تولید فیلم Avengers: Endgame چقدر هزینه داشته است؟

تا جایی که ما خبر داریم برای تولید فیلم سینمایی Avengers: Endgame پول زیادی خرج شده، اما سوال اینجاست که دقیقا چقـدر؟ بعد از ۱۱ سال و تولید ۲۱ فیلم در بستر دنیای سینمایی مارول، نوبت به پایان یافتن قوس داستانی سنگهای ابدیت رسید، فیلم Endgame ساخته شد تا برای همیشه به این داستان پایان دهد. از زمانی که فیلم Infinity War در شکلی ناراحت کننده بـه پـایان رسید، طرفداران بی صبرانه منتظر بوده اند تا آخرین فیلم از راه برسد و نتیجه نهایی تمام وقایع را برای ما فاش کنـد؛ طرفداران واقعی مارول لحظه شماری می کردند تا شاهد آخرین نبرد ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ در مقابل تانوس باشند.

با توجه به تعداد شخصیت های فیلم، گستردگی داستان و سکانس های اکشن عظیم Infinity War و Endgame، چندان عجیب نیست اگر بگوییم فیلم های ارزانی نبوده اند. بطور کل تولید فیلم های سری Avengers نسبت به بقیه عناوین MCU هزینه بیشتری داشته است، که با توجه به تعداد بازیگران و جلوه های ویژه آن ها کاملا منطقی به نظر می رسد. البته وقتی صحبت از فیلم های پرهزینه شود ما معمولا به یاد سری Star Wars (جنگ ستارگان) می افتیم، اما پولی که مارول برای تولید Endgame خرج کرده خیلی بیشتر از این حرف ها و مقایسه هاست!

همچنین بخوانید | تحلیل پایان فیلم Avengers: Endgame و مفهوم آن برای آینده MCU

طبق گزارش ها، هزینه تولید فیلم سینمایی Endgame بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار بوده است؛ یعنی در واقع یکی از پرهزینه ترین فیلم هایی است که در طول تاریخ سینما ساخته شده. طبق ارقام رسمی و تایید شده، رکورد پرهزینه ترین فیلم فعلا با ۳۷۹ میلیون دلار در اختیار Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته) قرار دارد. تولید Infinity War و Age of Ultron هم به ترتیب ۳۱۶ و ۳۶۵ میلیون دلار هزینه داشته است. در میان دیگر عناوین دنیای سینمایی مارول Captain America: Civil War پرهزینه تر از همه بوده و هیچکدام بودجه بیشتر از ۲۳۰ میلیون دلار نداشته اند.

تانوس

بیشتر کمپانی ها حتی وقتی ۱۰۰ میلیون دلار هم پول خرج فیلم خودشان می کنند با در نظر گرفتن خطر شکست خوردن است؛ مثلا سونی فیلم Venom (ونوم) را با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخت، اما در گیشه بیشتر از ۸۰۰ میلیون دلار فروخت، یا فیلم Aquaman (آکوامن) با بودجه کمتر از ۲۰۰ میلیون دلاری تولید اما بیشتر از ۱ میلیارد دلار فروخت. اما در مورد مارول قضیه فرق می کند، مخصوصا وقتی صحبت از فیلم های Avengers باشد. بنابراین شنیدن اینکه تولید Endgame حدود ۴۰۰ میلیون دلار هزینه داشته اصلا عجیب نیست، چون با ورود به گیشه بعد از دو روز این پول را بازمیگرداند!

همچنین بخوانید | امتیاز راتن تومیتوز فیلم Avengers: Endgame فاش شد!

با توجه به فروش ۲ میلیارد دلاری Infinity War، انتظار می رود که Avengers: Endgame بتواند نزدیک به ۳ میلیارد دلار در گیشه بفروشد، با این حساب می تواند تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ جهان شود.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.