فیلم Avengers: Endgame با یک افتتاحیه بین المللی 1.2 میلیارد دلاری شروع بکار کرد!

فیلم Avengers: Endgame با فروش ۱٫۲ میلیارد دلاری طی اولین تعطیلات آخرهفته اکرانش توانست رکورد بزرگ ترین افتتاحیه بین المللی تاریخ را بشکنـد؛ طی یک دهه گذشته دنیای سینمایی مارول به لطف فیلم های جالب و تماشایی خودش تبدیل به یک فرانچایز محبوب در میان طرفداران مارول شده است، بطوری که اکنون حکم معدن طلا را برای مارول استودیوز دارد. قبل از ورود Endgame به گیشه، ۲۱ فیلم تولید شده در بستر MCU مجموعا بیشتر از ۱۸ میلیارد دلار فروختند و مارول هر ساله پرفروش ترین فیلم ها را در اختیار داشته است، و این جریان به ظـاهر قرار نیست متوقف شود.

با توجه به محبوبیت فعلی دنیای سینمایی مارول، بخصوص فیلم های سری Avengers کاملا قابل پیش بینی بود که Endgame قرار یک شروع قدرتمند را تجربه کند و چند رکورد جهانی را بشکنـد. بنابراین ما فقط منتظر بودیم تا Avengers 4 پا به گیشه بگذارد و ببینیم که قرار است با چه رقمی رکوردشکنی کند. تا روز جمعه که بعد از شروع اکران در چین و فروشی شگفت انگیز، اکران در ایالات متحده و بسیاری از دیگر کشورهای جهان هم آغاز شد و آمارهای منتشر شده نیز تایید می کنند که تمام پیش بینیها به واقعیت بدل شده است.

همچنین بخوانید | اسپویلر: کدام یک از شخصیت ها در Avengers 4 کشته می شوند؟

فروش تقریبی Endgame در ایالات متحده طی سه روز نخست اکران ۳۵۰ میلیون دلار بوده است [نتایج قطعی همیشه صبح دوشنبه اعلام می شود]، یعنی ۹۳ میلیون دلار بیشتر از افتتاحیه ۲۵۷٫۶۹ میلیون دلاری رکوردار قبلی، Avengers: Infinity War که سال قبل همین موقع پا به گیشه گذاشت. نقدهای مثبتی که دریافت کرد بدون شک تاثیری زیادی بر روی فروش داشته، امتیاز “A+” که از سوی CinemaScore دریافت نموده هم نشان می دهد که تمام مخاطبین از تماشای این فیلم راضی بوده اند.

Avengers: Endgame

ما در حال حاضر نمی توانیم پیش بینی کنیم که Endgame در نهایت چقدر خواهد فروخت (شاید بیشتر از ۳ میلیارد)، اما با توجه به اینکه Infinity War بعد از افتتاحیه ۲۵۷ میلیونی خودش به مجموع فروش داخلی ۶۸۰ میلیون دلاری دست پیدا کرد، می توانیم انتظار داشته باشیم که Endgame در خاک آمریکا بیشتر از ۹۲۰ میلیون دلار بفروشد و تبدیل شود به دومین فیلم پرفروش تاریخ USA، پشت سر Star Wars: The Force Awakens با مجموع فروش داخلی ۹۳۶٫۶ میلیون دلاری.

فیلم Avengers 4 اکنون رکورد بزرگ ترین افتتاحیه داخلی و بین المللی را در اختیار گرفته است، جایگاهی که پیش از این Avengers 3 در آن قرار داشت. از طرفی در همین شروع راه با مجموع فروش ۱٫۲ میلیارد دلاری اکنون پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۱۹ میلادی است، و همچنین هجدهمین فیلم پرفروش تاربخ سینمای جهان — سریع ترین فیلم جهان در رسیدن به فروش ۱ میلیارد دلاری. فروش Endgame در کشور چین هم تاکنون ۳۳۰ میلیون دلار بوده است، درست همانطور که پیش بینی شده بود.

همچنین بخوانید | تحلیل پایان فیلم Avengers: Endgame و مفهوم آن برای آینده MCU

با وجود اینکه در این مرحله حدس زدن واقعا سخت است، اما می توانیم انتظار داشته باشیم که Endgame تبدیل شود به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.