فیلم Avengers: Infinity War بزرگ ترین افتتاحیه تاریخ جهان را رقم زد!

ما انتظار داشتیم که Avengers: Infinity War در افتتاحیه فروش بالایی را تجربه کند اما نه اینکه تاریخ را بازنویسی کند!! این فیلم در اولین سه-روز اکران خودش یک رکورد بین المللی را شکست و آن را به نام خودش ثبت کرد؛ طی یک دهه گذشته، عناوین دنیای سینمایی مارول همواره در صدر پرفروش های هر سال بوده اند، بطوری که فیلم های این فرانچایز تاکنون در مجموع ۱۵ میلیارد دلار فروختـه اند. حال که Infinity War پا به گیشه گذاشته، و بزرگ ترین قهرمانان زمین را برای یک هدف واحد کنـار هم قرار داده، کاملا با اطمینان می توانیم بگوییم که قرار است پرفروش ترین فیلم ۲۰۱۸ و فرانچایز MCU باشد. دفعه قبل، در سال ۲۰۱۵ بود که فیلم The Force Awakens شروع به رکورد شکنی کرد و تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ ایالات متحده شد. اما حالا Infinity War روی دست آن بلند شده است!

فیلم جدید مارول از همان آغاز کار خودش را با ارقام بالا شروع کرد؛ مثلا در ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب ۳۹ میلیون دلار فروخت، فروش آن در روز نخست نمایش هم ۱۰۶ میلیون دلار بود — دومین روز افتتاحیه پرفروش تاریخ جهان. در حالی که تصور می شد Avengers 3 قرار است چند رکورد را جابجا کند، مارول باری دیگر نشان داد که به تنها چند رکورد قانع نمی شود و می خواهد در ابعاد بزرگ کار کند — دفعه قبل با Black Panther این کار را انجام داد. حال بعد از اتمام تعطیلات پایان هفته، مارول ماند و تخت پادشاهی باکس آفیس؛

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی باکس آفیس، فیلم Avengers: Infinity War طی سه روز نخست اکران خودش در آمریکا ۲۵۷٫۶ میلیون دلار فروخت و پرفروش ترین افتتاحیه تاریخ ایالات متحده را رقم زد — پیش از این The Force Awakens با افتتاحیه ۲۴۷٫۹ میلیون دلاری صاحب این جایگاه بود. اما جالب تر از این؛ تاکنون Fate of the Furious (سرنوشت خشمگین) هشتمین فیلم از فرانچایز سریع و خشمگین با افتتاحیه بین المللی ۵۴۱٫۹ میلیون دلـاری رکورد پرفروش ترین افتتاحیه تاریخ سینمای جهان را در اختیار داشت، اما حالا Infinity War با افتتاحیه بین المللی ۶۳۰ میلیون دلاری جایگاه نخست را تصاحب کرده است — فروش این فیلم در خارج از خاک آمریکا ۳۸۰ میلیون دلار بوده.

جنگ ابدیت

فیلم Infinity War طی افتتاحیه در انگلیس ۴۲٫۲ میلیون دلار فروخت، در کره جنوبی ۳۹٫۲ میلیون دلار، در مکزیک ۲۵٫۱ میلیون دلار، در استرالیا ۲۳ میلیون دلار، برزیل ۱۸٫۸ میلیون دلار، هنـد ۱۸٫۶ میلیون دلار، در فرانسه ۱۷٫۷ میلیون دلار، در آلمان ۱۴٫۷ میلیون دلار، در فیلیپین ۱۲٫۵ میلیون دلار، در ایتالیا ۱۱ میلیون دلار، در تایلند ۱۰ میلیون دلار، اندونزی ۹٫۶ میلیون دلار، تایوان ۹٫۵ میلیون دلار، ژاپن ۹ میلیون دلار، مالزی ۸٫۴ میلیون دلار، و در اسپانیا نیز ۸٫۳ میلیون دلار فروخت. اما جالب است بدانید که اکران این فیلم هنوز در کشور چین و روسیه آغاز نشده است!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline