هر چیزی که درباره نقش شاهین‌چشم (هاک‌آی) در Avengers: Endgame می دانیم

شاهین‌چشم قرار است در Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) حضور داشته باشد، اما همان شخصیتی که آخرین بار در جنگ داخلی دیدیم نیست و دچار یک سری تغییرات شده است. ایـن ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮ و مامور سابق سازمـان شیلد، بعد از وقایع Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) تصمیم گرفت که وقت بیشتری را با خانواده خودش بگذارند، پس طی دو سال گذشته در خانه، کنار همسر و فرزندانش بوده است. با توجه به بازنشستگی (مجدد)، او زمانی که دوستانش مشغول مبارزه با تانوس بودند امکان کمک به آنها را نداشت؛

طرفداران وقتی که متوجه شدند کلینت براتون در فیلم Infinity War (جنگ ابدیت) حضور ندارد خیلی متعجب شدند؛ تا حدی که برادران روسو کارگردان های Infinity War و Endgame به همین دلیل تهدید به مرگ شدند. اما مارول مثل همیشه اصرار دارد که غیبت او در جهت رسیدن به یک هدف بزرگتر بوده است. کریستوفر مارکوس که یکی از نویسندگان فیلم می باشد در همین رابطه گفته است که “ما شاهین‌چشم را دوست داریم، ما او را خیلی دوست داریم و می خواهیم به او یک داستان واقعا خوب بدهیم… آنها از طرفداران درخواست کرده که صبور باشند تا در Avengers: Endgame نتیجه را ببینند.
 

با این حساب می توانیم انتظار داشته باشیم که شاهین‌چشم نقش قابل توجه ای را در فیلم Avengers: Endgame ایفا کند. اما این نقش دقیقا چه خواهد بود؟ قطعا بطور دقیق معلوم نیست اما نخستین تریلر این فیلم تایید کرده که کلینت براتون پا به مسیری تاریک گذاشته است، همانطور که انتظار داشتیم.

همچنین بخوانید | هر چیزی که درباره نقش مرد آهنی در Avengers: Endgame می دانیم؛

شاهین‌چشم در Avengers 4 تبدیل به رونین شده است:

در اولین تریلر فیلم Avengers: Endgame بعد از مدتها با شاهین‌چشم ملاقات کردیم، او در ژاپن بود و در مقابل بیوه سیاه ارازل و اوباش یاکوزا را به قتل رساند. این کماندار معروف با لباس و ظاهری کاملا متفاوت در این صحنه حضور داشت، به حدی که اگر روی خودش را به سمت دوربین باز نمیگرداند متوجه نمی شدیم بارتون خودمان است. ظاهر جدید او یک شایعه خیلی پرطرفدار برای Avengers: Endgame را تایید کـرد؛ اینکه او قرار است تبدیل به رونین (Ronin) شود.

Avengers 4

باید اشاره کنیم “رونین” اشاره ای مستقیم به یک اصطلاح ژاپنی دارد؛ رونین به گروهی از سامورایی‌های بدون ارباب، که جنگجوهایی کاملا تنها هستند گفته می‌شود. در کتاب های مصور مارول، توسط برایان مایکل بِندیس و جو کسادا خلق شد و یک متحد برای دردویل بود. ورود “رونین” به دنیای کتاب های مصور به لطف این دو نفر بود، اما بعد از آن ابرقهرمان های بسیاری این هویت را به خودشان گرفتند که شاهین‌چشم معروف ترین آنهاست. در Ultimate Universe، که یک بازگویی بروز شده از کمیک های مـارول می باشد، شاهین‌چشم بعد از پشت سر گذاشتن یک تراژدی خانوادگی تبدیل به رونین می شود. او از نظر احساسی و تفکری ویران می گردد، حتی به نظر می رسد که آرزوی مرگ دارد. با نگاهی به صورت بارتون در تریلر، اینطور به نظر می رسد که برادران روسو در فیلم خودشان از نسخه Ultimate Universe داستان الهام گرفته اند.

ماموریت رونین در ژاپن چیست؟

البته در حال حاضر سوال بزرگ این است که طی وقایع Avegners: Endgame رونین برای انجام چه کاری به ژاپن رفته است. از یک طرف، اینطور به نظر می رسد که او تصمیم گرفته افراد یاکوزا را تک به تک نابود کنـد، اما یک قهرمان آمریکایی چرا باید به آسیا برود؟ هر علتی که داشته، بیوه سیاه در نهایت مطلع می شود که کلینت دقیقا کـجاست، او حتی تلاش می کند تا وی را برای بازگشت راضی کند. اما بخش جالب قضیه اینجاست که شاهین‌چشم خودش بیوه سیاه را از یک مکان تاریک بیرون کشید و به سازمان شیلد پیوند زد، و حالا بیوه سیاه قصد دارد او را از تاریکی خارج کند.
 

چه اتفاقی برای خانواده شاهین‌چشم افتاده است؟

همانطور که اشاره کردیم، نسخه دنیای سینمایی مارول رونین ظاهرا برگرفته از خط داستانی کمیک های Ultimate است؛ که در این حالت، تراژدی بزرگی که باعث تغییر او می شود مرگ خانواده اش می باشد. در Ultimate Universe او بعد از اینکه همسر و فرزندانش به قتل می رسند تبدیل می شود به یک سامورایی تنها. حال ظاهرا در دنیای سینمایی هم دلیلی مشابه پشت تغییرات هویتی او باشد، یعنی اینکه خانواده کلینت جزو کسانی بوده اند که در پی بشکن تانوس تبدیل به خاکستر شده انـد. در این صورت، احتمالا او از اینکه ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ در انجام ماموریت خودشان شکست خورده اند خوشحال نخواهد بود.

همچنین بخوانید | هر چیزی که درباره نقش پلنگ سیاه در Avengers: Endgame می دانیم؛

Avengers 4

همانطور که خودتان بهتر می دانید، در فیلم Avengers: Infinity War شخصیت هایی کشده شدند که می دانیم در فیلم های آینده دنیای سینمایی مارول حضور دارند، پس کاملا قابل انتظار است که بزرگ ترین قهرمانان زمین باری دیگر متحد شوند و نقشه ای درست برای شکست دادن تانوس بکشند؛ و در نهایت هم پیروز می شوند. پس کلینت طبیعتا باید کنار آنها بـجنگـد تا خانواده خودش را بازگرداند.

شاهین‌چشم ممکن است نقشی در قضیه سفر در زمان نداشته باشد:

یک نظریه وجود دارد که ادعا می کند در فیلم Avengers: Endgame شاهد سفر شخصیت های اصلی در زمان خواهیم بود، یعنی اینکه ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ به گذشته می روند تا تاریخ را بازنویسی کنند و جلوی وقوق وقایع Infinity War را بگیرند. در تصاویر پشت صحنه ما دیدیم که بعضی از بازیگران باری دیگر لباس های قدیمی خودشان مربوط به فیلم The Avengers را بر تن کرده اند، همین تصاویـر پشت صحنه خبر از خلق مجدد نبرد نیویورک داده اند، البته با این تفاوت که آنت-من هم در آن حضور دارد. اما ظاهرا ﺟﺮﻣﯽ ﺭﻧﺮ هیچ دخالتی در این صحنات قضیه ندارد چون در تصاویر پشت صحنه هم حاضر نبوده است.

در کنار این قضیه، به لطف اسباب بازی های جدید مارولی متوجه شده ایم که اعضای تیم ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ قرار است در فیلم بعدی لباس هایی عجیب را بر تن کنند که انتظار می رود لباس هایی مناسب برای ورود به قلمرو کوانتومی باشد. یک نظریه ادعا می کنند که ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ از طریق همین قلمرو کوانتومی در زمان سفر می کنند و به گذشته می روند. اما تاکنون هیچ ارتباطی بین این قضیه ها و رونین دیده نشده، بطوری کـه انگار هیچ ارتباطی با این قبیل وقایع نخواهد داشت.

شاهین‌چشم با ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ متحد می شود:

شاید کلینت براتون به دنبال یک تراژدی بزرگ هویت خودش را تغییر دهد و تبدیل به رونین شود، اما در نهایت قبول خواهد کرد که باری دیگر با ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ متحد شود و برای نجات دنیا — و همچنین بازگرداندن خانواده خودش — مبارزه کند. یک آرت ورک تبلیغاتی رسمی تایید کرده است که ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ برای مقابله با یک تهدید ناشناخته (احتمالا تانوس) کنار هم قرار می گیرند، همین تصویر شاهین‌چشم را کنار مابقی اعضای تیم نشان می دهد؛ البته با ظاهری متفاوت و تاریک تر از گذشتـه.

همچنین بخوانید | هر چیزی که درباره نقش کاپیتان آمریکا در Avengers: Endgame می دانیم؛

Avengers Endgame

در انتها باید اشاره کنیم بدون شک Avengers: Endgame بزرگ ترین فیلم تاریخ دنیای سینمایی مارول است که در آن شاهد حضور تمام ابرقهرمانان این فرانچایز خواهیم بود، خوشبختانه تایید شده که شاهین‌چشم هم جزو همین ابرقهرمان هاست؛ شاید بطور دقیق ندانیم او چه نقشی در وقایع این فیلم دارد ولی همینکه در آخرین فیلم از فاز سوم دنیای سینمایی مارول حضور دارد هم خیلی مهم و هیجان انگیز است.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.