باکس آفیس: Avengers 4 بیشترین مدت زمان اکران را نسبت به دیگر فیلمهای 2019 داشته!

فیلم سینمایی Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) در تاریخ ۲۶ آوریل سال جاری پا به گیشه های ایالات متحده و سراسر جهان گذاشت، سپس دقیقا دو ماه بعد، با فوتیج اضافی مجددا روی پـرده رفت. Avengers 4 که پرفروش ترین فیلم ۲۰۱۹ است، در حال حاضر بعنوان قدیمی ترین فیلم در حال اکران هم شناخته می شود. Endgame از همان ابتدا با این هدف که تبدیل شود به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان شود ساخته شد، و از آنجا که مدت زمان معمولی اکران برایش کافی نبود، دیزنی نسخه طولانی تر را راهی گیشه کرد تا از وقت اضافی استفاده کنند (طبق آماری که داریم تا همین چند روز قبل در ۱۰۰ سالن روی پرده می رفته است).

تا همین لحظه، مجموعه فروش بین المللی فیلم ابرقهرمانی Avengers: Endgame به ۲,۷۹۶,۲۶۷,۰۸۶ دلار رسیده که ۸۵۸,۳۶۵,۶۸۵ دلار آن حاصل نمایش در گیشه های ایالات متحده بوده است. این فیلم طی آخرهفته روز کارگر ۱۶ هزار دلار دیگر بدست آورد، با وجود اینکه بتازگی نسخه دیجیتال و Blu-ray آن منتشر شده بود. فیلم ها معمولا تا این مدت روی پرده باقی نمی مانند و خیلی زودتر پایین کشیده می شوند، ولی برای فیلم های پرهزینه و بزرگ اصلا عجیب نیست که با وجود انتشار نسخه دیجیتالی همچنان روی پرده به نمایش درآیند. در حقیقت، نسخه دیجیتال Avengers: Endgame درست ۳۰ جولای منتشر شد، سه ماه بعد از ورودش به گیشه.

همچنین بخوانید | چرا ۲۰۲۱ سال خیلی بزرگ و مهمی برای دنیای سینمایی مارول است؟

برای سومین فیلم مارول در سال ۲۰۱۹، یعنی Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) هم اتفاقی مشابه رخ داد، این فیلم در تاریخ ۲۶ ژوئن پا به گیشه گذاشت و هنوز هم در تعدادی از سالن های انتخابی روی پرده می رود. نسخه دیجیتالی دومین فیلم انفرادی مرد عنکبوتی در تاریخ ۱۷ سپتامبر (مصادف با سه شنبه ۲۶ شهریور) منتشر می شود، و نسخه Blu-ray و DVD آن هم دو هفته بعد و در تاریخ یکم اکتبر (سه شنبه ۹ مهر) به دست طرفداران می رسد. سونی نیز نسخه ویژه و طولانی تر این فیلم را در تعدادی از سالن های انتخابی روی پرده برده تا بر مجموع فروش بین المللی Far From Home بیافزاید.

Endgame

در روز یکشنبه هشتم سپتامبر، Avengers: Endgame توانست ۴ هزار دلار دیگر بفروشد که برای صد و سی و ششمین روز اکران رقم خوبی به نظر می رسد، این تعداد روز Endgame را تبدیل کرده به قدیمی ترین فیلم در حال اکران. البته اگر بخواهیم این را با تعداد روز اکران Avengers: Infinity War مقایسه کنیم، که ۱۴۰ بود، خیلی زیاد به نظر نمی رسد. در این میان بد نیست اشاره کنیم که فیلم Black Panther دقیقا ۱۷۰ روز روی پرده بود، یا حتی Spider-Man: Homecoming که تا ۱۴۷ روز روی پرده باقی مـاند.

همچنین بخوانید | خانم مارول (Ms. Marvel) در فیلم و سریال های آینده MCU حضور خواهد داشت؛

خلاصه مطلب اینکه Avengers: Endgame نسبت به دیگر فیلم های ۲۰۱۹ مدت زمان بیشتری را روی پرده باقی مانده و فرصت بیشتری برای فروش داشته، اما در مقایسه با دیگر فیلم های مارول این تعداد روز خیلی هم زیاد به نظر نمی رسد. فیلم های پرفروش بطور معمول فرصتی بیشتری برای نمایش دارند، ولی فیلم هایی که فروش پایینی دارند، خیلی زودتر باید با گیشه خداحافظی کنند؛ مثل Dark Phoenix که فقط ۷۰ روز اکرانش طول کشید.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.