ظاهرا بتمن در فیلم The Batman یک ابرقهرمان نیست! (طبق ادعای رابرت پتینسون)

رابرت پتینسون هنوز هم فکر نمی کند که بتمن یک ابرقهرمان باشد؛ این ستاره که بواسطه بازی در فیلم های Twilight به شهرت رسید، حالا قرار است در فیلم انفرادی بتمن شخصیت اصلی فیلم، یعنی بروس وین، را به تصویر بکشد. این فیلم در سال ۲۰۲۱ راهی گیشه می شود و بدون شک یکی از مورد انتظارترین فیلم های ابرقهرمانی پیش رو است. این فیلم کمیک بوکی شاید در ژانر ابرقهرمانی ساخته شود، ولی اینطور که رابرت پتینسون ادعا می کند، بتمن در آن یک ابرقهرمان نیست.

از آنجا که ما هیچ اطلاعاتی از داستان The Batman نداریم، نمی دانیم که تا چه اندازه می توانیم روی ادعای پتینسون حساب باز کنیم، چون ممکن است در تلاش باشد تا قضیه را کمی رمزآلود کند و باعث کنجکاوی طرفداران شود. در کتاب های مصور دی‌سی هم بتمن مثل دیگر ابرقهرمان ها نیست و یک شخصیت تاریک، و مرموز دارد. او لباسی تیره بر تن می کند، در سایه ها راه می رود و رحمی نسبت به دشمنان خودش ندارد. اما این ویژگی ها باعث نمی شوند که او را یک ابرقهرمان در نظر نگیریم، چون در راه خوبی می جنگد و هدفش پاک کردن گاتهام است.

همچنین بخوانید | فیلم The Batman: اندی سرکیس بعنوان بازیگر نقش آلفرد پنی‌ورث انتخاب شد

آقای پتینسون بتازگی طی یک مصاحبه دلایلی بیشتری برای اعتقاد خودش مبنی بر ابرقهرمان‌ نبودن بتمن بیان کرده است. طی این مصاحبه از او سوال شد که در نقش یک ابرقهرمان بازی کردن چه حسی دارد؟ پتینسون هم جواب داد که بتمن یک ابرقهرمان نیست، چون “شما باید قدرت های جادویی داشته باشید تا یک ابرقهرمان محسوب شوید.” ما نیز باید اضافه کنیم که در نگاه اول شاید به نظر برسد که او تا حدودی حق دارد، چون بروس قدرت های ابرانسانی ندارد، پس در اصل نباید او را یک ابرقهرمان در نظر بگیریم. اما دلایل خیلی زیادی وجود دارد که به ما ثابت می کند او یک ابرقهرمان بزرگ است.

فیلم The Batman

اگر نگاهی به وقایع فیلم Batman V Superman بیاندازید (بدون توجه به حوادث کتاب های مصور)، احتمالا ادعای پتینسون را قبول نخواهید کرد؛ چون اگر یک ابرقهرمان نباشید چطور می توانید سوپرمن را شکست دهید؟ حتی فکر کردن به انجام این کار نیاز به روحیه ای فرانسانی دارد، چه برسد به انجامش. از طرفی، گرین اَرو یک ابرقهرمان است، ولی قدرت فراانسانی ندارد، یا مرد آهنی (Iron Man) که جزو بزرگ ترین ابرقهرمان های مارول است، بدون لباسش قدرتی ندارد و فقط یک آدم باهوش است. پس، لقب ابرقهرمان دقیقا به این معنی نیست که یک ابرانسان را خطاب قرار داده ایم، بلکه یک لفظ برای معرفی قهرمان های بزرگ می باشد.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: ۲۰۲۱ سال مبارزه تجاری بتمن و اسپایدرمن است!

چه در کتاب های مصور، و چه در فیلم های تاکنون ساخته شده در مورد این شخصیت (از جمله سه‌گانه شوالیه تاریکی)، بتمن بعنوان یک ابرقهرمان به نمایش گذاشته شده، ولی ظاهرا نسخه‌ای که قرار است توسط پتینسون به تصویر کشیده شود با قبلی ها فرق دارد و بیشتر یک کارآگاه است تا قهرمان (طبق اطلاعات و شایعه ها). به هر حال، تا قبل از ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ (مصادف با جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰) متوجه حقیقت نخواهیم شد.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

2 نظرات
 1. سعید می گوید

  ابرقهرمان ها (مخصوصا توی فیلم های این چندسال اخیر) فقط یه مشت آدم مغرور و پر ادعا هستن که میخوان ثابت کنن که ما قهرمانیم و همه رو نجات میدیم. اما بتمن دنبال اثبات خودش نبود. اون واقعا فقط به فکر مردم بود. بتمن یه قهرمان نبود، اون شوالیه تاریکی بود.

  1. Arash_sk2026
   Arash_sk2026 می گوید

   بهترین توصیف
   ممنون ⁦❤️⁩

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline