هر چیزی که درباره نقش پلنگ سیاه در Avengers: Endgame می دانیم؛

تیچالا معروف به پلنگ سیاه (با نقش آفرینی Chadwick Boseman) در انتهای فیلم Avengers: Infinity War (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: جنگ ابدیت) تبدیل به خاکستر شد، اما این اتفاق مانع بازگشت او در Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) نمی شود. ما نخستین بار در فیلم Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) با پلنگ سیاه آشنا شدیم، سپس فیلم Black Panther ساخته شد که ما را با تمدن واکاندا و مردمش بیشتر آشنا کرد.

بدون شک Black Panther موفق ترین فیلم مارول در ایالات متحده بوده است، این فیلم پنج هفته پیاپی صدرنشین نتایج باکس آفیس بود، در وطن خودش بیشتر از ۷۰۰ میلیون دلار فروخت و تبدیل به یک موفقیت بزرگ شد — فروش این فیلم در آمریکا حتی از Avengers: Infinity War هم بیشتر بوده است. در چارت بین المللی، Black Panther توانست ۱٫۳ میلیون دلار بفروشد. این فیلم از نظر هنری هم فوق العاده عمل کرد و با نقدهای خیلی خوبی روبرو شد، تمام موفقیت ها در نهایت باعث شد تا طرفداران نسبت به آینده شخصیت های داستان کنجکاو شوند. البته سرنوشت خود پلنگ سیاه در Infinity War چندان جالب نبود و مجبور شدیم خاکستر شدن وی را تماشا کنیم که اصلا لذت بخش نبود.

اما نکته جالب اینجاست که نویسندگان فیلم به خوبی می دانستند پلنگ سیاه چقدر پرطرفدار است، اما با این وجود او را در لیست قربانیان بشکن تانوس قرار دادند. البته در فیلم های کمیک بوکی مرگها چندان دائمی نیستند، خود Marvel Studios هم تجربه زیادی در جهل کردن مرگ شخصیت های خودش دارد. پس پلنگ سیاه هم می تواند به زندگی بازگردد، اما یک سوال مهم: او که قطعا بازمیگردد چه نقشی در وقایع فیلم Avengers 4 دارد؟

همچنین بخوانید | هر چیزی که درباره نقش مرد آهنی در Avengers: Endgame می دانیم؛

پلنگ سیاه در Endgame به زندگی بازمیگردد:

ما از یک حقیقت آگه هستیم، اینکه پلنگ سیاه زنده یاد باقی نخواهد ماند و به زندگی بازمیگردد. فیلم Avengers: Infinity War پایان وحشتناکی داشت، تانوس بعد از سالها تلاش به هدف بزرگ خودش رسید و نیمی از مردم جهان را نابود کرد. کار او باعث مرگ تعداد زیادی از شخصیت های مورد علاقه ما شد که بازگشت بسیاری از آنها تایید شده است. مثلا پیتر پارکر که تابستان سال بعد وی را در فیلم Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) مشاهده خواهیم کرد، با وجود اینکه جزو خاکستر شده ها بوده است.

Black apanther

کوین فایگی رئیس کمپانی Marvel Studios گفته که فیلم بعدی Spider-Man عمدا انتخاب شده تا “دستانتان را بگیرد و شما به درون حلول بعدی دنیای سینمایی مارول هدایت کند.” در حالی که این واضح ترین مثال است؛ قسمت های بعدی Black Panther و Doctor Strange (دکتر استرنج) هم در حال توسعه هستند پس دکتر استرنج و پلنگ سیاه هر دو در فاز چهارم حضور دارند. در این میان، کمپانی مارول مشغول کار بر روی چندین سریال پرهزینه برای عرضه توسط سرویس استریم Disney Plus می باشد که در آنها شاهد حضور شخصیت هایی مثل جادوگر سرخ، لوکی، ویژن، سرباز زمستان، و فالکون خواهیم بود. شاید تعدادی از این سریال ها ﭘﯿﺶدرآمدی باشند ولی قطعا همه آنها اینطور نخواهند بود. با این حساب، تمام این شخصیت ها در Avengers: Endgame به زندگی بازمیگردند.
 

فیلم Avengers یک صحنه خیلی جالب دارد که در آن تمام شخصیت های اصلی دنیای سینمایی مارول حضور دارند، حتی قهرمان هایی که مرده اند. باید اشاره کنیم سه ماه طول کشید تا مارول بتواند تمام این بازیگران را در یک روز و یک ساعت مشخص کنار هم قرار دهد؛ بنابراین ﭼﺎﺩﻭﯾﮏ ﺑﻮﺯﻣﻦ هم باید جزو همین بازیگران باشد.

همچنین بخوانید | آیا حوادث Spider-Man: Far From Home قبل از Avengers: Infinity War و بعد از Endgame اتفاق می افتد؟

واکاندا نقش مهمی در Avengers 4 دارد:

ما به طور کامل اطمینان داریم که تمدن واکاندا نقش خیلی خیلی مهمی در سرنوشت نهایی MCU ایفا می کند. برادران روسو قبل از اینکه نسخه Blu-ray فیلم Avengers: Infinity War عرضه شود این نوید را به طرفداران دادند که تکنولوژی واکاندایی ها در بازگرداندن دنیا به شکل اصلی خودش اهمیت فراوانی خواهد داشت. البته با توجه به اینکه آنها به تازگی پادشاه خودشان را از دست داده اند، می توانیم انتظار داشته باشیم که واکاندا هم وضعیت چندان خوبی نداشته باشد. تریلر Avengers: Endgame نیز تایید کرده که شوری خواهر تیچالا هم جزو گمشده هاست، بنابراین تخت سلطنت بی پادشاه مانده است.

طبق شنیده ها، ریشات های سال گذشته Avengers 4 بر نقش واکاندا در این فیلم افزوده، گزارش ها ادعا دارند که بخش بزرگی از ﻓﯿﻠﻢبرداری اضافی در ارتباط با این کشور بوده است. از طرفی انتظار می رود که شاهد حضور مرد عنکبوتی در واکاندا باشیم، که شاید نویدی برای ملاقات به شدت مورد انتظار پیتر پارکر با شوری باشد. بد نیست بدانید که هنگام نگارش Avengers 3 و ۴ مارول خبر نداشت که Black Panther قرار است تبدیل به یک فیلم موفق و پرفروش شود، بنابراین اهمیت زیادی برای پلنگ سیاه و واکاندا قائل نشدند اما بعد از ورود این فیلم به گیشه، و دیدن موفقیت های آن تصمیم گرفتند نقش واکاندا و پادشاه آن را زیادتر کنند.

همچنین بخوانید | تریلر و پوستر رسمی Avengers 4 منتشر شد؛

واکاندا

پلنگ سیاه ممکن است طی سفر در زمان شخصیت ها دیده شود:

این اعتقاد وجود دارد که در فیلم Avengers: Endgame شاهد سفر قهرمان ها به گذشته خواهیم بود، آنها تلاش می کنند تا تاریخ را بازنویسی کنند و جلوی وقوع حوادث Infinity War را قبل از آغازش بگیرند. بنابراین وقتی ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ در زمان سفر می کنند ممکن است با نسخه گذشته چند قهرمان آشنا برخورد کنند. اگر ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ به گذشته واکاندا بروند، بطور قطع با پلنگ سیاه برخورد خواهند کرد. طبق اطلاعاتی که ما داریم، تیچالا در سال ۲۰۰۸ لباس پلنگ سیاه را بر تن کرد، حدود زمانی که تونی استارک بلند فریاد زد “من مرد آهنی هستم…

تصاویر منتشر شده از پشت صحنه تایید می کنند که ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ هنگام تغییر تاریخ خیلی بااحتیاط عمل می کنند – چون زمان با کسی شوخی ندارد، یک تغییر کوچک در گذشته می تواند آینده ای متفاوت را رقم بزند. اما اگر آنها واقعا در تلاش برای پیشگیری از بشکن تانوس باشند، بعید نیست گذرشان به نبرد واکاندا در Avengers: Infinity War بخورد چون به نظر می رسد نقطه ای سرنوشت ساز در آینده دنیای سینمایی مارول باشد. پلنگ سیاه نیز نقش مهمی در این نبرد داشت، پس اگر ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ طی سفر در زمان به این لحظه مهم بازگردند، او را می بینند که شجاعانه مشغول نبرد است.

نبرد واکاندا

فیلم Black Panther 2 بعد از Avengers: Endgame اکران می شود.

با توجه به موفقیت های اولین فیلم Black Panther، اصلا عجیب نیست که مارول مشغول کار بر روی قسمت دوم آن باشد. به تازگی، رایان کوگر برای نگارش و کارگردانی این فیلم قرارداد بسته، طبق شنیده ها تولید آن هم اواخر ۲۰۱۹ یا اوایل ۲۰۲۰ آغاز می شود. احتمالش وجود دارد که در ماه فوریه ۲۰۲۱ شاهد اکران Black Panther 2 باشیم. پلنگ سیاه پتانسیل لازم برای اینکه تبدیل به یکی از قهرمان های مهم فاز چهارم MCU شود را دارد.

طبیعتا مارول هیچ اطلاعاتی از داستان Black Panther 2 را برای ما فاش نخواهد کرد و تا جایی که ممکن است همه چیز را مانند یک راز نگه خواهد داشت، حداقل تا زمانی که اکران Avengers: Endgame به پایان برسد. البته از آنجا که هنوز در نخستین مراحل توسعه فیلم بعدی پلنگ سیاه هستند، جزئیات زیادی هم برای فاش شدن وجود ندارد چون هنوز چیزی قطعی نشده است. مثلا نمی دانیم که در قسمت دوم شاهد بازگشت ﺍﺭﯾﮏ ‏«ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ» ﺍﺳﺘﯿﻮﻧﺰ با نقش آفرینی ﻣﺎﯾﮑﻞ ﺑﯽ. ﺟﺮﺩﻥ خواهیم بود یا نه.

ما در حال حاضر دقیقا نمی دانیم وقایع Avengers 4 چه تاثیری بر روی آینده MCU خواهد داشت؛ اما یک نظریه وجود دارد که ادعا می کند ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ به گذشته سفر می کنند و جلوی وقوع حوادث Infinity War را قبل از رخ دادن می گیرند، که در این صورت نبرد واکاندا هیچوقت رخ نمی دهد و پلنگ سیاه نیز دوش به دوش دیگر قهرمان ها نمی جنگد، پس وقایع پایانی Black Panther آخرین حادثه ای خواهد بود که مردم واکاندا به خاطر می آورند و انگار نه انگار بشکنـی زده شده است!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.