱٫۶ میلیون دلاری شروع بکار کرد. مجموع فروش Avatar در خاک آمریکا نهایتا به ۷۶۰ میلیون دلار رسید و ۲ میلیارد دلار دیگر را از دیگر کشورهای جهان به دست آورد. مثلا فروش در چین به ۲۰۰ میلیون دلار رسید، در آلمان ۱۶۰ میلیون دلار فروخت، در ایتالیا ۸۳ میلیون دلار، در اسپانیا ۱۰۹ میلیون، در انگلیس ۱۵۰ میلیون و در ژاپن هم بیشتر از ۱۷۰ میلیون دلار.

همچنین بخوانید | فیلم Avatar 2 دوباره تاخیر خورد؛ یک سال دیرتر اکران می شود

فیلم Avengers 4 عمده فروش خود را مدیون طرفداران آمریکایی و چینی خودش است، در اولی حدود ۸۰۰ میلیون دلار فروخته و در دومین بیشتر از ۶۰۰ میلیون دلار. فروش در کره جنوبی و انگلیس هم بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار بوده است، دقیقا همین کشورها هم آخرین امید این فیلم برای شکستن رکورد پرفروش ترین فیلم تاریخ هستند!

منبع: باکس آفیس


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.