هر چیزی که درباره نقش مرد آهنی در Avengers: Endgame می دانیم؛

سفر ده ساله مرد آهنی در فیلم سینمایی Avengers: Endgame به پایان مسیر خودش می رسد. تونی استارک (با نقش آفرینی Robert Downey, Jr) طی یک دهه گذشته در مرکز حوادث دنیای سینمایی مارول قرار داشته، اما بزرگ ترین نبرد او هنوز فرا نرسیده است چونکه باید خودش را برای یک نبرد تمام عیار شانه به شانه بزرگ ترین قهرمان های زمین در مقابل تانوس (با بازی Josh Brolin) آماده کند.

تونی استارک شش سال تمام شکنجه روحی که تایتان دیوانه عامل به وجود آمدنش بود را تحمل نمود، تا اینکه در Avengers: Infinity War مقابل او قرار گرفت. اما متاسفانه با وجود اینکه در این نبرد از جان مایه گذاشت و تمام تلاش خودش را کرد، نه تنها بزرگ ترین کابوسش تبدیل به حقیقت شد بلکه بعد از بشکن تانوس و خاکستر شدن نیمی از مردم جهان همچنان زنده ماند تا با این غم بزرگ دست و پنجه نرم کند. دکتر استرنج (Benedict Cumberbatch) با فداکاری و شکستن عهدی که برای محافظ از سنگ زمان بسته بود، این سنگ بینهایت را تقدیم تانوس کرد تا او زنده بماند و بتواند به مبارزه ادامه دهد؛ پس تونی باید برای به سرانجام رساندن مهم ترین ماموریت زندگی خودش آماده شود.

سرنوشت نهایی جهان اکنون بر روی شانه ی قهرمان های جان سالم بدر برده از بشکن است، بنابراین در فیلم Avengers: Endgame شاهد تلاش های شش ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮی باقی مانده برای نجات بشر خواهیم بود که انتظار داریم هر کدام از آنها نقش مهمی را در جنگ بر ضد تانوس ایفا کنند. اما، هنوز دقیقا نمی دانیم که هر کدام از این شخصیت ها دقیقا چه نقشی در فیلم پیش رو ایفا خواهند کرد. درباره نقش مرد آهنی در Avengers 4 یک سری چیزها می دانیم:

همچنین بخوانید | تریلر Avengers 4 طی ۲۴ ساعت نخست انتشار ۲۸۹ میلیون بار دیده شد

در آغاز فیلم Avengers: Endgame مرد آهنی درون فضا اسیر شده است:

بواسطه تریلر رسمی Avengers 4 ما موفق شدیم نخستین نگاه اجمالی خودمان را به قهرمان های باقی مانده بیاندازیم، که وضعیت هیچکدام از آنها به بدی تونی استارک نبود. او در فضا و درون یک سفینه اسیر شده، امیدی برای نجات ندارد و حتی وقت زیادی هم برایش باقی نمانده است. ما نمی دانیم او چطور یا توسط چه کسی نجات پیدا می کند، اما عده ای اعتقاد دارند که کاپیتان مارول (با نقش آفرینی Brie Larson) وی را نجات می دهد و به زمین می آورد. در این میان یک نظریه جالب دیگر هم وجود دارد؛ طبق این نظریه، از آنجا که پپر پاتز (Gwyneth Paltrow) در Endgame صاحب یک لباس آهنی می شود، شاید پیام ضبط شده توسط تونی را می شنود و برای معشوقه خودش به فضا می رود.

Avengers 4

البته تونی آدم سرسختی است و به همین راحتی تسلیم نمی شود، پس شاید خودش یک راه برای بازگشت به زمین پیدا کند و به جمع دیگر قهرمان ها بپیوندد. حداقل تصاویر منتشر شده از صحنات پشت صحنه Avengrs: Endgame تایید می کنند که مرد آهنی از این مخمصه جان سالم بدر خواهد برد.

مرد آهنی در Avengers: Endgame صاحب یک لباس جدید می شود:

برای طرفداران دیگر عادی شده که در هر فیلم جدیدی تونی استارک را با یک لباس ارتقایافته مشاهده کنند، پس چندان هم عجیب نیست که در Avengers: Endgame او صاحب یک لباس تازه و پیشرفته تر شود. اولین پرومو آرت منتشر شده از این فیلم تونی را با لباسی که در Avengers: Infinity War پوشیده بود به نمایش گذاشت، اما بعد از آن شاهد انتشار یک کی آرت (key art) بودیم که نوید ایجاد یک سری تغییرات در لباسش را به ما داد. البته در جایی دیگر تیم ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ را با لباس هایی سفید مشاهده کردیم که انتظار داریم لباس های مناسب برای سفر در قلمرو کوانتومی باشد.

تونی بعد از تجربه نزدیک به مرگی که طی حوادث پایانی فیلم The Avengers داشت، همیشه سعی کرد لباس های آهنی خودش را با دقت و امکانات بیشتری طراحی کند. مثلا لباسی که در Infinity War بر تن داشت پر از سلاح های مختلف بود که دسترسی به آن ها را برای خودش آسان کرده بود. اما با این وجود هنگام مقابله با تانوس حرفی برای گفتن نداشت. حال تونی می داند با چه کسی طرف است، پس به احتمال زیاد لباس بعدی خودش را طوری طراحی می کند که مخصوص مقـابله با تانوس باشد!

همچنین بخوانید | اولین تریلر و پوستر رسمی فیلم Spider-Man: Far From Home

Iron man

در فیلم Avengers: Endgame شاهد حضور نسخه های مختلفی از تونی استارک خواهیم بود:

بخاطر قضیه سفر در زمان. فیلم Avengers 4 تونی استارک های مختلفی را به ما نشان می دهد که از نظر سنی با هم تفاوت دارند، حداقل تصاویر منتشر شده از پشت صحنه این مورد را تایید کرده اند. یک نظریه پرطرفدار ادعا می کند که قهرمانان باقی مانده در زمان سفر می کنند و به گذشته، به لحظات مهم در سرنوشت دنیای سینمایی مارول می روند. در بعضی از تصاویر پشت صحنه، استارک را در کنار کاپیتان آمریکا و آنت-من مشاهده می کنیم که وسیله ای عجیب بر روی دست خودشان دارند، از طرفی یک کانسپت آرت منتشر شده از فیلم آنها را با لباس هایی سفید رنگ نشان می دهد، که با کنار هم قرار دادن این دو مورد می توانیم نتیجه بگیریم آنها با ورود به قلمرو کوانتومی در زمان سفر می کنند. البته هنوز نمی دانیم که چطور این کار را انجام می دهند، ولی قطعا قصد آنها از انجامش بازنویسی تاریخ جهان است تا جلوی پیروزی تانوس در Infinity War را بگیرند.

البته این تمام چیزهایی نیست که در مورد نقش مرد آهنی می دانیم. در حقیقت، او دو نقش متفاوت خواهد داشت. تصاویر پشت صحنه دو استارک مختلف را به ما نشان می دهند، یکی همان لباس بلک سبثی که طی حوادث The Avengers پوشیده بود را بر تن داشت و دیگری، نسخه مسن تر او بود که در میان ماموران سازمان شیلد دیده می شد. اینطور به نظر می رسد که اعضای تیم طی سفر های پیش رو با نسخه مسن تر خودشان هم روبرو می شوند.

در فیلم Captain America: Civil War شاهد معرفی یک فناوری به نام Binarily Augmented Retroactive Framing یا به خلاصه B.A.R.F. بودیم، که توانایی بازسازی بخش هایی از خاطرات یک شخص را دارد. این وسیله می تواند یک توضیح دیگر برای علت حضور استارک جوان در Avengers 4 باشد. توسط تونی و آنتونی روسو تایید شده که این ابزار در Avengers 4 نقش مهمی دارد، اما هنوز نمی دانیم چطور. شاید آنها از این فناوری برای کاوش در گذشته استفاده می کنند تا اطلاعات بیشتری از حوادث بعد از The Avengers به دست آورند.

همچنین بخوانید | تحلیل اولین تریلر فیلم Spider-Man: Far From Home

مرد آهنی

قسمت چهارم Avengers آخرین فیلم مارولی رابرت داونی جونیور است:

وقتی که فیلم Avengers: Endgame روی پرده برود و پرونده آن بسته شود، قرارداد آقای جونیور با مارول به پایان میرسد و این فیلم تبدیل می شود به آخرین حضورش در MCU. از زمانی که فیلم Iron Man روی پرده رفت، نزدیک به یک دهه داونی در مرکز فرانچایز قرار داشت و چهره اصلی دنیای سینمایی مارول بود، او ۹ مرتبه در نقش تونی استارک معروف به مرد آهنی بازی کرد و Avengers 4 دهمین باری است که لباس مرد آهنی را بر تن می کند. ما هرگز از جزئیات قرارداد مارول با بازیگرانش مطلع نمی شویم، اما کریس ایوانز (بازیگر نقش کاپیتان آمریکا) در یک مصاحبه فاش کرد که قرارداد وی در کنار کریس همسورث و آقای داونی با مارول بعد از به پایان رسیدن فاز سوم تمام می شود.

البته این احتمال وجود دارد که رابرت داونی جونیور قرارداد خودش با مارول را تمدید کند چون قبلا هم این کار را انجام داده است. اما در حال حاضر همه درباره سرنوشت نهایی مرد آهنی در Avengers: Endgame سوال دارند، چون اگر زنده بماند می تواند در فیلم های فاز چهارم هم حضور داشته باشد. ولی چون Endgame به قوس داستانی سنگ های ابدیت پایان می دهد، ممکن است شاهد خداحافظی (دائمی یا موقت) تعدادی از قهرمان های اصلی مثل کاپیتان، ثور و مرد آهنی باشیم. البته مارول قصد دارد نشان دهد که در فیلم Avengers 4 خطرات بزرگی شخصیت های اصلی را تهدید می کند، پس قطعا کشتن چند شخصیت مهم بهترین روش برای نمایش این خطرات است.

تونی استارک کسی است که ده سال قبل خودش را بعنوان مرد آهنی به تمام دنیا معرفی کرد، پس از این قضیه حضور ابرقهرمان ها در دنیا تبدیل به اتفاقی عادی شد. نقشه های تانوس زندگی تونی را نابود کرد و از وی یک ادم همیشه تحت فشار ساخت، او خودش کسی بود که حدس زد قرار است اتفاقی بد برای دنیا بیافتد، تونی آغاز کننده داستان اصلی MCU بود و شاید پایان دهنده آن هم باشد!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.