فیلم سینمایی The Batman “قطعا” بر پایه کمیک Year One ساخته نمی شود

همانطور که بروس وین در فیلم سینمایی Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) گفت: “پسر، هر چیزی را که می شنوی باور نکن…” ما نیز نباید هر چیزی را که می شنویم باور کنیم؛ مدتی قبل بود که شنیدیم مت ریوز برای ساخت فیلم سینمایی The Batman قرار است خط داستانی کمیک the Batman: Year One را مورد اقتباس قرار دهـد، اما حالا فاش شده که این خبر دروغی بیش نبوده و خود ریوز کارگردان و نویسنده فیلم نادرست بودن خبر را تایید کرده است.

ریوز فاش کرد که فیلم هنوز بدون عنوان بتمن قرار نیست به روایت داستان خاستگاه شوالیه تاریکی بپردازد. ریوز طی یک رویداد اظهار داشت که “سال اول یکی از بسیار کتاب های مصوری است که من دوست دارم. ما بطور قطع در حال انجام Year One نیستیم…” او همچنین اشاره کرد که برای ساخت این فیلم هیچ کمیک خاصی مورد اقتباس قرار نمی گیرد، ولی این حرف او به مفهوم الهام نگرفتن از کمیک های مختلف بتمن نیست.

همچنین بخوانید: شایعه — The Batman ممکن است با فیلم خاستگاه جوکر در ارتباط باشد

اظهارات تازه مت ریوز حالا به یک سری از شایعات که مدتی قبل شاهد نمایان شدن آنها بودیم پایان می دهد. خود ما اوایل ماه جاری با انتشار یک گزارش فاش کردیم که “احتمالا” برای فیلم The Batman از کمیک Batman: Year One اقتباس می شود، یک خط داستانی که در سال ۱۹۸۷ پدیدار شد، به قلم فرانک میلر و طراحی دیوید مزاکلی. این کمیک اولین سال فعالیت شوالیه تاریکی بعنوان یک شورشی را بازگو می کند؛ ما مدتی قبل شنیدیم که در فیلم بتمن قرار است شاهد حضور نسخه جوان بروس وین باشیم، این شایعه می توانست یک نشانه برای حقیقت داشتن شنیده هـای قبلی باشد. در این حالت بن افلک نمی توانست در The Batman ایفای نقش کند و مت ریوز باید یک بازیگر حداقل ۲۰ سال جوان تر پیدا می کرد — ولی اینطور نشد.

The batman

آقای ریوز برای اینکه به شایعه های بی اساس پایان دهد به وضوح گفت که قصد بازگو گردن داستان خاستگاه (origin tale) شوالیه تاریکی یا چیزی شبیه به آن را ندارند — یک خبر خوب برای ما. در داستان مورد نظر آنها بروس وین یک بتمن کامل است نه در حال تبدیل شدن به این شورشی، آنها قصد دارند یک داستان احساسی را روایت کنند که واقعا در مورد بزرگ ترین کارآگاه جهان بودن بروس است. ریوز گفت که از کودکی عاشق بتمن بوده و حالا او فرصتی پیدا کرده تا این شخصیت را به سینما بیاورد، بنابراین تا زمانی که از عالی بودن فیلم مطمئن نشود استارت تولید آن را نخواهد زد.

همچنین بخوانید: شایعه — ﻓﯿﻠﻢبرداری Birds of Prey (پرندگان شکاری) ژانویه ۲۰۱۹ آغاز میشود


بنابراین فعلا بن افلک کسی است که در این فیلم لباس بتمن را می پوشد و ما نیز امیدواریم که او ایفای مجدد این نقش را قبول کند تا فیلم بتواند ارتباط خودش با ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) را حفظ کند، چون در این صورت امکان رویارویی بتمن با جوکر (جرد لتو) یا هارلی کویین (مارگو رابی) وجود خواهد داشت و قضیه می تواند در آینده جالب شود.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.