فیلم Avengers 4 اکنون جایگاه سوم را در میان 250 فیلم برتر IMDB دارد؛

با وجود اینکه کمتر از یک هفته است پا به گیشه گذاشته، Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) تبدیل به یکی از برترین فیلم های IMDB شده و در میان ۲۵۰ فیلم برتر این وبسایت قرار گرفته است؛ مارول اکنون ۱۱ سال است که مشغول توسعه دنیای سینمایی اختصاصی خودش می باشد و بـا تولید ۲۱ فیلم این فرانچایز را به جایگاهی فوق العاده ویژه رسانده. آخرین فیلم دنیای سینمایی مارول توسط جو و آنتونی روسو کارگردانی شده، دو برادر فیلمساز که Avengers: Infinity War (جنگ ابدیت) را با یک پایان وحشتناک ساختند.

بدون شک Endgame چیزی متفاوت از تمام فیلم های ساخته شده توسط مارول است، این فیلم با نقدهای بسیار خوبی از سوی منتقدین و طرفداران روبرو شد، امتیاز فوق العاده A+ را از سوی Cinemascore دریافت کرد که حاصل رای منتقدین می باشد. طی افتتاحیه بین المللی ۱٫۲ میلیارد دلار فروخت و فروش آن تا امروز به حدود ۱٫۵ میلیون دلار رسیده است که حاصل حمایت طرفداران می باشد. این فیلم فقط مورد تحسین طرفداران مارول قرار نگرفته، بلکه تمام عاشقان ژانر ابرقهرمانی از Endgame بعنوان یک اثر بی نظیر یاد کرده اند.

اما نقدهای منتقدین تنها معیاری نیست که خوب یا بد بودن یک فیلم بر اساس آن سنجیده می شود، در واقع نظر منتقدین چیزی است که بسیاری از مردم اصلا به آن اهمیت نمی دهند. وبسایت IMDb می تواند منبع مناسبی باشد برای اینکه بفهمیم یک فیلم تا چه اندازه مورد پسند مردم قرار گرفته است؛ طرفداران می توانند با مراجعه با این سایت به فیلم مورد علاقه خودشان بین ۱ تا ۱۰ امتیاز بدهند، یک فیلم باید ۲۵,۰۰۰ امتیاز بدست آورد تا از سوی سایت در نظر گرفته شود و در میان دیگر فیلم های دارای امتیاز قرار بگیرد. این سایت یک لیست مشهور به نام “۲۵۰ فیلم برتر تاریخ” دارد که خیلی پراهمیت است.

همچنین بخوانید | تولید فیلم Avengers: Endgame چقدر هزینه داشته است؟

حال فیلم Endgame با امتیاز ۹٫۰ توانسته در جایگاه سوم از ۲۵۰ فیلم برتر IMDB قرار بگیرد، در حالی که تا همین چند روز قبل با امتیاز ۸٫۹ در جایگاه پنجم قرار داشت. با این حساب، در حال حاضر تنها دو فیلم بالاتر از Avengers 4 قرار گرفته اند؛ نخست The Shawshank Redemption (رستگاری در شاوشنک) به کارگردانی فرانک دارابونت محصول ۱۹۹۴ و سپس فیلم فراموش نشدنی The Godfather (پدرخوانده) به کارگردانی فرانسیس فورد محصول سال ۱۹۷۲. برای رسیدن به جایگاه سوم، Avengers 4 مجبور شد فیلم The Dark Knight (شوالیه تاریکی) محصول ۲۰۰۸ و The Godfather II محصول ۱۹۷۴ را کنار بزند و تبدیل به “دارنده بهترین امتیاز در میان فیلم های ابرقهرمانی تاریخ” شود.

Avengers 4

یکی از شانس های بزرگ Avengers 4 این است که بر روی یک زیربنا بسیار قدرتمند ساخته شد، این فیلم در شرایطی پا به گیشه گذاشت که ۲۱ فیلم مارولی قبل از آن روی پرده رفته بودند. مارول ۱۱ سال فیلم ساخت و اکران کرد، شخصیت های جدید را روی کار آورد و مردم را به قهرمانان خودش وابسته نمود، تنها برای رسیدن به پایان بازی. Endgame بر روی موفقیت های ۲۱ فیلم قبلی ساخته شد و دقیقا همین باعث گشت تا این اندازه مورد توجه قرار بگیرد. ما در این فیلم شاهد حضور بزرگ ترین قهرمانان زمین هستیم، شاهد اشاره هایی فراوان به فیلم های قبلی و البته شاهد نمایش یک داستان فوق العاده. حال به نظر شما تماشای Endgame برای کسی که تاکنون یک فیلم مارولی ندیده هم جذابیت دارد؟ بدون شک جواب این سوال بعله است. یک عاشق سینما و کسی که ادعا می کند فرق بین فیلم خوب و بد را می داند، بدون هیچ تردیدی عاشق Avengers 4 می شود.

همچنین بخوانید | تحلیل پایان فیلم Avengers: Endgame و مفهوم آن برای آینده MCU

حال Avengers: Endgame پا به گیشه گذاشته و مطمئنا بیشتر از ۲ میلیارد می فروشد، در میان برترین فیلم های تاریخ سینما قرار گرفته و عظیم ترین فیلم ابرقهرمانی دنیاست، این موفقیت های بی نظیر که شاید تا سالها برای فیلم دیگری اتفاق نیافتد نشان دهنده این است که مردم هنوز عاشق ابرقهرمان ها هستند. البته ما همیشه عاشق ابرقهرمان ها هستیم، ولی Avengers 4 ثابت کرد این علاقه هنوز وجود دارد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.